Politie pakt vandalen snel op <s> Vanuit Hulst opererend drugsnetwerk opgerold PZC 4 12 en 13 JAARWISSELING Gemeenten konden schade bijna nooit verhalen door te weinig arrestaties Brand bij' recyclingbedrijf in Rilland Wennemars 0,01 seconde te traag voor Vancouver verder Word ook abonnee! Onbestendig "detoeEómp! Winterhanden en velgen zijn prooi voor dieven WOENSDAG 30 december 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 306 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN MIDDELBURG - Geen pardon meer voor relschoppers en vandalen in Zeeland, rond de jaarwisseling. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de politie gevraagd vaker ver dachten aan te houden. „En daar werken we aan mee", zegt politiewoordvoerder Esther Boot. Op 6 januari is in Middel burg een snelrechtzitting gepland. Vandalisme tijdens oud en nieuw bleef het afgelopen jaar nagenoeg onbestraft. Alleen Reimerswaal wist 2848 euro te verhalen op de daders. De overige gemeenten na men de schade voor lief. Vorig jaar werd voor zon 140.000 euro scha de aangericht, blijkt uit onderzoek van de PZC. De Zeeuwse gemeenten zeggen de aangerichte schade niet te künnen verhalen, omdat er geen arrestaties zijn verricht en de daders dus on bekend zijn. Alleen Reimerswaal stuurde vier Yersekenaren elk een rekening van 712 euro voor het ver nielen van een lantaarnpaal en een elektriciteitskast. Van de rech ter kregen zij een werkstraf van 60 tot 240 uur met een proeftijd van twee jaar. De gemeente Sluis zegt dat het verhalen van de schade 'geen prioriteit' heeft. De meeste schade werd overigens aangericht in de gemeente Middelburg. Daar moesten vooral afvalcontainers en parkeermeters het ontgelden. In vrijwel alle gemeenten waren ver keersborden, kliko's en bushokjes RILLAND - Brandweerlieden gebruikten gistermid dag schuim om de brand te blussen die rond het middaguur ontstond bij recyclingbedrijf EnviCare BV op bedrijventerrein De Poort bij Rilland. De enorme rookwolken die bij de brand ontstonden hebben voor overlast gezorgd in de omgeving, onder meer voor het verkeer op de A58. Volgens de brandweer zijn geen giftige stoffen vrijgeko men. Rond half drie had de brandweer het vuur onder controle. De rookoverlast was toen ook door Harmen van der Werf HULST - Een vanuit Hulst opere rend drugsnetwerk is de afgelopen maanden door de politie opgerold. In Nederland zijn zestien arresta ties verricht en in België vijftien. Vijf mensen zitten nog vast in de gevangenis. De hoofdverdachte is een 43-jarige Hulstenaar. Het onderzoek naar het drugsnet werk is al in mei begonnen. Maan dag is een laatste verdachte opge pakt in Amsterdam, een 54-jarige man die nu in Middelburg vastzit. Het onderzoek richtte zich eerst op handel in hennep, uitvoer van hennep naar België en het lokaal dealen van hennep vanuit een ho recabedrijf in Hulst. Er bleek meer aan de hand te zijn. Het drugsnetwerk bleek vertakkin gen te hebben tot in Noord-Hol land, Zuid-Holland, Limburg en Brabant. De hoofdverdachte deal de, aldus de politie, ook in hard drugs. Tijdens het onderzoek zijn twee hennepkwekerijen ontdekt in Zeeuws-Vlaanderen. Bij aanhou dingen door een speciaal arrestatie team zijn twee scherpe vuistvuur wapens, enkele tienduizenden eu ro's en 250 xtc-pillen gevonden. het doelwit van (vuurwerk)vanda- len. Om schade te voorkomen, zijn in verschillende plaatsen con tainers afgesloten of weggehaald. Bekenden van de politie zijn aan geschreven zich te gedragen. pagina 3: commentaar pagina 2 en 3: ontmoedigen en flink doorpakken HEERENVEEN - Erben Wennemars heeft gisteren zijn laatste grote wedstrijd gereden. De gelouterde schaatser kwam in de kwalificatie wedstrijd voor deelname aan de 1500 meter op de Winterspelen in Vancouver 0,01 seconde tekort voor plaatsing. Eerder ging het ook op de 1000 meter mis. Sven Kramer kaapte een ticket voor zijn neus weg. De andere startbewij zen gingen naar Simon Kuipers, Stefan Groothuis en Mark Tuitert. pagina 37: Wennemars dichtbij en toch ver weg wmm Oud en nieuw kan niet zonder vuurwerk reageer op www.pzc.nl reacties: 382 Zeeland verkoopt zich slecht eens 69% oneens 31% ten einde. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De brandweer kon wel vertellen dat nie mand gewond is geraakt. foto Ramon Mangold pagina 29: brand zorgt voor grote rookoverlast Zeeland: 2, 3, 25 t/m 35; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 10; Econo mie: 11; Meningen: 14; Belastingen 2010: 18, 19; Sociale verzekeringen: 20, 21; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 33; Sport: 37 t/m 41; Televisie: 42, 43. Bijlage: de toekomst. Vanuit Hulst bleken banden te be staan met België, voor het telen en dealen van hennep. In België is ook een stekkerij voor hennep planten ontdekt en kwam een han del in grote hoeveelheden cocaïne uit Zuid-Amerika aan het licht. De cocaïne is binnengesmokkeld via de Antwerpse haven. Meerdere ha venarbeiders waren daarbij betrok ken en zijn opgepakt. Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1