sport 129 uitzicht op Oranje Zeeuwse atleten in vorm in Gent Nieuwe ploeg voor Marco Minnaard Klucht met Excelsior Moeskroen ten einde 'Mijn dochter staat op nummer één' dinsdag 29 december 2009 cent - Tijdens de laatste indoor- meeting van 2009 heeft de Zeeuw se atleet Edwin van Bemden opval lend gepresteerd in Gent. De 14-ja- rige Van Bemden liep twee histori sche clubrecords van het Goese AV'56 uit de boeken. Op de 60 me ter horden spurtte Van Bemden naar 9.15 seconden (tweede plaats, achter de Belg Brent Sprangers). Een verbetering van het uit 1987 daterende record van Reinier de Waal. Op het onderdeel versprin gen ging er eveneens een clubre cord uit 1987 aan. Arjan de Feiter sprong destijds 5.22 meter. Nu sprong Zierikzeeënaar Van Bem den naar 5.62 meter, goed voor een derde plaats. Eveneens derde werd hij op de 60 meter in 7.77 se conden. In de Topsporthal van Gent behaalde Van Bemden ook nog een eerste plaats op de 200 meter: 24.85 seconden. Eerste jaars B-juniore Mariska Bun (RKHAV) verbeterde tijdens de zelfde wedstrijd persoonlijke re cords op de 200 meter (27.18) en bij het kogelstoten. Met de vier ki lo stootte de atlete uit Hulst 9.58 meter. Delta Sport-atleet Noah Heijnen kwam ook tot persoonlijke re cords. Op de 60 meter horden finishte de 14-jarige Heijnen in 9.80 seconden (halve seconde sneller). De 200 meter liep Heijnen in 26.25 secon den. Minder in vorm was Noah op de 60 meter: 7.97. Bij wedstrijden in november liep Heijen in Hobo ken nog drie tiende sneller (7.67). door Koen de Vries wemeldinge - Mountainbiker Mar co Minnaard krijgt komend sei zoen kans een flinke stap te zetten in zijn carrière. De 20-jarige inwo ner van Wemeldinge heeft een plaats gekregen in het nieuwe Ra- bo-Giant offroadteam. Minnaard maakte deel uit van het TenTusscherteam en zou in 2010 met deze ploeg verder gaan. Ten- Tusscher gaat per 1 januari echter voor een groot deel op in het veel professionelere Rabo-Giant en Minnaard mag de overstap mee maken. De nieuwe ploeg bestaat uit twee onderdelen: acht veldrij ders en acht mountainbikers. De TWent Jan ten Tusscher heeft de leiding, ploegleiders zijn oud-bondscoach Leo van Zeeland (mountainbike) en Richard Groe- nendaal (veldrijden). „Het is een mooie stap voor waarts", vindt Marco Minnaard. „Onze mountainbikeploeg heeft vier profs en vier beloften. Ik hoor bij de beloften, maar kan mooi meeliften met de betaalde renners. We rijden alle grote wedstrijden in Europa, krijgen het beste materi aal en kunnen gebruikmaken van de medische begeleiding van de wegploegen." Als voorbereiding op het seizoen is in februari een trainingskamp in Zuid-Europa, waarschijnlijk Spanje. Daarna gaat het naar Turkije, waar de eerste wedstrijden van het seizoen op het programma staan. Net als de af gelopen jaren zijn het EK en de WK voor renners tot 23 jaar de grootste doelen van Minnaard. „Ik moet me er eerst voor plaatsen. De afgelopen jaren is dat gelukt, ik ga ervan uit dat dat nu ook zo is. Dit jaar was-ik op het WK in Au stralië 25e. Volgend jaar wil ik weer wat korter eindigen." Verder wil de Bevelander aansluiting vin den met de Nederlandse top en flink stijgen op de wereldranglijst. Hij staat nu ergens net boven de 200e plaats. „Als ik omhoog wil, moet ik bij wereldbekerwedstrij den bij de beste zestig eindigen, voor punten voor de ranglijst. Tot nu toe ben ik nog niet in de buurt van de beste zestig geweest." moeskroen - Er is gisteren een ein de gekomen aan de klucht met Ex celsior Moeskroen in de hoogste klasse van het Belgische voetbal. De twee curatoren bevestigden schriftelijk dat de club morgen niet in actie zal komen tegen Wes- terlo. Omdat het de derde weige ring is om te spelen wordt Excel sior Moeskroen reglementair uit competitie genomen. De club balanceerde al sinds fe bruari op de rand van een faillisse ment. De toenmalige hoofdspon sor raakte in financiële problemen en kon zijn verplichtingen niet meer nakomen. Eind maart leek de club gered door een nieuwe in vesteerder, maar die liet het afwe ten. Op 24 april besloot de Bel gische voetbalbond om Excelsior Moeskroen geen licentie meer te geven, maar de club ging daar met succes tegen in beroep. Voorzitter Dufermont pompte er nog wat geld in. Zo kwam Excel sior Moeskroen de eerste maan den door. Eind oktober werd de li centie alsnog ingetrokken en nam de technische staf ontslag. In af wachting van de uitkomst van een beroepszaak, die medio januari werd verwacht, mocht de club in competitie blijven en nam Hans Galjé plaats op de trainersstoel. De schuld was inmiddels opgelo pen tot 20 miljoen euro. In opdracht van de spelersvak bond weigerde Excelsior Moes kroen de laatste dagen in actie te komen. De voetballers ontvingen al weken geen salaris meer. „In de wetenschap dat de spelers niet wil len voetballen en om geen extra kosten te maken, hebben we beslo ten de club af te melden voor de wedstrijd van woensdag tegen Westerlo", verklaarden de bewind voerders gistermorgen. Vervolgens ontboden zij de spelers voor een laatste bijeenkomst naar het stadion. Een twintigtal suppor ters had zich bij de poort verza meld. De spelers die werden ge zien als de veroorzakers van de sta king werden uitgejouwd. mee mag trainen, raken clubs geïnteresseerd. Een Belgische en een Neder- foto Willem Mieras Oranje een oefeninterland in Spanje. Ik moet ervoor zorgen dat ik blijf presteren. Ik wil laten zien dat ik goed genoeg ben om voor het Nederlands team uit te komen. De deur is nu open. Je moet ook nooit stoppen met dro men. Ik had nooit gedacht dat ik bij Oranje zou komen. Nu heb ik een grens verlegd. En heb ik weer een andere droom. Ik zou nog wel eens in Spanje of Rus land willen laten zien wat ik kan." Opzienbarend blijft het wel. De speler die tweeënhalf jaar geleden in de hoofdklasse speelde, mag nu hopen op zijn eerste inter land. Hoe kijkt Gaffm de Meza daar zelf tegenaan? „Ik ben lange tijd te frivool geweest. Ook als voetballer moet je volwassen worden. Nu speel ik met jongens die allemaal in beweging zijn. Dan word je met je neus op de feiten gedrukt. Je moet zelf ook in beweging zijn, want an ders houd je het spel op. Het is nu: spelen en lopen, spelen en lopen. Tot je één op één staat en er ruimte is om een actie te maken. Daar heb je vijf, zes seconden voor. Lukt het niet, dan speel je de bal terug en be gin je als ploeg opnieuw. Spelen en lopen, spelen en lopen. Als het dan lekker gaat en de stand het toelaat, kun je er af en toe eens een sausje overheen gooien. Precies, een mooie beweging of een lekkere actie. Want het publiek laten gillen en schreeu wen, daar houd ik ook nog steeds van." Dat Gaffin de Meza een be genadigd (zaal)voetballer is, is eigenlijk niet zo vreemd. Zijn vader Imro speelde in het nationale team van Surina me en belandde kort nadat hij in Nederland was komen wonen bij FC Den Haag. „Maar hij kreeg op een gegeven moment problemen met zijn knie", vertelt Gaffin de Meza. „Een operatie durfde hij toen niet aan." Zijn vader moet een erg goede voetballer zijn ge weest. „Dat heb ik van oudere mensen gehoord die hem hebben zien spelen." Gaffin de Meza is de derde in een rijtje van vier broers. Rodney, de oudste, voetbalde in de jaren negentig bij Goes en Kloe- tinge en haalde de Zeeuwse selec tie op het veld en in de zaal. Ryan, die ook ouder is, speelde net als Gaffin de Meza in de jeugd van RBC. De jongste van de vier,"Vir gin, speelt in de zaal vooral in het tweede team van FM Sranang. De broers De Meza wonen nu nog allemaal in Zeeland, maar dat zou in 2010 wel eens kunnen verande ren. „Als ik bij een andere club ga zaalvoetballen en het is beter om dan bijvoorbeeld in Breda of Bel gië te gaan wonen, doe ik dat waar schijnlijk ook. Als mijn dochter me dan wil zien, stap ik meteen in de auto." Zijn dochter is zes jaar oud. „Zij is het belangrijkste in mijn leven. Ze staat op nummer één." Gaffin de Meza tijdens de trainings stage in Eindhoven met aanvoerder Samir Makhoukhi (rechts). Excelsior Moeskroen beleefde in het seizoen '96/'97 zijn beste periode, me de door de broers Mbo (I) en Emile Mpenza. foto John Thys/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45