Mieke is niet verwaarloosd 23 Zeeland zet hoog in bij klimaat- en energieplan Zeeuwse bieb en servicebus scoren Ijk. Antonov AN 124 op Woensdrecht Provincie heeft jacht weer opengesteld Groei aantal faillissementen in Zeeland Op zelfde dag 2 girotoertochten dinsdag 29 december 2009 LONGONTSTEKING Eigenaar van weiland en veeartsen spreken mishandeling tegen door Frank van Cooten Shetlandpony Mieke is vo rige week niet overleden als gevolg van ondervoe ding en/of verwaarlo zing. Volgens Flor Vriends, de eigenaar van het wei land aan de Kanaalweg bij Re- tranchement, en paardenkenner Willy de Dalie is het dier altijd pri ma verzorgd. Hun verhaal wordt bevestigd door veearts Ton van Bruinessen van Dierenartsencentrum West, de vas te veearts van Mieke en van Blac ky en Benita. Deze pony's staan in dezelfde wei en zijn de zoon en dochter van Mieke. „Shetlandpo ny's zijn erop gebouwd in weer en wind buiten te staan. Op de Shet- landeilanden is ook geen afdakje", zegt Van Bruinessen. „Mensen zien vooral rond de kerstdagen ech ter liever dat ze in een tweeper soonsbed liggen met verwarming. Echt, Shetlandpony's voelen zich buiten lekkerder dan in een muffe stal. Er was helemaal geen sprake van verwaarlozing. Ik heb de paar den deze zomer nog gevaccineerd en ontwormd. Ze zagen er prima uit en worden goed verzorgd door Albert, de beheerder van de cam ping. Kijk, Mieke is dertig jaar ge worden. Omgerekend in mensenja ren dik boven de honderd. Een meer dan respectabele leeftijd. Ook Shetlandpony's hebben niet het eeuwige leven." Annette Höck uit Oostburg zag Mieke, die ze zelf omdoopte in Cheduc, afgelopen woensdag op de grond liggen, nam het beest mee naar huis, waarschuwde de dierenbescher ming en belde dierenarts Van de Vijver uit IJzendijke op. Die consta teerde een longontsteking en be sloot het beest in te laten slapen. Volgens Höck heeft de eigenaar de pony dood laten vriezen en is spra ke van dierenmishandeling. Dierenarts Frank van de Vijver zegt dat de soep niet zo heet wordt gegeten als Höck veronder stelt. „Wij konden niet zien of spra ke was van mishandeling. Wij ken nen de achtergrond van het paard niet. Toen het medisch niet meer verantwoord was, besloten wij Mieke in te laten slapen. Wij wil den het paard niet nodeloos laten lijden." De dierenbescherming on derzoekt de zaak. Volgens inspec teur Henk van Gelder is het ver haal genuanceerder. „Wij hebben van verschillende mensen gehoord dat de bewuste pony vaak werd ge schopt en gebeten door de andere twee en dus niet aan eten toe kwam. Ook vind ik het niet goed dat de andere twee eenzaam en al leen in zo'n groot weiland staan." Volgens paardenkenner De Dalie stond Mieke en staan Blacky en Be nita er pico bello bij. „Mensen die anders beweren, hebben geen ver stand van dieren. Zulke dieren gaan niet in een stal." W x' I V-"* ?<V'. y v. ff.-' Shetlandpony's, zoals Blacky en Benita in een wei bij Retranchement, zijn gebouwd om in weer en wind buiten te staan. Mieke, de moeder van Blacky en Benita, is niet als gevolg van dierenmishandeling overleden, zegt dierenarts Ton van Bruinessen. foto Peter Nicolai WOENSDRECHT - Een Antonov AN 124 is gisterochtend geland op vliegbasis Woensdrecht. Het vlieg tuig vertrok in de middag weer. Het Russische transportvliegtuig vervoert materieel voor de Isaf- missie in Afghanistan. Vliegbasis Woensdrecht onder steunt de missie International Se curity Assistance Force (Isaf) in Afghanistan met personeel, materi eel en onderhoudswerkzaamhe den. Ook donderdag zal de Anto nov AN 124 er landen en vertrek ken. De landing is rond ro.oo uur gepland en het vertrek rond 13.00 uur. Voor informatie over vliegbewegin gen zie www.defensie.nl/actueel/ vliegbewegingen. MIDDELBURG - Meer windmolens op het land, meer biomassa in de kolencentrale, ontwikkeling van getijdenenergie, duurzame scheep vaart, biodiesel uit algen en duur zame innovatieve chemie. Zeeland legt de lat hoog in het Uit voeringsprogramma energie- en klimaatbeleid voor de komende ja ren. Het doel is een versnelling tot stand brengen bij projecten die ge richt zijn op vermindering van de uitstoot van broeikasgassen. Het streven is dat Zeeland een voorlo per wordt op klimaat- en energie gebied. Het provinciaal bestuur denkt dat Zeeland vooral op het gebied van zon, wind, water en biomassa kan uitblinken. De provincie daagt bedrijven, ge meenten, woningbouwcorpora ties, landbouw en kennisinstellin gen uit de ambities te helpen waar maken. De provincie kent zichzelf daarbij de rol van aanjager toe. Bij het bepalen van de speerpunten in het uitvoeringsprogramma is niet alleen gekeken naar de kli- maateffecten. Gelet is ook op de kansen die ze bieden voor het Zeeuwse bedrijfsleven. De provincie wil de komende tijd flink aan de weg timmeren om het klimaatbeleid gestalte te geven. MIDDELBURG - De jacht is weer toe gestaan. De provincie had de jacht opgeschort in verband met de sneeuwval. Met ingang van van daag mag weer op hazen, fazan ten, wilde eenden, konijnen, hout duiven, kolganzen, grauwe ganzen en smienten gejaagd worden. De beslissing van Gedeputeerde Sta ten geldt voor heel Zeeland. De jacht was gesloten omdat als ge volg van sneeuwval en ijsvorming het wild verzwakte omdat er min der voedsel beschikbaar was. Ook was er minder gelegenheid om te schuilen. Jacht zou het wild verder vermoeien en minder weerbaar maken. DEN HAAG - In Zeeland zijn dit jaar 51 procent meer bedrijven failliet gegaan dan in 2008. De meeste klappen vielen in de bouw, de in dustrie en de dienstverlenig. Sinds september is er duidelijk sprake van afnemende groei. Dat blijkt uit cijfers van kredietwaarde- ringsbureau Dun 8c Bradstreet. Het bureau verwacht dat dit jaar 68 tot 70 procent bedrijven meer failliet gaan in Nederland dan in 2008. Zeeland is overigens de provincie met de minst grote stijging van het aantal faillissementen. In Gel derland en Utrecht was sprake van een stijiging van respectievelijk 89 en 88 procent. MIDDELBURG - Op zaterdag 8 mei organiseren twee verschillende or ganisaties een toertocht ter gele genheid van de start van de Ron de van Italië in Nederland. Er is één tocht vanuit Middelburg, over drie afstanden: 150, 80 en 30 kilometer. Deze wordt gehouden in samenspraak met de organisatie van de Giro. En er wordt een tocht vanuit Am sterdam georganiseerd door Le Champion. Le Champion organi seert jaarlijks meer dan tweehon derd evenementen op fiets-, hard loop- en wandelgebied. Dat doet deze club op verzoek van Amster dam. Informatie over het parkoers is nog niet beschikbaar. MIDDELBURG - De Zeeuwse Biblio- servicebus staat op de zesde plaats op een ranglijst van veertien Ne derlandse genomineerde bibliothe ken. De Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg staat op die lijst op de achtste plaats. Die klassering had wellicht hoger kunnen zijn als het gebouw in Middelburg meer uit straling zou hebben. De verkiezing is georganiseerd door het Bibliotheekblad, het vak blad voor de openbare bibliothe ken. Dat stuurde anonieme bezoe kers om de bibliotheken te beoor delen. In Delft staat de beste. Vooral over de Zeeuwse service bus was de jury positief. Die kreeg het label Super Compleet. Het jur- trapport: „Algehele indruk: Goede jaloersmakende voorziening voor stadswijken en platteland." Ook over het personeel van de Zeeuwse Bibliotheek was de jury zeer te spreken. Maar ook: „Een uitstekende bibliotheek die het ze ker niet van zijn flitsend uiterlijk moet hebben." En verder in het ju ryrapport: „Het uiterlijk van Am sterdam met de collectie en het deskundig personeel van Middel burg levert zo ongeveer de ideale bibliotheek op."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61