Zeelan Beroep vertraagt tweede winkel AH Ijsbaan Oud-Vossemeer geslaagde start van jubileumjaar Pony afgemaakt na botsing auto almanak Knorretje BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 21 'S-HEERENHOEK - Een pony heeft gisterochtend vroeg een aanrijding met een auto in 's-Heerenhoek niet overleefd. Het dier was uit een wei aan de Stoofweg ontsnapt en stond op de rijbaan. Een 25-jari- ge automobiliste uit de gemeente Borsele kon een botsing met de po ny niet voorkomen. Een dierenarts stelde vast dat het dier zijn rug en achterbenen gebroken had. Hij heeft de pony afgemaakt. De auto mobiliste bleef ongedeerd. Haar au to heeft zware schade. Wie kent hem niet? Het konijn Flap- pie van Youp van 't Hek. Sinds twee de kerstdag heeft Flappie er een lot genoot bij. Oma had namelijk goed haar best gedaan voor de kerstdis. Ze had een rollade laten maken van het halve varken dat ze bij de slager in het dorp had gekocht. Want wie van een goed stuk vlees houdt, kan niks beters treffen dan een écht half varken, benadrukte oma meerdere malen. Was het vlees niet sappiger en malser en beter van smaak dan Tip? redactie@pzc.nl welk ander stuk vlees ookOma raakte er van enthousiasme niet over uitgepraat. Ook aan de driejarige kleindochter legde ze uit hoe bijzon der het vlees toch was. „Wat er op je bordje ligt, is gemaakt van het knor retje", zei ze. Maar daarmee ging oma nét te ver. De peuter raakte in paniek en zette het op een huilen. Pas uren later, bij thuiskomst, kwam het meisje tot rust. „Hier is Knorre tje", zei mama sussend en pakte de roze knuffel uit het kinderbed. Consumenten willen niet in een dooie stad winkelen Dinsdag 29 december 2009 Regeltantes verzorgen de perfecte avond voor Pink Ribbon Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl SUPERMARKT Agrimarkt BV verzet zich bij Raad van State tegen vestiging Albert Heijn in pand Autoteam Goes door Frank Balkenende GOES - De vestiging van een twee de Albert Heijn in Goes loopt ver traging op. De grootgrutter wil zijn hoofdvestiging onderbrengen in een deel van het pand van Auto team op Klein Frankrijk, maar con current Agrimarkt BV heeft be roep ingesteld bij de Raad van Sta te. Die zitting dient naar verwachting in april. Tot die tijd lijkt verbouw van het pand van Autoteam even uit beeld. Mochten er toch ver bouwactiviteiten plaatsvinden, dan zal Agrimarkt BV een voorlo pige voorziening vragen, zegt direc teur Wilfred van Elzakker. Agrimarkt BV maakt bezwaar te gen de bestemmingsplanwijziging die nodig is om de komst van AH naar Klein Frankrijk mogelijk te maken. Het college van burgemees ter en wethouders wees eerder be zwaren van Agrimarkt, Jumbo, Ciooo en autobedrijf Van der Vliet af Agrimarkt zoekt het nu hogerop. De AH-vestiging in het pand van Autoteam is geen vervanger van de winkel aan de Kolveniershof. Die supermarkt blijft gewoon open, maar wordt omgevormd tot een winkel die zich vooral richt op klanten die per fiets of te voet ko men. AH heeft de tweede vestiging 'er uit gesleept' door te ageren tegen de bouw van de vorige week geo pende parkeergarage. Volgens de grootgrutter parkeren klanten lie ver op het maaiveld dan in een par keergarage. Vooral de tocht die ze met een winkelwagentje, met de lift, moeten afleggen, wordt als be zwaarlijk ervaren. Met de tweede vestiging van AH wordt het supermarktvloeropper vlak in Goes uitgebreid met zo'n 1400 vierkante meter. Volgens Van Elzakker is Agrimarkt daar niet be ducht voor. Het is meer de vrijstel ling die voor tien jaar wordt ver leend, waar de Agrimarkt vraagte kens bij zet. Van Elzakker: „Is die tien jaar echt een hard gegeven of niet? Daar gaat het ons hoofdzake lijk om." Overigens is de handelwijze van Agrimarkt ook om een andere re den verklaarbaar. AH probeerde negen jaar terug de uitbreiding van de Agrimarkt te verhinderen. OUD-VOSSEMEER - De temperatuur ligt al een aantal dagen boven het nulpunt, maar in Oud-Vossemeer wordt toch geschaatst. Sinds 24 december is op het Dorpsplein aan de Raadhuisstraat een kunststof ijsbaan van 15 bij 15 meter te vinden. De overdekte schaats baan is de eerste activiteit die de Stichting Oud-Vossemeer 600 jaar organiseert om te vieren dat het dorp in 2010 zeshonderd jaar bestaat. Volgens Frank Hommel, voorzitter van de Stichting Oud-Vossemeer 600 jaar, is de ijsbaan een groot succes. „Er komen men sen van heel het eiland naar hier om te schaat sen. De baan is constant bezet. Voor ons kan de start van het feestjaar niet meer stuk." Of de baan het jaar ook weer afsluit, durft Hom mel niet te zeggen. „Het zou natuurlijk heel leuk zijn, maar dat hangt af van de financiële situatie." De baan blijft nog tot en met 2 ja nuari open. foto Willem Mieras 30 December geopend van 08.30 tot 20.00 uur 31 December geopend van 08.30 tot 17.00 uur Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551623 - www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47