Nieuw bedrijf ouderenvervoer De perfecte avond voor Pink Ribbon zeeland 121 Drie jaar celstraf voor steekincident Vlissingen CU legen fabriek in Schorebrug Cel in voor overval op tankstation BELTAXI Bios Personenvervoer neemt werk over van Connexxion dinsdag 29 december 2009 door Maurits Sep MIDDELBURG - Het collectief ver voer en het aanvullend ouderen vervoer op Walcheren komen per 1 januari in handen van Bios Perso nenvervoer. Dit bedrijf, de nieuwe naam van Taxicentrale Middel burg en MTax, neemt het werk over van Connexxion. Bios Personenvervoer kondigt 'twee verbeteringen' aan in het speciale vervoer. Zo zegt het be drijf te kunnen garanderen dat mensen die minstens twee uur voor vertrek een taxi bestellen, ook exact op tijd aankomen op hun plaats van bestemming. Bovendien introduceert de nieuwe vervoerder een terugbelservice. Die houdt in dat klanten die ver voer hebben aangevraagd, vijf mi nuten voordat de bestelde taxi aan komt worden gebeld dat die taxi in aantocht is. Dit zorgt voor min der lange wachttijden op soms ver velende plekken als tochtige hal len, aldus Bios Personenvervoer. Collectief vervoer valt onder de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO). Mensen die dit ver voer nodig hebben, zoals ouderen en gehandicapten, moeten een in dicatie hebben dat zij recht heb ben op deze vorm van speciaal ver voer. Bios Personenvervoer is voor informatie over collectief vervoer en aanvullend ouderenvervoer be reikbaar via 0118-820000. Ook kun nen vragen worden gesteld bij de WMO-loketten van de drie Wal- cherse gemeenten. In Middelburg is dat 0118-675675, in Veere 0118-555447 en in Vlissingen 0118-487000. www.biosgroep.nl Anneloes van der Meer (I) en Katrien Volleman van het Ostrea Lyceum hangen posters op in Goes om de Ladies Night onder de aandacht te brengen. foto Willem Mieras door Ellen Jobse goes - Ontspannen bij voetreflex therapie, kijken naar een mode show of kleuradvies vragen. Het kan allemaal tijdens de Ladies Night in Podium 't Beest in Goes. Anneloes van der Meer en Katrien Volleman (beiden 17) verzorgen het evenement, waarvan de op brengst naar Stichting Pink Rib bon gaat. Het organiseren van de Ladies Night is onderdeel van het profiel werkstuk van de twee scholieren van het Goese Ostrea Lyceum. „We zijn allebei regeltantes", ver telt Katrien. „Eigenlijk wisten we vorig jaar al dat ons werkstuk niet alleen uit papier zou bestaan." In de zomervakantie maakten de mei den plannen. „We wilden iets ori gineels doen", vertelt Anneloes, „Een feest of concert is al vaker ge organiseerd. Zo kwamen we na wat brainstormen terecht bij de La- dies Night." Alle vrouwen, jong en oud, zijn welkom want volgens de twee mei den is er voor iedere vrouw iets leuks te doen. „Er zijn de hele avond stands met producten of workshops. Je kunt bijvoorbeeld voor een klein bedrag je nagels la ten verzorgen, kleur- en stijladvies vragen of lingerie kopen", vertelt Katrien. „Daarnaast is er een mo deshow, waar acht modellen belan geloos aan meewerken." Verder zal tijdens de avond een mammacareverpleegkundige ver tellen over haar werk: het begelei den van mensen met borstkanker of een andere aandoening van de borst. Ook komt een medewerker van Stichting Pink Ribbon. Die legt uit wat de stichting zoal doet om het aantal mensen dat borst kanker krijgt, te verminderen. Zan geres Inge M.uit Kapelle sluit de avond af met een optreden. Anneloes en Katrien hebben Pink Ribbon niet zonder reden geko zen. „We wilden graag iets doen voor een goed doel. En omdat we allebei mensen kennen in onze di recte omgeving die borstkanker hebben of hebben gehad, kwamen we al snel uit bij Pink Ribbon." Het organiseren bevalt de scholie ren wel. „Er komt heel veel bij kij ken, maar we vinden het erg leuk. De samenwerking gaat ook goed. We willen graag de perfecte avond neerzetten!" De Ladies Night is vrijdag 15 janua ri vanaf 19.30 uur in Podium 'f Beest te Goes. De entree is zes euro. Kaart jes zijn nu al te bestellen per mail: pinkribbon-ladiesnight@live.nl aasffiEigflgBgaa door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 21-jarige Vlissinger tegen wie vijf jaar cel voor poging moord was geëist, veroordeeld tot een celstraf van drie jaar. Ook moet hij con form de eis een voorschot smarten geld van 7500 euro betalen. Zijn evenoude vriend die verdacht werd van het medeplegen aan de poging moord werd vrijgesproken. Tegen hem was door de officier van justitie een gevangenisstraf van twee jaar geëist. Beide Vlissingers waren betrokken bij een steekpartij op 29 april dit jaar in de President Rooseveltlaan in Vlissingen. Ze wilden verhaal halen omdat een van hen een dag eerder een pak slaag had gekregen. Op voorhand had een van de twee maar een mes meegenomen. Volgens de Vlissinger was een 24-jarige 'tegenstander', toen de zaak escaleerde, in het mes gelo pen. door Frank Balkenende KRUININGEN - De Christenunie in de gemeente Reimerswaal is on aangenaam verrast dat de provin cie opnieuw naar het Kanaal door Zuid-Beveland kijkt voor de vesti ging van betonfabrieken die elders klem komen te zitten. Eerder wei gerde de Reimerswaalse raad mee te werken aan het natte bedrijven terrein Schorebrug, net ten zuiden van de Vlakebrug. Gedeputeerde Harry van Waveren zei vorige week in deze krant dat hij de veerhaven in Kats niet lan ger als eerste keus beschouwt. In het dorp bestaat veel weerstand te gen de mogelijke komst van beton bedrijven. Het gaat om twee bedrijven die in het noorden van Goes moeten wij ken voor het woningbouwproject Goese Schans en een betonfabriek in Kamperland. Ook voor dat ha vengebied op Noord-Beveland be staat een plan om het opnieuw in te richten. In Kats liggen de eigendomsver houdingen moeilijk en er is te wei nig braakliggende grond aan de ha ven. Om die reden richt Van Wave- ren opnieuw het vizier op het Ka naal door Zuid-Beveland. Hoewel de gedeputeerde nog geen locaties heeft prijsgegeven, beschouwt Andries Jumelet, voorzitter van de fractie van de Christenunie in Rei merswaal, dat alleen al als een 'schelmenstreek' en 'onbetrouw baar bestuur'. door Ad Roos MIDDELBURG - Twee Vlissingers van respectievelijk 23 en 31 jaar, die op 7 februari het tankstation aan de Laan der Verenigde Naties in Middelburg overvielen, zijn gis teren door de rechtbank in Middel burg veroordeeld tot celstraffen van achttien en vijftien maanden. Van de opgelegde straffen is een halfjaar voorwaardelijk. De straf is iets minder zwaar dan was geëist. De officier van justitie had gevraagd om een celstraf van 21 maanden (waarvan vijf maan den voorwaardelijk) en achttien maanden (waarvan vier maanden voorwaardelijk). Wel moeten de Vlissingers nog een schadevergoe ding van 2117 euro betalen. Op die middag in februari dron gen de twee omstreeks half vijf de shop van het tankstation binnen. Op dat moment was alleen de caissière aanwezig. Een van de da ders drong de kassaruimte binnen, bedreigde de caissière met een mes en roofde vervolgens de kassa leeg. Beide daders maakten zich daarna lopend uit de voeten. Nadat het televisieprogramma 'Op sporing Verzocht' begin juni aan dacht aan de zaak had besteed, konden de twee Vlissingers eind september worden aangehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59