CU tegen betonbedrijven aan kanaal zeeland 21 Scholieren organiseren de perfecte avond voor Pink Ribbon stopHchten'op1 Zeeuwse band GoFish gaat naar de beursvloer dinsdag 29 december 2009 B VERPLAATSING ChristenUnie Reimerswaal vindt nieuw locatieonderzoek provincie 'schelmenstreek' door Frank Balkenende KRUININGEN - De ChristenUnie in de gemeente Reimerswaal is on aangenaam verrast dat de provin cie opnieuw naar het Kanaal door Zuid-Beveland kijkt voor de vesti ging van betonfabrieken. Eerder weigerde de Reimerswaalse raad mee te werken aan het natte be drijventerrein Schorebrug, net ten zuiden van de Vlakebrug. Gedeputeerde Harry van Waveren zei vorige week in deze krant dat hij de veerhaven in Kats niet lan ger als eerste keus beschouwt. In Kats bestaat veel weerstand tegen de mogelijke komst van betonbe drijven. Het gaat om twee bedrij ven die in Goes moeten wijken voor het woningbouwproject Goe- se Schans en een betonfabriek in Kamperland. Ook voor dat haven gebied bestaat een herinrichtings plan. In Kats liggen de eigendomsver houdingen moeilijk en er is te wei nig braakliggende grond aan de ha ven. Om die reden richt Van Wave- ren opnieuw het vizier op het Ka naal door Zuid-Beveland. Hoewel de gedeputeerde nog geen locaties heeft prijsgegeven, be schouwt de Reimerswaalse CU- fractievoorzitter Andries [umelet dat alleen als een 'schelmenstreek' en 'onbetrouwbaar bestuur'. „Onbetrouwbaar vind ik het dat de gedeputeerde bewoners van Kruiningen en Schore blij gemaakt heeft met een dode mus. En nu gaat het niet alleen om de twee fa brieken die moeten wijken voor het plan Goese Schans, maar ook de betonfabriek uit Kamperland. Duidelijk is dat die fabrieken heel veel bedrijventerrein nodig zullen hebben voor hun noodzakelijke be drijfsvoering. U kunt raden wat er aan die boorden van het kanaal en de polders daarachter gaat gebeu ren." Jumelet vindt het verontrustend dat Gedeputeerde Staten voorbij gaan aan een bijna unaniem Rei- merswaals besluit tegen de aanleg van Schorebrug, een 'nat' bedrij venterrein op de oostelijke oever van het Kanaal door Zuid-Beve land tussen de Vlakebrug en de Zanddijk. Reden voor hem om het Reimers waal college van B 8c W vragen te stellen. Jumelet wil weten of het college op de hoogte is van wat hij de om mezwaai van de provincie noemt. Hij wil in de eerstvolgende ge meenteraad hierover debatteren. door Ellen Jobse GOES - De gemeente Goes ver wacht dat deze week de verkeers lichten bij parkeergarage sneller reageren op het verkeersaanbod. Volgens een woordvoerster kamp te de onlangs geplaatst installatie met een storing. Deze week moet "het euvel verholpen zijn. Ook andere zaken in de parkeerga rage moeten nog worden afgesteld. Zo moest de brandweer, ook giste ren weer, uitrukken omdat het au tomatisch brandalarm van de par keergarage (onnodig) afging. door Esme Soesman De Zeeuwse band Go Fish is 'naar de beurs'. Via de website Sella- band proberen de muzi kanten kapitaal te vergaren waar mee ze een album kunnen opne men. Muziekliefhebbers kunnen via de site aandelen kopen van hun favo riete band of artiest. Dat kost per aandeel 10 dollar (circa 7 euro). Go Fish heeft op dit moment 37 aan delen verkocht; waarmee ongeveer één procent van de benodigde 30.000 dollar voor het door hen ge wenste muzikale project binnen is. Het streven van de bandleden is om over een dik jaar een 'volwaar dig' album uit te brengen. Aandeel houders krijgen het album thuisge stuurd en financieren op deze ma nier de nieuwe plaat eigenlijk voor uit. Muzikaal zal die in het verleng de liggen van de ep's die de band eerder afgeleverd heeft, maar dan beter. „Met mooiere melodielij nen. We nemen niet zo snel genoe gen meer met minder. We luiste ren keer op keer kritisch of het niet beter kan", zegt gitarist Mar cel Kieboom. Via het 'bandcoachingstraject' van Popaanzee hebben de muzikanten veel ervaring opgedaan en daar naast ook kunnen ruiken aan het werken in een professionele stu dio. Dat werpt vruchten af Boven dien is de inhoud veelbelovend. Op dit moment zijn de bandleden bij elkaar om nieuwe nummers te schrijven. „Er liggen ontzettend veel ideeën, maar je moet wel de tijd nemen om die uit te werken. Dat gaat lekker nu." Met optredens zit GoFish even min stil. In januari staan Goes (17e) en Renesse (23e) op het pro gramma. In februari De Pul in Bruinisse (12e). meer informatie via www.bandgo- fish.com en www.sellaband.com. GOES - Ontspannen bij voetreflex therapie, kijken naar een mode show of kleuradvies vragen. Het kan allemaal tijdens de Ladies Night in Podium 't Beest in Goes. Anneloes van der Meer en Katrien Volleman (beiden 17) verzorgen de avond, waarvan de opbrengst naar Stichting Pink Ribbon gaat. De organisatie van de Ladies Night is onderdeel van het profielwerk stuk van de twee scholieren van het Ostrea Lyceum in Goes. „We zijn allebei regeltantes", vertelt Ka- trien. „Eigenlijk wisten we vorig jaar al dat ons werkstuk niet alleen uit papieren zou bestaan." In de zomervakantie maakten de mei den plannen. „We wilden iets ori gineels doen", vertelt Anneloes, „Een feest of concert is al vaker ge organiseerd. Zo kwamen we na wat brainstormen terecht bij de La- dies Night." Alle vrouwen, jong of ouder, zijn welkom op de Ladies Night. Want volgens de twee meiden is er voor iedere vrouw wel iets leuks te doen. „Er zijn de hele avond stands met producten of work shops. Je kunt bijvoorbeeld voor een klein bedrag je nagels laten ver zorgen, kleur- en stijladvies vragen of lingerie kopen", vertelt Katrien. „Daarnaast is er een modeshow, waar acht modellen belangeloos aan meewerken." Verder zal tijdens de avond een mammacare verpleegkundige ver tellen over haar werk: het begelei den van mensen met borstkanker of een andere aandoening van de borst. Ook komt een medewerker van Stichting Pink Ribbon. Die legt uit wat de stichting zoal doet om het aantal mensen dat borst kanker krijgt te verminderen. Zan Anneloes van der Meer (I) en Katrien Volleman hangen posters op in Goes om de Ladies Night onder de aandacht te brengen. foto Willem Mieras geres Inge M., afkomstig uit Kapel- Ie, sluit de avond af met een optre den. Anneloes en Katrien hebben Pink Ribbon niet zonder reden als goed doel gekozen. „We wilden graag iets doen voor een goed doel. En omdat we allebei mensen kennen in onze directe omgeving die borst kanker hebben of hebben gehad, kwamen we al snel uit bij Pink Ribbon." Het organiseren bevalt de scholie ren wel. „Er komt heel veel bij kij ken, maar we vinden het erg leuk. De samenwerking gaat ook goed. We willen graag de perfecte avond neerzetten!" De Ladies Night vindt plaats op vrij dag 15 januari vanaf 19.30 uur en wordt gehouden in Podium 't Beest te Goes. De entree is zes euro. Kaart jes zijn nu al te bestellen per mail: pinkribbon-ladiesnight@live.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51