281 sport Gaffin de Meza, technicus met Maxime Lefeber verrast in Z2-klasse Henk de Nood nieuwe trainer MZVC Proloog Tour begint om 16.30 uur Patersen aan de slag bij Kruiningen ZAALVOETBAL Voetballer uit Goes heeft metamorfose ondergaan Eerste finalisten soccer bekend dinsdag 29 december 2009 MIDDELBURG Henk de Nood wordt de nieuwe trainer van de Middelburgse zater- dagviedeklasser MZVC. Hij volgt Henk Willemse op, die na twee jaar op zoek gaat naar een nieuwe club. Voor de vijftigjarige De Nood betekent het trainerschap bij MZVC dat er een einde komt aan zijn actieve voetbalcarrière. Mo menteel speelt hij bij Nieuwland. Bij MZVC zal hij alleen trainer zijn. Trainer Gino van de Broecke blijft ook volgend seizoen aan zondag- vijideklasser SDO'63 uit Lamswaar- de verbonden. ROTTERDAM De proloog van de Ronde van Frankrijk in Rotterdam begint op zaterdag 3 juli 2010 om half vijf 's middags en zal rond acht uur £s avonds zijn afgelopen. Op die ma nier concurreert de Tour het minst met het WK voetbal in Zuid-Afri- ka. De mogelijkheid bestaat dat het Nederlands elftal op diezelfde dag in actie komt in de kwartfinale, die om half negen 's avonds begint. Om zoveel mogelijk publiek en tele visiekijkers te trekken is de pro loog van de Tour op uren gepland waarin Oranje nog niet aantreedt. MIDDELBURG Voetbalvereniging Kruiningen heeft Gerrit Petersen uit Hans- weert vastgelegd als nieuwe trai ner voor komend seizoen. Op dit moment heeft Petersen geen club. In het verleden was hij werkzaam bij Wemeldinge, Bevelanders en Hansweertse Boys. Hij volgt Peter van Poortvliet op bij de zater dag-derdeklasser. UIT SCHAATSEN Heerenveen. Olympisch kwalificatietoer nooi. Mannen, 1000 meter: 1. Groothuis 1.08,50, 2. Kuipers 1.08,52, 3. Nuis 1.09,28, 4. Tuitert 1.09,32, 5. Nijenhuis 1.09,41, 6. Bos 1.09,42, 7. Elgersma 1.09,45, 8. Wennemars 1.09,60, 9. Ronald Mulder 1.09,67, 10. Ket 1.09,68,11Sjoerd de Vries 1.09,77,12. Schip per 1.10,07, 13. Michel Mulder 1.10,37, 14. Remco Olde Heuvel 1.10,38, 15. Berden de Vries 1.10,56, 16. Smeekens 1.10,75, 17. Ot terspeer 1.11,85. Vrouwen, 3000 meter: 1. Wüst 4.06,80, 2. Valkenburg 4.09,14, 3. Nauta 4.10,72, 4. Elma de Vries 4.11,43, 5. Kleinsman 4.11,55, 6. Van Deutekom 4.12,02, 7. Voorhuis 4.12,38, 8. En- sing 4.12,63, 9. Groenewold 4.16,07. AGENDA PAARDENSPORT Springen Stal de Kroo. 9.00 uur: pony's B, met aansluitend L, M, Z en ZZ. 13.00 uur: paarden B, met aansluitend L, M, Z en ZZ. Lo catie: manege Stal de Kroo, aan de Boomdijk te Nieuw- en Sint Joosland. door Barry van der Hooft Zet hem in een tele fooncel met twee te genstanders en de kans is klein dat hij de bal kwijtraakt. De techniek van Gaffin de Meza is om van te smullen, alleen leverden zijn acties tot een paar jaar gele den niet altijd rendement op. De zaalvoetballer uit Goes heeft ech ter een metamorfose ondergaan. Via FM Sranang en DZS in Dord recht is hij bij Malabata beland, waar zijn spel niet onopgemerkt is gebleven. Een trainingsstage bij het Nederlands team heeft hij al achter de rug en als het aan De Me za ligt, houdt het daar niet bij op. „Je moet nooit stoppen met dro men." Als hij het café aan de markt in Goes binnenstapt, begint de bar man al te glimlachen. „Heb je twee kofïietjes voor ons", zegt Gaf fin de Meza. Dat ze hem allemaal kennen, blijkt wel uit de talloze ke ren dat hij iemand de hand moet schudden. Steeds is er een gulle lach bij De Meza, die praat zoals hij voetbalt. Snel en vaak onnavolg baar. Voetbal is zijn lust en leven, zeker binnen vier muren. „Als ik kan voetballen word ik helemaal blij", bekent hij. Met zijn zelfvertrouwen is niets mis. Tijdens de trainingsstage met Oranje in Eindhoven vroeg bonds coach Marcel Loosveld hem wat zijn sterke punten zijn. De Meza: „Ik zei tegen hem dat het niet uit maakt wie er in het veld tegenover me staat. Ik ga er altijd langs. Hoe weet je dat zo zeker, vroeg hij daar na. Nou, dat is gewoon zo, heb ik toen gezegd. Het is niet zo dat ik net als een paar jaar geleden de ene na de andere truc probeer. Ik dreig, maak een schijnbeweging en passeer. Ja, mijn rendement ligt nu veel hoger dan in mijn tijd bij Sranang. Bij Malabata speel ik sa men met Ahmed Didi. Hij heeft er nu 21 gemaakt, waarvan een stuk of vijftien na een voorzet van mij." Hoe anders was het pak 'm beet drie jaar geleden. De Meza speelde voor het zoveelste seizoen met FM Sranang in de hoofdklasse. De Goese ploeg slaagde er keer op keer niet in om met een promotie de volgende stap te zetten. „Het was steeds net niet. Ook omdat we nooit een paar seizoenen ach ter elkaar een vast team hadden. Met jongens als Steven Seedo, Cla rence Pahlad, Stefan Scholten en Rosanno Acton hadden we op een gegeven moment echt een wrede ploeg. Maar het ging vaak mis door laks gedrag. Zo van, dat doen we wel even. Dus niet." De Meza, die op het veld in de jeugd van Goes, RCS en RBC voetbalde, be sloot medio 2007 over te stappen naar DZS. De ploeg uit Dordrecht speelde op het één na hoogste ni veau, de eredivisie. Hij zaalvoetbal- de er samen met onder andere Soufian Touzani, die onlangs nog zijn kunsten vertoonde bij de ope ning van de Voetbal Experience in Middelburg. De Meza bleef twee seizoenen bij DZS en kreeg toen een aanbieding van Malabata, de Marokkaans georiënteerde en voor aanstaande club uit Breda. „Of ik in de topdivisie wilde komen spe len... Ja, natuurlijk!" Gerald Baars, die in het verleden nog even bij hoofdklasser Hoek speelde, is zijn coach. „Bij hem kun je echt je ding doen. Dankzij hem ben ik ook in het team ge groeid. In het begin had ik nog te veel ups en downs. Na een goede actie wisselde hij me dan vaak met een. Ik mocht even gaan zitten en op adem komen. Daarna kon ik er dan weer fris in. Hij wist precies hoe hij me moest bespelen. Baars geeft me vrijheid en zelfvertrou wen. Hij weet dat ik dat nodig heb." De Meza is bij Malabata uitge groeid tot een vaste waarde, werd uitgenodigd door de bondscoach en heeft: ook al aanbiedingen van andere clubs op zak. „Zo gaat dat", zegt hij. „Als je bij Malabata speelt en met de Nederlandse selectie mee mag trainen, raken clubs geïn teresseerd. Een Belgische en een Nederlandse club hebben al geïn formeerd. Ik sta altijd open voor een gesprek. Op dit moment pro beer ik ervan te genieten en alles eruit té halen, ie leven bestaat uit verschillende etappes. Ik ben be nieuwd wat voor mij de volgende is." Over de drie dagen duren de stage met Oranje raakt hij nauwelijks uitgepraat. Op zijn mobieltje heeft hij film pjes van zijn hotelkamer. Geloof het of niet: De Meza heeft de kle ding die hij kreeg met zijn camera vastgelegd. „Ik ben ook met een paar jongens van het Nederlands team op de foto gegaan. Mensen mogen dat vreemd vinden, maar ik was echt blij. Daar zitten gasten bij waar ik altijd een beetje tegen Gaffin de Meza: „Als je bij Malabata speelt en met de Nederlandse selectie landse club hebben al geïnformeerd." opkeek. Voor hetzelfde geld was het een eenmalige ervaring. Dat weet je toch nooit? Daarom heb ik een paar zaken met mijn telefoon vastgelegd. Ik voel me daar niet te groot voor. Je kan ook de coole jon gen uit gaan hangen. Je weet wel, doen alsof je onbereikbaar bent. Veel mensen vinden dat stoer, die gasten kunnen vaak nog meer ma ken ook. Zo zit ik niet in elkaar." Bij Oranje werd hij ook snel geac cepteerd en in de groep opgeno men. „Ze noemden me een legende. Waarom? Omdat er nog nooit een speler is geweest die na drie maan den in de topdivisie al uitgenodigd werd voor het Nederlands team. Ik was de enige Surinamer, tussen veel Marokkaanse jongens. Door mijn vriendenkring en het zaal voetballen bij Malabata spreek ik een beetje Marokkaans. Toen ze dat hoorden, was het ijs gebro ken." Als hij vertelt over de korte perio de bij Oranje, beginnen zijn ogen te glinsteren. „Er zijn zóveel zaal voetballers in Nederland. Als jij dan wordt uitgekozen om even tueel je land te vertegenwoordi gen, is dat echt kicken. Ik kreeg ook allemaal kleding van de KN VB. Zo'n trainingspak met het lo go erop maakt het toch wel bijzon der. Ik moest het alleen jammer ge noeg wel allemaal weer inleveren." Het niveau in Eindhoven lag hoog, vertelt De Meza. „We waren met 22 spelers en trainden drie keer per dag. Ik was de enige nieuwe speler en moest even wennen aan de looplijnen. In januari speelt TERNEUZEN - De eerste zes deelne mers aan de finaledag op 2 januari 2010 van het Zorgsaam soccertoer- nooi in Terneuzen zijn bekend. Uit poule 1 plaatsten Axel, Bier vliet en Philippine zich voor de fi naledag. Vlissingen, Aardenburg en Honte- niSse overleefden gisteravond in sportcentrum Vliegende Vaart de voorronde in poule 2. Vandaag en morgen zijn er ook nog kwalificatiewedstrijden in Ter door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De dressuur in Zeeland staat op hoog niveau. Dat bleek gisteren uit het aantal combinaties die op de twee de dag van het Óüdejaarsconcours van Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland werden beloond met winstpunten. Maxime Lefeber schreef met Em- bleme du Defe verrassend de klas se Z2 op haar naam. De amazone uit Koudekerke reed de veel sou plesse tonende Galoubet-zoon naar 205 punten. Merel van der Nat toonde met Mr Bean vormbe houd. De amazone uit Heikens- zand reed in Zi de Beaujo- lais-zoon met 220 punten naar de overwinning. Dinja van Liere eiste met 196 punten in M2 de zege op. Janine Commee stuurde in Mi Vreelance met 199 punten naar het oranje erelint. Janine Commee had zich, na een afwezigheid van vier maanden, met Vreelance geen betere rentree kunnen bedenken. De amazone uit Hansweert stuur de met een sprankelende proef de Orame-dochter in Mi met 199 pun ten naar de zege. Janine Commee: „Vreelance is een fijn paard met veel potentie. Maar ze raakte ge blesseerd aan de knie. En dat duur de langer dan ik had gedacht. Een maand geleden ben ik met haar weer voorzichtig begonnen. De merrie gaf mij nu het gevoel dat ze weer fit was en stelde mij niet te leur.' Het is pas de tweede wed strijd op dit niveau en al goed voor twee winstpunten." Simone de Bruijn verwees de heersende mening dat een trekpaard onge schikt is voor de dressuur naar het rijk der fabelen. De amazone uit Vrouwenpolder reed de koud- bloed merrie Fleur van 't Ooievaar snest naar 192 punten. Goed voor een gedeelde tweede plaats met de Belgische Anneleen Guyt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44