economien Nederland is klaar met telemarketing INC verkoopt Chinese verzekeraar 1 2 januari werken we aan een betere weg Tijdelijke verkeershïnder... Bloemenverkoper doet goede zaken in Nairobi BEL-ME-NIET Veel klachten over opdringerige verkooppraatjes Aandelenemissies winnen aan populariteit Natuurrampen richten minder schade aan Martens koopt juwelier Schaap en Citroen www.westerscheldetunnel.nl www.westerscheldetunnel.nl woensdag 30 december 2009 wHmmmmm imm NAIROBI - Een straatverkoper schikt bloemen die hij ver- het Afrikaanse land traditie is de woning met bloemen koopt in Nairobi, de hoofdstad van Kenia. te versieren tijdens de jaarwisseling. Veel Kenianen kopen deze week bloemen omdat het in foto Sayyid Azim/AP AMSTERDAM - Nederland is de op dringerige telemarketing beu. Ruim 3,6 miljoen consumenten hebben zich ingeschreven bij het wettelijke Bel-me-niet-register, om dat zij geen ongewenste verkoopte lefoontjes meer willen ontvangen. Sinds oktober, toen het register open ging, zijn er op de klachten website Consuwijzer al ruim dui zend meldingen binnengekomen van consumenten over opdringeri ge verkooptelefoontjes. Cynthia Heijne van telecomtoe- zichthouder Opta: „Daarnaast kwa men er klachten binnen over tele- marketingacties naar aanleiding van online prijsvragen. Al laat je je gegevens achter op een website, dan nog hoort zo'n site eerst het Bel-me-niet-register te raadple gen." Andere klachten waren dat bedrijven de gebelde consument niet informeerden over het regis ter. Ook weigerden sommige bel lers de consument van dienst te zijn bij het registreren van zijn tele foonnummer bij het register, ter wijl ze daar wel toe verplicht zijn. Nummers in het register mogen niet meer gebeld worden door be drijven met verkooppraatjes, zo staat in de wet. Telemarketeers moeten zelf controleren of een nummer in de databank staat. Sinds 1 oktober schreven zich 1 mil joen mensen in in het nieuwe wet telijke register. Zij worden gevoegd bij de 2,6 miljoen die zich afgelo pen jaren al lieten inschrijven bij het vrijwillige register Infofilter. AMSTERDAM - ING doet afstand van een deel van zijn Chinese le vensverzekeringsactiviteiten met de verkoop van dochter Palic. De transactie maakt onderdeel uit van de in april aangekondigde herstruc turering van ING. Het financiële concern stoot wereldwijd onderde len af om verkregen staatssteun te rug te betalen. ING maakte gisteren de verkoop AMSTERDAM Bedrijven hebben de laatste maan den fors meer kapitaal op de aande lenmarkten gezocht dan in eerdere jaren. In de tweede helft van 2009 gaven ze voor 10,3 miljard euro aan nieuwe aandelen uit. Het grootste deel is uitgegeven door banken en verzekeraars die noodkredieten van de staat moeten afbetalen. bekend van zijn belang van 50 pro cent in de Chinese verzekerings dochter Pacific Antai Life Insuran ce Company (Palic) aan de Chine se bank CCB. ING moet nog 5 miljard euro te rugbetalen aan de Nederlandse staat. Het concern raakte vorig jaar in de problemen door de krediet crisis en ontving 10 miljard euro staatssteun. MÜNCHEN Natuurrampen richtten in 2009 we reldwijd fors minder schade aan dan in 2008. Door het uitblijven van grote rampen kwam de schade door stormen en aardbevingen uit op 50 miljard dollar, 150 miljard minder dan in 2008, meldt verzeke raar Munich Re. Hiervan werd 22 miljard gedekt door verzekeringen. De verkoop betekent niet dat ING de Chinese levensverzekerings- markt de rug toekeert. Het con cern gaf gisteren aan op groei te mikken met ING Capital Life, de andere alliantie van ING op de Chinese levensverzekeringsmarkt. „Door deze transactie kunnen we een sterker verzekeringsplatform in China opbouwen via ING Capi tal Life", aldus ING. AMSTERDAM luwelier Schaap en Citroen komt in handen van Leon Martens Juwe liers. Investeringsconcern Maxeda, moederbedrijf van V8cD en Praxis, verkoopt de keten aan het Limburg se juweliershuis voor een niet ge noemd bedrag. Schaap en Citroen heeft acht vestigingen door heel Nederland. Werkzaamheden Tunnelweg Zeeuws-Vlaanderen Tijdelijke omleidingsroute via N252 Westerscheldetunnel 17151 Westerschei de Tèrneuzen Op zaterdag 2 januari 2010 is een gedeelte van de Westerscheldetunnel- weg afgesloten. Het verkeer dat vanuit Zeeuws-Vlaanderen richting Zuid-Beveland rijdt, wordt omgeleid via de N252. Het betreft het tracé vanaf de kruising met de Herbert H. Dowweg tot en met de kruising N61/HoofdwegHoekseweg (ten zuiden van het spoorviaduct over de tunnelweg). Let voor de omleidingsroute op de gele borden langs de weg. De omleidingsroute blijft gelden voor breedtetransport breder dan 2,70 meter tot medio maart 2010. Het verkeer vanuit Zuid-Beveland richting Zeeuws-Vlaanderen ondervindt geen hinder van de werkzaamheden. De werkzaamheden starten om 08.00 uur en duren tot ongeveer 16.00 uur. Voor deze werkzaamheden zijn wij afhankelijk van de weersomstandigheden. Let op: de Westerscheldetunnel zelf is niet afgesloten en blijft dus in beide richtingen beschikbaar. Meer info: Bel Klantenservice vanuit Nederland: 0900 - 2358866 <€0,05/min.i vanuit België: 0031 - 113 232 844 Of stuur een e-mail naar: info@westerscheldetunnel.nl SCHEL O» 2E W.ESTi Vev^ubbelïv\g t-u»\v\elweg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11