and 19 van Vlissingen op diepte Theo Jansen vertrekt na 36 jaar bij Sportraad Prijzen van bouwgrond Veere niet verhoogd Oud-wethouder Jaap van Belzen (82) overleden dinsdag 29 december 2009 korte noordstraat 53 middelburg 0118-624394 losse verkoopdagen 29 - 30 - 31 december door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Theo Jansen van de Sportraad Vlissingen neemt na ruim 36 jaar afscheid van 'zijn' raad. Jansen heeft: zijn ontslag inge diend. „Ik heb met niemand ruzie hoor", benadrukt hij. „Ik ga weg omdat de Sportraad nieuwe stijl anders is dan wat ik altijd heb gekend. Te genwoordig adviseert de Sportraad vooral over beleidszaken terwijl het vroeger vooral ging over het be heer. Daarbij loopt mijn termijn toch over vier maanden af. En alle projecten waarmee ik me de afge lopen tijd heb bezig gehouden, zo als het Sportpark Vrijburg en de sportaccommodatie Irislaan, zijn door de gemeenteraad aangeno men. Ik kan dan nog wel vier maanden mijn mening geven tij dens de vergaderingen, maar ik heb besloten het over te laten aan de anderen." Jansen heeft de afgelopen jaren vooral een flinke kluif gehad aan de plannen voor een sportboule- vard op Vrijburg. Het kostte hem jaren van lobbyen voordat de ge meente Vlissingen en de gemeen te Middelburg gelijktijdig groen licht gaven aan dat plan. Met on verminderd optimisme bleef hij daaraan trekken. Van een scepti sche of negatieve houding van wie of wat dan ook, wilde hij niks we ten. Inmiddels zijn de besluiten geno men en moet het sportpark in 2011 in gebruik worden genomen. Onlangs heeft Jansen het gemeen tebestuur verzocht zijn ontslag op 31 december van dit jaar goed te keuren. „De Sportraad Vlissingen is een adviesorgaan van de ge meente. Ik ben destijds ook door het college en de gemeenteraad be noemd." Vorige week maakte de gemeente nog bekend dat Theo Jansen geno mineerd is voor de Frans Naere- boutprijs, een prijs voor de vrijwil liger van het jaar. De prijswinnaar wordt maandag bekend gemaakt. ARNEMUIDEN - Oud-wethouder en ereburger van Arnemuiden Jaap van Belzen is naar nu eerst bekend is geworden vorige week overle den. Hij is gisteren gecremeerd. Hij was 82 jaar. Van Belzen was 35 jaar lid van de gemeenteraad namens de PvdA. Van 1972 tot de opheffing van de gemeente Arnemuiden in 1996 was hij wethouder. Driemaal nam hij voor langere tijd het burgemees terschap waar. Hij verwierf de eretitel 'onderko ning van Arnemuiden'. In een in terview met de PZC ter gelegen heid van zijn 25-jarig raadslidmaat schap zei hij: „Ik ben niet iemand die op de wethoudersstoel plaats neemt om daar louter te zitten. Mijn streven is een goed beleid, waarbij mijn invloed zo groot mo gelijk moet zijn." Van Belzen zei verder dat hij graag een politiek robbertje uitvocht. „Zonder die spanning ben je een zoutzak." Jaap van Belzen werd 1993 be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Het college van B en W van Veere wil de grondprijzen voor woningbouw komend jaar niet verhogen. Dat betekent dat de minimumprijzen zoals die zijn vastgelegd in de Grondprijzennota 2009 worden gehandhaafd. Die nota is vastgelegd voor vier jaar en gaat uit van de marktwaar de van de grond met een mini mumprijs per vierkante meter van 110 euro voor sociale woning bouw, 190 euro voor twee-onder- één-kap en geschakeld en 210 euro voor vrijstaand. De prijzen voor bedrijfsgrond en de huurprijzen voor de groen- en reststroken ma ken geen deel uit van die nota. De gemeente verwacht overigens dat in 2010 de resterende grond van de eerste fase bedrijven ter rein Karreveld uitgegeven kunnen worden. Het college adviseert om ook komend jaar de grondprijs van 91 euro te hanteren voor het bedrijventerrein bij Koudekerke. Het college is van mening dat de huidige marktomstandigheden het niet toelaten om de grondprijzen nu te verhogen. Alle Zeeuwse ge meenten zitten volgens Veere op dezelfde lijn en verhogen niet. De gemeente Vlissingen is zelfs over gegaan tot een verlaging van de prijzen voor grond in het bedrij venterrein bij Souburg. Een luchtfoto uit 1974 van de Spuikom. De Spuikomweg moest toen nog worden aangelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57