seland 29 Verslingerd aan het kustvissen I a E Leefbaar Reimerswaal houdt team in stand Rioolputten in weg opengezet door vandalen CDA-raadsleden Noord-Beveland niet verkiesbaar KAMPIOENEN Echtpaar uit Oud-Vossemeer hengelt op topniveau woensdag 30 december 2009 stavenisse - De politie zoekt op Tholen naar degenen die afgelo pen weekeinde rioolputdeksels in de Bosstraat in Stavenisse schuin op het wegdek hebben gelegd. Zondagochtend vroeg raakte een twintigjarige Thoolse vrouw met haar auto vast in zo'n halfopen- staande put. De vrouw reed rond half zeven over de Bosstraat, toen ze plots een harde klap hoorde. Haar auto dreigde om te slaan. Het bleek dat de auto met het rechter voorwiel in een halfopenstaande rioolput was gereden. De auto raakte zwaar beschadigd. Over mo gelijk letsel bij de bestuurster is niets bekend. De deksels van meerdere rioolput ten in de Bosstraat bleken van hun plaats gehaald. Ze waren dwars in de putten teruggezet. De onveilige situatie is zo snel mogelijk her steld. De politie zoekt mensen die mo gelijk gezien hebben dat lieden in de nacht van zaterdag op zondag met de putdeksels in de weer wa ren. Zij kunnen bellen naar het infor matienummer van de politie: 0900 - 8844. wissenkerke - Huidig fractievoor zitter Gerard Geelhoed en raadslid Annemiek Deusing van het CDA op Noord-Beveland keren niet te rug na de raadsverkiezingen in maart. Op de kieslijst van de partij staat Anja Slenter uit Kats op num mer twee. De lijst wordt opnieuw aangevoerd door huidig wethou der en loco-burgemeester Kees van der Weele. Zittend raadslid Joop de Nooijer uit Kamperland staat derde, ge volgd door Mark Faasse uit Kam perland op vier en Johan Sandee uit Geersdijk op vijf Gerard Geel hoed staat op nummer zes. Dat is een persoonlijke keuze, zegt hij. De CNV-bestuurder is twaalf jaar raadslid geweest voor het CDA, waarvan de laatste vier jaar fractie voorzitter. Annemiek Deusing staat op de achtste plaats. Zij dien de één raadsperiode, maar vindt het werk te veeleisend. door Lilian Dominicus Kustvisser Arjan Rijnberg (37) uit Oud-Vossemeer verkeert in een bijzonder bevoorrechte positie. Als hij een middagje de deur achter zich dichttrekt om aas te steken op het strand, zal het thuisfront daar niet over klagen. Integendeel, zijn vrouw Ilonka (29) zal dat alleen maar aanmoedigen, want zelf is ze een net zo fanatieke hengelaar. „Daar is menigeen wel jaloers op", erkent Arjan. Beiden staan al enkele jaren aan de top van het Nederlandse kust vissen. Hij in de heren-, zij in de damescompetitie. Begin en medio december wonnen ze allebei de Nationale Topcompetitie Kustvis sen, een wedstrijd die door vele hengelaars hoger wordt aange schreven dan het Nederlandse Kampioenschap. En mét de winst is de kans groot dat ze ook allebei mee zullen doen aan het Wereld kampioenschap in Zuid-Afrika, in november 2010. Arjan weet inmid dels dat hij bij de selectie zit, Ilon ka wacht nog met spanning op het verlossende bericht van de bonds coach. „Ik hoop deze week echt iets te horen", zegt ze. Samen in één huis op topsportni veau vissen heeft zeker een paar hele grote voordelen, beamen de twee. „Als ik aas zoek, zorgt zij voor de rest van het huishouden", vertelt Arjan. „Dat aas is hier dan ook ontzettend goed. Ik rij wel eens op en neer naar de stranden bij Vrouwenpolder. Daar zitten speciale zeepieren, waar vissen dol op zijn. Iemand die in Rotterdam woont, lukt dat niet zomaar." Ilon ka: „Hij zorgt ook geweldig goed voor dat aas, dat moet je ervoor over hebben. Een ander koopt het in de winkel, maar dat is veel min der van kwaliteit." Arjan vist al van kinds af aan. „Vroeger deed het hele dorp dat. Toen waren er om de haverklap wedstrijden. Dan schreefje je in in het plaatselijke café. Maar die tijd is voorbij, nu is er geen zout water meer. Mensen moeten verder rij den om te vissen, waardoor het voor velen te duur wordt." Ilonka is 'pas' op haar negentiende begonnen. „Ik deed eerst judo op wedstrijdniveau. Maar ik kreeg werk waardoor dat allemaal niet meer lukte. Ik ging wel eens met hem mee naar het vissen," zegt ze, terwijl ze even naar haar man knikt, „en zo is het gekomen. Wat wel meehelpt, is dat ik door het ju doën sterk in mijn bovenlichaam ben geworden. Het is een voordeel dat soms nét het verschil maakt tussen mij en andere vrouwen." Thuis gaat het gesprek natuurlijk vaak over vissen. Het gaat dan over tactiek, techniek en soorten aas„Maar," zegt Ilonka, „tijdens de WK's hebben we geen contact met elkaar." In huize Rijnberg draait het om het vissen. foto Willem Mieras door Luc Oggel krabbendijke - Leefbaar Reimers waal gaat de gemeenteraadsverkie zingen in met het huidige team. Zittende raadsleden Marien West- strate, Nico van der Hoest en Wim Dieleman staan op respectievelijk de eerste, tweede en derde plek van de kandidatenlijst. Mocht Leefbaar Reimerswaal - op dit moment een driemansfractie - zetelwinst behalen, dan komt steunfractielid Thea Laban in de raad. Zij staat op plek vier. „Ik ga uit van vier zetels en misschien nog wel een restzetel, maar je weet het nooit", zegt lijsttrekker en fractievoorzitter Marien West- strate. Mocht Leefbaar Reimers waal in het college komen, dan is Nico van der Hoest de wethouders kandidaat. Op de kandidatenlijst prijkt overigens wel een opvallen de naam: die van Adri Kortlever uit Hansweert. Kortlever en West- strate zaten ooit samen in de partij Bewoners Belangen Reimerswaal (BBR), die door interne strubbelin gen uit elkaar viel. In 2005 sloeg Kortlever een aanbod van Leef baar Reimerswaal af omdat de par tij hem op een onverkiesbare plaats wilde zetten. Hij staat nu op plek zes, maar geldt als een stem- mentrekker in zijn woonplaats. Provincie Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij op 28 december 2009 'hebben besloten de sluiting van de jacht op haas, fazant, wilde eend, konijn en houtduif weer op te heffen. Ook het gebruik van de op grond van artikel 68 van de Flora- en faunawet verleende ontheffingen voor afschot van koiganzen, grauwe ganzen en smienten is weer mogelijk. Het verbod was met ingang van 22 december 2009 ingesteld in verband met de extreme weersomstandigheden. Directie Ruimte, Milieu en Water

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39