boven de witte aanbouw consistorie blijft voorlopig ongewis zeeland 123 kun je ook schrijven' VUURWERK Lintje voor monument van damvereniging www.renspetiet.nl Graffitispuiter aangehouden in Middelburg Toeristenbus succes langs Z-Vlaamse kust Jubileumuitzending Omroep Zeeland donderdag 31 december 2009 'S GRAVENPOLDER Een 'monument en duizendpoot'. Die kwalificaties vielen Izaak op 't Hof (76) gisteren ten deel in 's-Gra venpolder. Voor zijn jarenlange in zet voor damvereniging Piet West- veer Goes (PWG), de Provinciale Zeeuwse Dambond (PZB) en de Ko ninklijke Nederlandse Dambond (KNDB) is hij benoemd tot Lid in de orde van oranje-Nassau. Giste ren werd afscheid van hem geno men. wettelijke termijn van zes maan den. Daarom moest van rechtswe ge toestemming verleend worden zonder dat men daarbij rekening hoefde te houden met de ingedien de bezwaren. De Middelburgse rechtbank vindt dat de gemeente Veere verzuimd heeft te motive ren waarom sloop gerechtvaardigd is. De Rijksdienst voor archeolo gie, cultuurlandschap en momen ten adviseerde daar namelijk nega tief over. Dat de wet de gemeente voorschrijft de vergunning te verle nen, ontslaat de gemeente echter niet van de plicht het besluit te on derbouwen. Verder vindt de recht bank dat niet is gebleken dat zon der verbouwing van de consistorie het gebruik van de kerk niet in stand gehouden kan worden. In een reactie gaf de gemeente Veere aan dat haar jurist een nieuw ad vies opstelt dat dinsdag in de ver gadering van het college van B en W aan de orde komt. Welke stappen de gemeente gaat onder nemen, wordt dan pas duidelijk. De protestantse gemeente Kou- dekerke wil de consistorie, in 1836 aangebouwd, slopen en op die plek een ontmoetingsruimte bouwen voor bijeenkomsten. In meteen in de maalstroom van alle dag." Waarom alleen voor vrou wen. „Met vrouwen onder elkaar is het toch anders dan met man nen erbij. Dat zou de aandacht maar afleiden." Vrouwen die mee willen doen kunnen naar Ko d'ooooor komen. Aanmelden vooraf is niet nodig en er is ook geen verplichting om el ke keer te komen. De bijeenkomsten van het schrijfcafé zijn op 12 januari, 9 februari, 9 maart, 13 april, 11 mei, 8 juni, 13 juli, 10 au gustus, 14 september, 12 oktober, 9 november, 14 december, telkens van 10.00 tot 12.00 uur. Kosten 10 euro per keer, inclusief 2 consumpties. Infor matie via: tanjah7@gmail.com of tel. 0118-851698 korte noordstraat 53 middelburg 0118-624394 losse verkoopdagen 29 - 30 - 31 december Tanja Harpe met op de achtergrond in de spiegel Marijke Verstraeten van Ko d'ooooor. foto Lex de Meester de huidige consistorie is daarvoor niet voldoende ruimte. Het nieuwe gebouw zou plaats bieden aan hon derd mensen. In het bouwplan is voorts te zien dat een deel van de nieuwe aanbouw ondergronds gaat. Die ruimte is bestemd voor de jeugd. Die hypermoderne aanbouw aan de monumentale Michaëlskerk stuitte echter op grote weerstand binnen de dorpsgemeenschap. middelburg - Een 22-jarige Vlissin- ger is woensdagochtend rond kwart voor zes aangehouden voor het spuiten van van graffiti. Vlak daarvoor had de politie een mel ding gekregen dat er een auto stil stond bij een bedrijf aan de Nieu we Kleverskerkseweg in Middel burg. Daar zagen agenten de 22-ja- rige man en een 27-jarige vrouw lo pen, allebei uit Vlissingen. De man zei dat hij autopech had, maar hij had een verfspuitbus in zijn jas zak. Uit onderzoek bleek dat hij graffiti had gespoten op het fiets pad en het wegdek van de Klevers kerkseweg. Ook waren tags aange bracht op een stroomkast en een betonnen afscheiding. CADZAND cadzand - Het gebruik van de toe ristenbus in West-Zeeuws-Vlaande- ren is afgelopen zomer explosief ge stegen ten opzichte van de zomer van 2008. Stopte de teller in 2008 nog bij rond de veertigduizend pas sagiers, volgens de vervoerder Veo- lia zijn afgelopen zomer meer dan zestigduizend ritten gemaakt met de toeristenpas. Dat blijkt uit on derzoek van het Kenniscentrum (Kusttoerisme van de Hogeschool Zeeland. OOST-SOUBURG Op 1 januari staat Omroep Zeeland Radio in een speciale jubileumuit zending stil bij het feit dat precies twintig jaar geleden de lucht in ging- Van 15.00 tot 17.00 uur staat de vraag centraal 'Hoe ziet de toe komst van de omroep er uit?'. Naast deze radio-uitzending zal de omroep het hele jaar in diverse pro gramma's stilstaan bij het twintig jarig jubileum van de Zeeuwse om roep. MEEST GELEZEN 1. Kamelenbrunch 2. Heel Vlissingen naar de Spuikom 3. Supermarkt Meliskerke weer open STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Michaelskerk aan het Koudekerkse dorpsplein is tijdelijk van de sloophamer gered door een uitspraak van de Middelburgse rechtbank, die de sloopver- foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25