iland 17 bij geweld Suriname1 Held Jasper is aandacht zo langzamerhand een tikkeltje beu KRAS» Met KRAS.NL naar het Sauerland of het Teutoburgerwald BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Surinamers en groeiend aantal Brazilianen en Chinezen Kom genieten van de prachtige natuur in deze streken! 3-/4-/5-/8-daagse autovakanties dinsdag 29 december 2009 van een Braziliaanse goudzoeker voor de illegale oversteek naar Frans Guyana. De Braziliaan stak daarbij de boslandcreool, een in woner van Albina, dood. Een uur later begonnen de boslandcreolen in het dorp" Brazilianen aan te val len. Later werden ook Chinese gastarbeiders het slachtoffer. Vijfendertig mensen zijn inmid dels opgepakt. Alle Brazilianen en veel Chinezen die in het gebied wonen zijn geëva cueerd. Volgens Vergilio is het al langer onrustig in het gebied. Er zou veel wrijving zijn tussen de Su rinamers en de groeiende gemeen schap van veelal illegale Braziliaan se en Chinese gastarbeiders. Vol gens de Nederlandse leraar Hugo den Boer zijn de Brazilianen hier outcasts die het in de sloppenwij ken in Brazilië niet redden en hun heil in Suriname zoeken. door Rob Rombouts Tijdens het kerstdiner, de dag voordat Jasper Schu- ringa naar Amerika vloog, was het nog ter sprake gekomen. Jasper maakt din gen mee die niemand overkomen, zegt zijn vriend Chris van Amers foort. Een dag later besprong Schuringa de Nigeriaan die zijn vliegtuig naar Detroit wilde opblazen en is de Amsterdammer een held die door levende legende Larry King wordt geïnterviewd. Schuringa's website op Facebook is inmiddels volgelopen met duizenden 'nieu we vrienden'. Op vriendensite Hy- ves stond de teller zondagavond op ruim zeventig leden. „Met ge vaar voor eigen leven heeft hij een vliegtuig vol mensen ge red", schrijft een van de fans. Bij de internetpoll of de 32-jarige man een officieel onthaal verdient als hij begin januari terugkomt op Schiphol, antwoordt een meerder heid 'ja'. Vrijgezel Schuringa heeft het nu helemaal gehad met de aandacht. Hij verbleef eerst bij een vriendin in Miami, maar is vanwege de stoet reportagewagens voor haar deur ondergedoken op een ge heim adres. Schuringa was op eer ste kerstdag, na drukke werkzaam heden voor zijn videoproductiebe drijf Go with the Jlowproductions, op weg naar Costa Rica, waar zijn zus woont. Maar van zijn plan, chillen en surfen, komt waarschijn lijk niets terecht. „Er wordt op hem gejaagd door de media. Er ver schijnen verhalen dat hij geld vraagt voor zijn verhaal. Allemaal niets van waar", aldus Van Amers foort. Ook Van Amersfoort heeft enkele 'zeer onvriendelijke' verte genwoordigers van de Amerikaan se media aan de lijn gehad. „Als ik het telefoonnummer van Jasper niet gaf, zou ik het wel merken." Via via was er contact met het kan toor van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding in Den Haag en kwam er 'een raar telefoontje' van iemand die zei dat Van Amers foort maar beter niet kon zeggen waar Schuringa in Amsterdam woont of een biertje drinkt. Informatie over de levensloop van Schuringa kan geen kwaad, denkt Van Amersfoort. Hij omschrijft zijn vriend als een avonturier met een passie voor reizen en filmen. Schuringa (32) werd geboren op Curacao. Vanwege de werkzaamhe- 'Als ik het telefoonnummer van Jasper niet gaf, zou ik het wel merken' den van zijn vader, arts bij Shell, belandde het gezin in Oman en Gabon. Toen in Gabon ongeregeld heden uitbraken, werd Schuringa geëvacueerd door soldaten van het Franse vreemdelingenlegioen. Terug op Curacao behoorde hij met Van Amersfoort tot de weini ge witte jongens op het Peter Stuy- vesantcollege. Nadat ze eerst fysio therapie hadden gedaan, ging Schuringa een opleiding audiovisu ele media volgen. Hij studeerde on der meer zes jaar in Miami. Terug in Nederland - een Ameri kaanse verblijfsvergunning zat er niet in - ontmoette hij op de set van de kinderserie Zoop Lydia Fa- ber. Samen begonnen ze in Am sterdam hun bedrijf Go with the Jlowproductions. 3/4/5/8 dgn MERCURE HAGEN* v.a. 39 Ligging: aan de rand van het Sauerland, op ca. 2 km. van Hagen Faciliteiten: o.a. lift, restaurant, bar en overdekt zwembad Tips: breng een bezoek aan Altena met de fraaie burcht of ga heerlijk winkelen in Dortmund Inclusief: verblijf op basis van logies Aankomstdata: ma. en vr. van 8/1 t/m 31/5 Zie www.kras.nl/17589 waarom zou je meer betalen 3/4/5/8 dgn GOLDEN TULIP SCHWAGHOF*** v.a. 55 Ligging: in Bad Salzuflen in het Teutoburgerwald Faciliteiten: o.a. lift, restaurant, overdekt zwembad en sauna Tips: maak een prachtige natuurwandeling en bezoek ook het mooie Lemgo met het Rathaus en het gezellige Bielefeld Inclusief: verblijf en ontbijtbuffet Aankomstdata: ma. en vr. van 8/1 t/m 31/5 Zie www.kras.nl/73632 3 dgn WELCOME HOTEL PADERBORN**** v.a. 69 Ligging: in Paderborn in het Teutoburgerwald Faciliteiten: o.a. restaurant, bar, sauna en whirlpools Tips: bezoek in Paderborn de prachtige Dom St. Maria en neem een kijkje in Willingen, waar u zelfs kunt skiën Inclusief: verblijf, ontbijtbuffet en welkomstdiner Aankomstdata: vr. van 8/1 t/m 28/5 Zie www.kras.nl/50012 geld wordt uiteindelijk aan liefda digheidsorganisaties geschonken. foto EPA gegooid. Deelnemers trekken ver kleed langs winkels om daar 'belas ting' te heffen. Het ingezamelde al tweehonderd jaar op 28 decem ber gevierd. Behalve met bloem en eieren wordt er ook met vuurwerk verblijf in 4-sterren hotel (si/ Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds sz*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7