'Zeven doden effeweg.nl 61 Soap rond l'Oréal Belgische arts plukt kwetsbare patiënt kaal Brand VS: negen doden Smijten voor een goed doel Woede na zelfmoordbom Karachi KERSTAVONDRELLEN Veel spanningen tussen Effeweg wenst u eert gelukkig 2010! Boek nu uw vakantie voor het nieuwe jaar supervoordelige busreizen Berlijnv.a,€ 99,- Parijsv. a.€ 109,- Londenv.a.€ 139,- Kopenhagen en Malmö....v.a.€ 149,- Kijk op www. vffï weg nl of bel 0529 - 46 96 67 dinsdag 29 december 2009 PARIJS - Hij presenteert zich als fo tograaf en schrijver, maar dankt zijn faam aan zijn kwaliteiten als charmeur. Francois-Marie Banier (62) bekoorde de schilder Salvador Dali en de politicus Francois Mit terrand. Hij entertainde couturier Yves Saint-Laurent en prinses Ca roline van Monaco. Maar alle ogen zijn op hem gericht vanwege zijn ultieme verovering: Lilliane Betten- court (87), erfgename van het cosmeticaconcern L'Oréal en de rijkste vrouw van Europa. Jammer genoeg voor hem heeft Lil liane ook een dochter, Franqoise, die er wel enige moeite mee had dat haar moeder een miljard aan haar lover schonk. Banier is een or dinaire oplichter, zegt dochterlief, die misbruik maakte van de broze gezondheid van haar moeder. Ze begon een rechtszaak om de schen king van onder meer levensverze keringspolissen, cheques en schil derijen van Picasso en Mondriaan ongedaan te maken en Banier ach ter de tralies te krijgen. Lilliane zou niet toerekeningsvatbaar zijn geweest toen ze afstand deed van bijna tien procent van haar vermo gen. Het levert een^soapopera op die al maanden de kolommen van de Franse kranten vult. Vorige week begon een nieuwe episode met de weigering van Lilliane om het ge rechtelijke bevel tot een medisch onderzoek op te volgen. Dat had moeten uitwijzen of ze vermin derd toerekeningsvatbaar is. De rechter moet nu uitspraak doen zonder psychiatrisch rapport. In een interview liet de weduwewe ten bij het volle verstand te heb ben gehandeld. BRUSSEL - De rechtbank in het Bel gische Dendermonde heeft giste ren een huisarts veroordeeld voor oplichting van een zwakbegaafde patiënte. De man liep acht jaar lang de deur plat bij de vrouw en wist haar zo 138.000 euro voor consulten afhan dig te maken, aldus Belgische me dia. De vrouw was goed voor een derde van zijn inkomen. De 53-jari- ge arts liep tegen de lamp toen de zusserrvan de patiënte argwaan kregen. Ze kaartten de zaak aan bij de Belgische Orde van Geneeshe ren, die hem voor vier maanden schorste. Van de rechtbank in Den dermonde kreeg de arts een voor waardelijke celstraf van negen maanden opgelegd en een boete van 2.200 euro. Justitie had ook verbeurdverklaring van de 138.000 euro en een beroepsverbod geëist, maar daar ging de rechtbank niet op in. PARAMARIBO - Bij rellen die de afge lopen dagen in de Surinaamse grensplaats Albina woedden, zijn zeker zeven buitenlandse goudzoe kers omgekomen. Honderden bui tenlanders zijn hun onderkomen kwijt. Dit heeft de Braziliaanse priester José Vergilio, die de slachtoffers bij staat, zondag gezegd. De politie kon maar één dode bevestigen, zonder details te geven. De rellen braken uit op kerstavond na een ruzie over 1.400 euro, naar ver luidt het bedrag dat het slachtof fer, een boslandcreool, te goed had snmaRHamiimiB&aim mmsB» STARKVILLE - Bij een brand in een appartement in Starkville in de Amerikaanse staat Mississippi zijn gisterochtend negen mensen om het leven gekomen. De slachtoffers zijn zes kinderen tussen de 4 maanden en 6 jaar, twee vrouwen van 19 en een vrouw van 25. De brand brak rond 04.00 uur uit. De brandweer kon nog niets zeggen over de oorzaak. Drie appartementen liepen schade op, maar de slachtoffers vielen alle maal in één appartement. ALICANTE - Mannen bestuiven en bekogelen elkaar met bloem en eie ren tijdens het jaarlijkse 'Els Enfari- KARACHI - Voertuigen gaan in vlammen op nadat boze sjiieten deze aan hebben gestoken na een bomaanslag in de Pakistaanse havenstad Karachi. De zelfmoordaanslag was gericht tegen sjiitische moslims die een processie liepen ter nagedachtenis van Hussein, kleinzoon van de profeet Moham med. Vijftien sjiieten kwamen om door de bom. foto Rehan Khan/EPA nats' feest iri Ibi, bij de Spaanse stad Alicante. Dat feest - te vergelij ken met 1 april - wordt in die regio Inclusief: Inclusief: im''*SfÉgf3 Ütl s.M. Boek voor 1 maart 2010 en ontvang 30,- korting per persoon! 5 dagen - Vertrek o.a.: 15 maart, 5 april, 3 mei en 5 juli Hoogtepunten: Stadswandeling o.l.v. een gids door Erfurt langs fantastische monumenten, zoals de Dom Serverikerk en de Kramberbrücke. Maak een rondrit door het prachtige Thüringer Woud en ontdek de kristalgrotten van Mariënsglashöhle. Een het bezoek aan de stad Weimar maakt deze reis comp 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet, 4 maal dinerbuffet, stadswandeling Erfurt o.l.v. een gidsj ven/oer per Tourist Class touringcar. 10 dagen - Vertrek o.a.: 12 mrt, 30 apr, 24 mei, 28 jun, 26 jul, 23 aug. Hoogtepunten: bezoek dé bloemenstad San Remo, de-basiliek Notre Dame de la Costa en Bordighera. Bezichtig de steden Cannes, Nice en Genua met verschillende gezellige terrasjes en ook een bezoek aan de luxe stad Monaco mag natuurlijk met ontbreken! 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijt en diner, vervoer per Comfort Class touringcar. Alle nieuwe reizen staan óp onze website. 3, 4 en 5 dagen - Vertrek:diverse data in maart en april 3, 4 en 5 dagen - Vertrek: diverse data in maart en april 3, 4 en 5 dagen - Vertrek: diverse data in maart en april 4 en 5 dagen - Vertrek: diverse data in maart Meer informatie? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskosten, eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd). Kijk voor meer informatie op www.effeweg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6