cultuur 125 Conté grijpt zijn kans O Gust Romijn verbeeldt water, storm en stilte NS T buiten agenda www.pzc.nl/webwinkel Ü7P Best of British Comedy dinsdag 29 december 2009 door René de Dreu Gitarist, songwriter en zanger Steve Conté uit New York maakt al bijna 25 jaar muziek. Hij is er bijna letterlijk door zijn moeder - een niet onverdienstelij ke jazz-zangeres - voor in de wieg gelegd. Hij vertoeft; deze week in Zeeland en treedt zaterdagavond op in Podium 't Beest in Goes. New York City heeft een eigen rocktraditie met een kenmerkend rockjargon. En alhoewel alle roek- stijlen met een mix van blues en country er onderdak vinden, past het etiket 'rebels, ruig en smerig' er steevast het best op. De befaam de CBGB-club in Manhattan was er sinds 1973 legendarisch middel punt en podium voor bands als Te levision, Ramones, Talking Heads, Blondie, Patti Smith Group, New York Dolls en Mink DeVille. New York werkt als een magneet. Steve Conté voelt er zich als een vis in het water. Alle ingrediënten van die rockscene heeft hij er ingea demd en tot zijn eigen vocabulaire gemaakt. Een voorlopig hoogte punt daarvan vormt de recent uit gekomen cd Steve Conté and The Crazy Truth. Een album met de no dige invloeden uit de garagerock, punkblues en de pure rock-'n-roll. Het werk daarvan vertolkt hij za terdag ook in 't Beest. Conté: „Alhoewel ik wat jobs heb gehad, kwam ik steeds weer bij de muziek uit. Het is het enige waar ik goed in ben. Thuis deden we niet anders. Ook mijn broer John was muzikaal. Samen maakten we deel uit van The Company of Wol ves, The Crown Jewels en The Contes. Vanaf 1990 kwamen er cd's uit. Maar daarnaast hadden we onze eigen projecten. En dan is New York een ideale plek om er gens bij betrokken te zijn." Steve heeft door zijn New Yorkse connecties gewerkt met veel van zijn rock-'n-roll helden en maakt sinds 2004 zelfs deel uit van The New York Dolls. Maar hij stond ook al op het podium met onder meer Eric Burdon, Paul Simon, Chuck Berry, Phoebe Snow en Willy DeVille. „Het zijn kansen en het is me gelukt ze te grijpen en ze niet te verknallen." Niet onbelangrijk is de samenwer king met enkele Japanse groothe den uit de computerkunst. Zo le verde hij samen met Yoko Kanno diverse soundtracks voor games en animatieseries. Met The Crazy Truth is Steve Con té terug bij zijn roots; rock-'n-roll maar dan 'rough and dirty„Het is muziek met een attitude en die past bij New York. Hectisch, maar tegelijk simpel, hard en zonder glimlach. Hetzelfde geldt voor de teksten die aan een donkere kant refereren, aan 'hard times' en over leven. Het New York zoals het tot enkele jaren geleden ook in mijn leven zat, vrij destructief met veel drugs en leven op het randje. In dat opzicht is de cd wat die tek sten betreft een terugblik, want het is me inmiddels wel gelukt een goed leven te hebben." Een huwelijk met zijn ideale vrouw zal daar debet aan zijn. En het toeval wil, dat die vrouw uit Yerseke komt. Een Europese toer ruim vier jaar geleden met de dit jaar overleden Willy DeVille bracht Steve ook in Nederland en België en daar heeft hij haar ont moet. Behalve voor optredens en opna men verlaat Steve zijn geliefde New York dus ook voor reisjes met zijn vrouw naar Zeeland. Dat ontdekte de Zeeuwse muzikant Jeroen Polderman (drummer bij City to City, Danny Vera en Plae- to). Hij kende Steve Conté van zijn favoriete MTV-programma Headbangers Ball. Jeroen - fan van The Company of Wolves - trok de stoute schoenen aan en trad op Mosselrock in contact met Steve. Dat leidde uiteindelijk tot samen musiceren en enkele optredens. Jeroen en de Vlaamse bassist Jos Verheijen (ook uit Plaeto) begelei den Steve Conté op het concert in 't Beest in Goes met zijn recente al bum als rode draad. Zaterdag 2 jan., Podium 't Beest, Goes, 21.00 uur met voorprogramma powerband Vanderbuyst. Zie ook; www.myspace.com /stevecontecrazytruth Meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD Oostkapelle Kijkje achter de schermen van het zee-aquarium. Museum Terra Maris, 13.00-13.30 uur. Oostkapelle Winterwandeling. Voor kinderen is er een speurtocht. Hotel Irene, Oude Domburg- seweg 26,13.30-16.30 uur. Vlissingen Kerstcircus Zeeland. Hoek Scheldestraat Aagje Dekenstraat, 13.00 en 16.15 uur. Scherpenisse Turegluren in de Scherpenissepolder, wan deling olv een gids van Staatsbosbeheer met een bezoek aan de Pluimpot en een kom snert na afloop. Aanmelden noodza kelijk via VWTholen, 0166-663771. Platteweg/Gatweg/Schoondorpseweg 0, 13.30-15.30 uur. PODIUM Vlissingen Zeeuwse Komedie speelt 'De gestolen kerstboom' van Lia Seleski. Theater Vestzak 99, 13.00 uur en 16.00 uur. Terneuzen Kerstconcert met duo Jaap Kooi (piano) en violiste Marianne Racz. Programma; Kreutzer Sonate van Beethoven (duo) en werken van Schubert en Chopin (pianoso lo). Porgy Bess, 15.00 uur. BCloosterzande Orkest De Termenikes uit Hulst olv diri gent Eric Provoost verzorgt een einde- jaarsconcert. Hof te Zande kerk, 15 uur. Middelburg Theatergroep Duinart brengt een herha ling van de kerstvoorstelling 'Scrooge Marley', naar het verhaal van Charles Dickens, 't Spiegeltheater, 20.00 uur. Terneuzen 'Stoverij, de musical', oudejaarsconferen ce van Maikel Harte. Uitverkocht. Scheldetheater, 20.00 uur. Middelburg Eindejaarsfeest met optredens van Onesta (Frankrijk), Earn Your Scars (Dene marken), Strike First (NL), Knockdown (BE) en Far From Passive (NL). Aanvang 20.30 uur, entree 5 euro. Plein 1940, 20.00-23.30 uur. Middelburg Internationale hardcore show. Bar American 20.30 uur. FILMS GOES 't Beest, New York, I love you: 20.30 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Bright Star: 20.00 uur. Zeeuwse Bibliotheek, aula, Ice age 2: 10.30 uur; Ice age 3: 14.00 uur. OOSTBURG Ledeltheater, Up (nl): 14.00 uur. De volledige filmagenda staat op onze website www.pzc.nl UITAGENDA Welke exposities zijn er te zien in de Zeeuwse galerieën? Het volledige overzicht op; www.pzc/nl/uit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter twitter.com/pzcredactie In zijn eerste schetsen al ging beeldend kunstenaar Guust Romijn er vanuit dat zijn mo nument een landmark moest wor den dat vanuit de verte herken baar moest zijn. De veelheid aan golven in de eerste ontwerpen, re duceerde hij dan ook bewust tot zes glooiende buizen aan weerszij den van de gestileerde muur met afgebrokkelde bovenkant. Al vrij vroeg tijdens de ontwerpfase wist hij ook dat die muur een strak maar desalniettemin historisch aanzien moest krijgen. Dit alles betreft de vorige opgave van Kunst Buiten. Het ging om het Watersnoodmonument dat sinds 2003 naast de caissons in Ou- werkerk prijkt. Romijn verbeeldt er op kenmerkende wijze het wa ter, de storm en de stilte mee. Hiernaast de nieuwe én laatste opgave in het kader van deze ru briek. Waar staat dit kunstwerk en van wie is het? Stuur uw ant woord, maar eventueel ook fo to's of impressies vóór 9 januari naar kunst@pzc.nl of Postbus 91, 4300 AB Middelburg. Onder de goede inzenders wordt een half jaarabonnement op de Kunstuit leen verloot. De winnaar van de vorige afleve ring is Henny van Opheusden uit Lewedorp. JÉ zie ook: www.pzc.nl/kunstbuiten Steve Conté bij de oesterputten in Yerseke foto Willem Mieras categorie DVD's 250 minuten lachen! Exclusieve dvd-box met het beste van Britse co medy. Ruim 4 uur lachen met drie topkomieken! Tommy Cooper: De beste sketches van de meester van geestige goochelarij. Benny Hill: Een hilarische selectie filmpjes van deze bolle, guitige komiek. Rowan Atkinson: Optredens van dé britse topkomiek van deze tijd. exclusief 2,95 verzendkosten WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33