18 Consumenten willen Claim Spuikom Om de eer én de beker STICHTING GOES PROMOTIE Marjan Vermaire stapt na tien jaren van Mountainbiketochten over Noord-Beveland Nieuwjaarscrossloop rondom Nieuwdorp Auto weg bij inbraak woning Kaaistraat Training in volhouden van voornemens Quatremains piano bij Nieuwjaarsconcert Rommelpottenfestival op markt Tholen-Stad dinsdag 29 december 2009 De F-jes van WHS scoren de gelijkmaker tegen Tholens Boys. foto Chris van Klinken/het fotoburo door Ton Hopmans SINT-ANNALAND - De Thoolse Voet bal Federatie houdt ook dit jaar tussen kerst en nieuwjaar zaalvoet baltoernooien voor alle jeugdspe lers die lid zijn yan een Thoolse voetbalclub. Dit keer is de organisatie van het toernooi voor de E-, F- en minipu- pillen in handen van Tholense Boys en zorgt SPS dat het toernooi voor de A-, B-, C-junioren en D-pupillen goed verloopt. De 'F-jes' speelden gisteren in Sporthal Wellevaete in Sint-Anna- land. Elke wedstrijd duurde tien minuten. „Het gaat puur om de eer," zei Ben Schot van Tholense Boys. „En er zijn bekers te verdie nen." Het toernooi verliep vlekke loos en zeer sportief! De D-pupillen speelden in sport centrum De Meulvliet in Tholen. Net als in Sint-Annaland werd ook hier in drie poules gespeeld. Bij de F-pupillen gingen de toer nooizeges naar Smerdiek Fi, Tho lense Boys F2 en NOAD '67 F2. De toernooiwinnaars bij de D-pupil len waren WHS D4, SPS D2 en SPS Di. Vandaag, dinsdag, en mor gen komen de andere jeugdteams in actie. WISSENKERKE Vier routes voor mountainbikers voeren zondag 3 januari over Noord-Beveland. Tourclub De Kroon zet aanwijzingen uit voor de afstanden vijftien, dertig, vijftig en honderd kilometer met oliebol len en chocolademelk onderweg. Inschrijven vanaf 9.00 uur bij Ho tel De Kroon aan de Voorstraat. Vanaf 11.30 uur is daar ook de 'après-fiets' met live-muziek. NIEUWDORP Rondom Nieuwdorp wordt zater dag 2 januari een crossloop gehou den over drie, zes of negen kilome ter. Startpunt is de accommodatie van SV Nieuwdorp aan de Prinses Margrietstraat. Inschrijven kan van af 14.00 uur. Voor wandelaars zijn er routes uitgezet van vijf, tien of vijftien kilometer. Daarvoor in schrijven kan vanaf 13.00 uur. SCHERPENISSE In een woning aan de Kaaistraat in Scherpenisse is ingebroken tussen zaterdag 21.30 uur en zondag 14.20 uur. Bij de inbraak zijn computer apparatuur, kleding en geld wegge nomen uit het huis. Ook werden de autosleutels en personenauto van de familie gestolen. Het gaat om een grijze Ford Focus met het kenteken XF-VJ-03. GOES De School voor Zelfvertrouwen van Paula Dourleijn houdt vrijdag 8 januari een informatieavond over een training in het volhouden van goede voornemens, die in januari begint. De methode is bedacht door psychotherapeut Rob Velle- koop. De informatieavond in de Goese Openbare Bibliotheek duurt van 19.00 tot 20.00 uur. Aanmel den: 06 -18499752. KAPELLE Het traditionele nieuwjaarsconcert in de Grote Kerk in Kapelle kent dit jaar intermezzi van quatre mains pianospel door Joost van Bel- zen en Peter Wildeman. Fluitiste Daniëlle van Laar presenteert haar cd bij haar 25-jarig jubileum als ar tiest. De kerk is zaterdag 2 januari open vanaf 19.00 uur. Entree is 6 eu ro, 2,50 euro voor kinderen. THOLEN-STAD Het Rommelpottenfestival in Tho len-Stad gaat op Oudejaarsdag, don derdag 31 december, om 11.00 uur van start op de Markt. Blaaskapel De Klienkers begeleidt de foekepot- tentocht op een rondgang langs di verse winkeliers in het hart van de stad. De tocht wordt besloten met chocolademelk en oliebollen en een verloting. Marjan Vermaire (43) ver laat na tien jaar het bestuur van de Stichting Goes Pro motie. Met relatief weinig middelen heeft die de stad aardig kunnen aanprijzen, vindt ze. Een terugblik. door Frank Balkenende Eigenlijk is oud-wethouder Charles Linssen de aan stichter van tien jaar onbe zoldigd vrijwilligerswerk. Hij lanceerde het Masterplan Bin nenstad, een 9,5 miljoen euro ver gende retouche van het Goese koophart, die ook wel geksche rend als de 'Jaguar van Linssen' werd betiteld. Want ja, 10 miljoen voor nieuw plaveisel (natuursteen /klinkers) en straatmeubilair was best een fors bedrag. Het besluit de Grote Markt meteen autovrij te maken, beteken de de geboorte van de Stichting Goes Promotie. Op een lege markt zit niemand te wachten, er moest leven in de brouwerij komen. Mar jan Vermaire, zakelijk accountma nager bij ABN/Amro, werd pen ningmeester. Na drie jaar nam ze de voorzittershamer over van Ad Schuurbiers, die aanbleef als adviseur/coördinator. Vermaire: „Organiseren zit in mijn bloed. Ik vind het leuk om samen met andere gemotiveerde mensen een doel te bereiken. In dit geval Goes op de kaart zetten met aan sprekende evenementen. Dat is ook wel gelukt, als was het soms met de nodige moeite." Publiekstrekker Goes Kinder- stad is het kroonjuweel van de promotiestichting. Dat is de dag waarop kinderen de baas zijn in hartje Goes. De verkiezing van de kinderburgemeester en twee wethoudertjes is eraan gekop peld. Ook de intocht van Sinterklaas, al tijd goed voor een paar duizend toeschouwers, wordt onder de vlag van Goes Promotie gevierd. „Dat evenement is met de jaren uitgebouwd. Bijvoorbeeld het 'naar bed brengen' van Sint Nico- MEEST GELEZEN 1. Scholieren organiseren Ladies Night voor Pink Ribbon 2. Overlast jeugd Kapelle neemt toe uw MENING Doe mee aan poll over het al dan niet sluiten van coffeeshops in Goes op www.pzc.nl/bevelanden STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto laas in het stadhuis is een schot in de roos. Kinderen vinden het ge weldig, volwassenen kijken het ver tederd aan." Het derde, grote en vaste evene ment van Goes Promotie is de Nos talgische Dag, die qua sfeer ook pri ma past bij de collectie van Histo risch Museum De Bevelanden. Vermaire vindt dat met een vast budget van 60.000 euro per jaar een mooi aanbod is neergezet. „Na tuurlijk zou je nog veel meer wil len, maar dan praat je over andere bedragen. Een taptoe staat op ons lijstje, maar ja, die kost 40.000 eu ro. Kijk, ik heb de afgelopen tien jaar veel energie gestoken in het uitleggen van ons werk en verdedi gen van onze activiteiten. Toch heeft de politiek nooit ons budget structureel verhoogd, terwijl je voor een gevarieerd evenementen pakket, dat het hele jaar door loopt, zo'n 2,5 ton nodig hebt." Nu kreeg Goes Promotie in 2009 wel een ton extra vanwege het Afrikajaar. Ook voor 2010 is eenzelfde eenma lig bedrag in het vooruitzicht ge steld. „Op zich fijn, want daardoor hebben we dit jaar nieuwe evene menten kunnen introduceren en ondersteunen. Bijvoorbeeld Goes Zingt, dat gelukkig is aangeslagen, een dweilbandfestival en de multi culturele markt Kleurrijk Goes. Maar waar we naar toe moeten, is een stevig budget voor de promo tie van de stad, want door de crisis is het erg moeilijk sponsorgelden te werven. Momenteel loopt een onderzoek naar city marketing, kort gezegd, manieren om Goes in de markt te zetten. De bedoeling is dat meer partijen citymarketing financieel ondersteunen. Ik noem bijvoorbeeld de bedrijven buiten het winkelhart." Zo ontstaat een financieel fundament onder de pro motiestichting. Vermaire onderstreept nog eens dat een bruisende binnenstad voor men sen mede een reden kan zijn zich in Goes te vestigen. „Daarom on dersteun ik ook van harte de ge meentelijke plannen voor een cul tuurplein op het Bleekveld. Na een avondje theater moet je zor gen dat je het publiek daar iets te bieden hebt. Een grand café met een terras bijvoorbeeld." „Ook het verlichtingsplan voor het centrum is een opsteker. De kerk en het stadhuis zijn nu prachtig verlicht. Later volgen meer delen van de binnenstad. Dat geeft zo veel meer sfeer. Consumenten zijn daar gevoelig voor. Je wilt toch niet in een dooie stad winkelen?" Marjan Vermaire is dan wel per 1 janua ri bestuurslid af, ze blijft lid van de ad viesraad van Goes Promotie en betrok ken bij Goes Kinderstad. Ron Berks, te vens voorzitter van Ondernemers Orga nisatie Goes, wordt interim-voorzitter. Marjan Vermaire vindt het na tien jaar welletjes en stopt als voorzitter/bestuurslid van de Stichting Goes Promotie. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De bouwplannen voor de Spuikom staan de komen de tien jaar nog in de Vlissingse vrieskist. Op het project rust ech ter nog wel een bouwclaim van BAM. Daar probeert de gemeente onderuit te komen. ProjectontwikkelaarBAM kocht de grond van de Grote Spuikom in 1981 voor iets meer dan vijf ton in guldens. Daaraan lag een zoge naamde bouwclaimovereenkomst ten gfondslag. Voor het gebied zijn intussen vele ontwerpen getekend en bestemmingsplannen uitge schreven. Maar gebouwd is er nooit. De claim bestaat echter nog steeds, bevestigt wethouder Piet Polderman. „Daarover zijn gesprek ken gaande." Op de inhoud van die gesprekken wil hij niet ingaan. De Kleine Spuikom is een ander verhaal. Dat project kreeg Prover- ko in 1997 naar zich toe geschoven als compensatie voor het verlies op de realisatie van Alhambra, het appartementencomplex op de plek van de oude bioscoop. Maar ook in de Kleine Spuikom is nooit gebouwd. En dus had Proverko nog een rekening te vereffenen met de gemeente Vlissingen: weer een bouwclaim. Toen Tineke Verhage aantrad als wethouder, trof zij deze claims aan. „En nog wel veel meer. In

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48