Band GoFish naar de beurs Perfecte avond voor Pink Ribbon zeeland 121 CU tegen fabrieken voor beton bij Kanaal MUZIEK Leden zijn druk bezig met nieuwe nummers Brandje in huis Ter Reede snel geblust Gemeente lost euvel verkeerslichten op Tweede leven voor kerstkaart in expo Onderzoek naar levende kerststal Speciaal vervoer Walcheren in handen van Bios Arnemuidse ereburger Van Belzen overleden dinsdag 29 december 20P9 door Esme Soesman De Zeeuwse band Go Fish is 'naar de beurs'. Via de site Seliaband proberen de muzikan ten kapitaal te vergaren waarmee ze een album kunnen opnemen. Muziekliefhebbers kunnen via de site aandelen kopen van hun favo riete band of artiest. Dat kost per aandeel 10 dollar (circa 7 euro). Go Fish heeft 37 aandelen verkocht; waarmee ongeveer 1 procent van de benodigde 30.000 dollar voor het door hen gewenste muzikale project binnen is. Het streven van de bandleden is om over een dik j jaar een 'volwaardig' album uit te brengen. Aandeelhouders krijgen het album thuisgestuurd en finan cieren op deze manier de nieuwe plaat eigenlijk vooruit. Muzikaal zal die in het verlengde liggen van de ep's die de band eerder afgele- verd heeft, maar dan beter. „Met j mooiere melodielijnen. We ne- men niet zo snel genoegen meer 1 met minder. We luisteren keer op keer kritisch of het niet beter kan", zegt gitarist Marcel Kieboom. Via het 'bandcoachingstraject' van Pop- aanzee hebben de muzikanten veel ervaring opgedaan en daar- taast ook kunnen ruiken aan het «verken in een professionele stu- 1 dio. Dat werpt vruchten af. Boven dien is de inhoud veelbelovend. De bandleden zijn bij elkaar om nummers te schrijven. „Er liggen veel ideeën, maar je moet wel de tijd nemen om die uit te werken. Dat gaat lekker." Met optredens zit GoFish evenmin stil. In januari staan Goes (17e) en Renesse (23e) 1 op het programma. In februari De Pul in Bruinisse (12e). Meer informatie via www.bandgo- fish.com en www.sellaband.com. De band GoFish bestaat uit zangeres Pam Blikman, gitaristen Leo Verbeek en Marcel Kieboom, bassist Danny Fok ker en drummer Swen Blikman foto GoFish door Ellen Jobse goes - Ontspannen bij voetreflex therapie of kleuradvies vragen. Het kan allemaal tijdens de Ladies Night in Podium 't Beest in Goes. Anneloes van der Meer en Katrien Volleman (beiden 17) verzorgen het evenement, waarvan de op brengst is bestemd voor Stichting Pink Ribbon. De organisatie van de Ladies Night is onderdeel van het profielwerk- VLISSINGEN In verpleeghuis Ter Reede in Vlis- singen heeft gistermorgen brand gewoed in een kantoorruimte. Daar was een elektrische kachel in brand gevlogen. Nadat een brand melder was afgegaan sloot de Be drijfshulpverlening de ruimte di rect af en werden de omliggende kamers ontruimd. De brandweer wist het vuur snel te doven. Nie- t mand raakte bij de brand gewond. De schade bleef beperkt tot wat brand- en rookschade in de kan- toorruimte. stuk van deze scholieren van het Ostrea Lyceum in Goes. „We zijn allebei regeltantes", vertelt Katrien. „Vorig jaar wisten we al dat ons werkstuk niet alleen uit papieren zou bestaan." Alle vrouwen, jong of ouder, zijn welkom. Want volgens de meiden is er voor iedere vrouw iets leuks te doen. „Er zijn de hele avond stands met producten of work shops. Je kunt bijvoorbeeld voor een klein bedrag je nagels laten ver- GOES De gemeente Goes verwacht dat de ze week de verkeerslichten bij de parkeergarage sneller reageren op het verkeersaanbod. Volgens een woordvoerster ver toonde de onlangs geplaatst instal latie een storing. Deze week moet het euvel verholpen zijn. Ook andere zaken in de parkeerga rage moeten nog worden afgesteld. Zo moest de brandweer, ook giste ren weer, uitrukken omdat het au tomatisch brandalarm van de par keergarage (onnodig) afging. zorgen, kleur- en stijladvies vragen of lingerie kopen", vertelt Katrien. „Daarnaast is er een modeshow en vertelt een mammacareverpleeg- kundige over haar werk. Er is een medewerker van Stichting Pink Ribbon present en er is muziek. Anneloes en Katrien kozen Pink Ribbon niet zo maar als goed doel. „We wilden graag iets doen voor een goed doel. En omdat we alle bei mensen kennen in onze direc te omgeving die borstkanker heb- HULST Streekmuseum De Vier Ambach ten in Hulst roept mensen op hun kerstkaarten niet weg te gooien. Het museum wil er namelijk vol gend jaar tijdens het Midwinterfes tival een expositie mee inrichten. De kerstkaart dreigt volgens het museumbestuur het onderspit te delven in de strijd met de digitale eindejaarswens. De kerstkaart is in 1834 door de drukbezette Britse za kenman Henry Cole geïntrodu ceerd. Hij liet zijn kerstkaarten per 1000 maken. ben of hebben gehad, kwamen we al snel uit bij Pink Ribbon." Het or ganiseren bevalt het duo wel. „Er komt veel bij kijken, maar we vin den het erg leuk. De samenwer king gaat ook goed. We willen de perfecte avond neerzetten!" De Ladies Night vindt plaats op vrij dag 15 januari vanaf 19.30 uur en wordt gehouden in Podium 't Beest te Goes. De entree is zes euro. Kaart jes zijn nu ai te bestellen per mail: pinkribbon-ladiesnight@live.nl VLISSINGEN vlissingen - De Landelijke Inspec tie Dienst (LID) doet onderzoek naar de levende kerststal die op 20 december op het Bellamypark in Vlissingen stond. Dat gebeurt na een klacht van de Partij voor de Dieren over een slechte behandeling en slecht ver voer van de dieren. Als er strafbare feiten zijn gepleegd, wordt het Openbaar Ministerie ingelicht, laat een woordvoerster van de LID we ten. Wanneer het onderzoek klaar is, kon zij niet zeggen. middelburg - Het collectief ver voer en het aanvullend ouderen vervoer op Walcheren komen per 1 januari in handen van Bios Perso nenvervoer. Dit bedrijf, de nieuwe naam van Taxicentrale Middel burg en MTax, neemt het werk over van Connexxion. Bios Perso nenvervoer kondigt 'twee verbete ringen' aan in het speciale vervoer. Zo zegt het bedrijf te kunnen ga randeren dat mensen die minstens twee uur voor vertrek een taxi be stellen, ook exact op tijd aanko men op hun plaats van bestem ming. Bovendien introduceert de nieuwe vervoerder een terugbelser- vice. arnemuiden - Oud-wethouder en ereburger van Arnemuiden Jaap van Belzen (82) is naar eerst nu be kend is geworden vorige week over leden. Hij is gisteren gecremeerd. Van Belzen was 35 jaar lid van de gemeenteraad namens de PvdA. Van 1972 tot de opheffing van de gemeente Arnemuiden in 1996 was hij wethouder. Driemaal nam hij het burgemeesterschap waar. Hij verwierf de eretitel onderko ning van Arnemuiden'. In een PZC-interview zei hij ooit: „Ik ben niet iemand die op de wethouders- stoel plaatsneemt om daar louter te zitten. Mijn streven is een goed beleid, waarbij mijn invloed zo gröot mogelijk moet zijn." kruiningen - De Christenunie in de gemeente Reimerswaal is on aangenaam verrast dat de provin cie opnieuw naar het Kanaal door Zuid-Beveland kijkt voor de vesti ging van betonfabrieken. Eerder weigerde de Reimerswaalse raad mee te werken aan het natte be drijventerrein Schorebrug, net ten zuiden van de Vlakebrug. Gedepu teerde Harry van Waveren zei vori ge week in deze krant dat hij de veerhaven in Kats niet langer als eerste keus beschouwt. In Kats be staat veel weerstand tegen de mo gelijke komst van betonbedrijven. Het gaat om twee bedrijven die in Goes moeten wijken voor het wo ningbouwproject Goese Schans en een betonfabriek in Kamperland. In Kats liggen de eigendomsver houdingen moeilijk en er is te wei nig braakliggende grond aan de ha ven. Daarom richt Van Waveren opnieuw het vizier op het Kanaal door Zuid-Beveland. Hoewel de ge deputeerde nog geen locaties heeft prijsgegeven, beschouwt de Rei merswaalse CU-ffactievoorZitter Andries Jumelet dat alleen al als een 'schelmenstreek' en 'onbe trouwbaar bestuur'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41