Veilen van kunst en antiek is i8| zeeland Rotarydub Hulst zoekt rijders voor oldtimerrit Sport- en spelinstuif voor basisscholieren Vogelvrienden vieren nieuwjaar met beurs Visserijmuseum biedt winterdagtrip aan Concert Termeniekes in Hof te Zande-kerk Drankrijder gepakt op Melkweg almanak Knorretje dinsdag 29 december 2009 Z OOSTBURG In sportcomplex De Eenhoorn in Oostburg is vandaag een sport- en spelinstuif voor kinderen uit de groepen drie tot en met acht van al le Sluise basisscholen. Allerlei spor ten kunnen worden beoefend, zo als turnen en tafeltennissen. Er zijn ook spelletjes, een hindernis- baan en circusworkshop. De in stuif is van 13.00 tot 17.00 uur. Om 16.00 uur is er een 'spectaculaire kindershow'. Deelname kost 2,50 euro inclusief één consumptie. SLUISKIL De Sluiskilse Vogelvrienden stap pen zondag 3 januari het nieuwe jaar binnen met een vogelbeurs in welzijnscentrum 't Meulengat in Sluiskil. De beurs is van 10.00 tot 12.30 uur. Een vogelopkoper is aan wezig die vogels koopt en ver koopt. Er is ook een stand met vo gelbenodigdheden. De Sluiskilse Vogelvrienden houden jaarlijks zes beurzen van oktober tot en met maart, steeds op de eerste zondag van de maand. Toegang is gratis. BRESKENS 'We hebben geen enkele last van de recessie. Beleggen in goud, kunst of antiek is momenteel een stuk verstandiger dan in aandelen.' Ab verhage, veilingmeester Het Visserijmuseum in Breskens biedt morgen een dagvullend win- terprogramma aan onder de titel 'Winter aan de hayen'. De activiteit begint om 10.00 uur in het Visserij museum achter de vismijn aan de haven van Breskens. Op het pro gramma staat onder meer een vaar tocht met rederij Verhoef naar de zandbank Hooge Platen in de Wes- terschelde. Meer informatie bij de VW Breskens, 0117-381.888. KLOOSTERZANDE Orkest De Termeniekes uit Hulst geeft vanavond, dinsdag 29 decem ber, een eindejaarsconcert in de Hof te Zande-kerk in Kloosterzan- de. Het orkest is opgericht door oud-leden van de Hulster carnavals stichting de Vossen. Maarten Per pet zwaait het dirigentenstokje. De zestien muzikanten brengen vanaf 20.00 uur onder meer sfeervolle nummers van The Beatles en Frank Sinatra ten gehore. Veilingmeester Ab Verhage (midden) toont een kan aan bezoekers tijdens de kijkdag van de oudejaarsveiling in de kerk van Cadzand. De daadwerkelijke veiling is vandaag. foto Peter Nicolai OOSTBURC - Op de Melkweg in Oostburg is in de nacht van zon dag op maandag om kwart over één een 32-jarige Terneuzense au tomobilist betrapt op rijden onder invloed. De bestuurder had meer dan viereneenhalf keer de toegesta ne hoeveelheid alcohol gedronken. Hij moest zijn rijbewijs inleveren bij de politie. Tip? redactie@pzc.nl Oma had goed haar best gedaan voor de kerstdis. Ze had een rollade laten maken van het halve varken dat ze bij de slager in het dorp had gekocht. Want wie van een goed stuk vlees houdt, kan niks beters tref fen, benadrukte oma meerdere ma len. Was het vlees niet sappiger en malser en beter van smaak dan welk ander stuk vlees ook? Ook aan de driejarige kleindochter legde ze uit hoe bijzonder het vlees toch was. „Wat er op je bordje ligt, is gemaakt van het knorretje", zei ze. Maar daar mee ging oma nét te ver. De peuter raakte in paniek en zette het op een huilen. Pas uren later, bij thuiskomst, kwam het meisje tot rust. „Hier is Knorretje", zei mama sussend en pak te de roze knuffel uit het kinderbed. HULST - De Rotarydub in Hulst zoekt deelnemers voor een tourrit met klassieke auto's en sportwa gens door de polders van Oost- Zeeuws-Vlaanderen. De rit vindt eind april volgend jaar plaats. Deelname staat open voor eigenaren van auto's die minstens een kwart eeuw oud zijn, of die in het bezit zijn van een cabriolet of sportauto. Auto's van die types mogen ook jonger dan vijf entwintig jaar oud zijn. Burgemeester Jan-Frans Mulder laat zaterdag 24 april vanaf 11.30 uur elke minuut een auto vertrek ken vanaf de Grote Markt in Hulst voor een rondrit van vijfenzeven tig kilometer. Deze vertrekplaats is aan het eind van de middag ook weer het eindpunt van de rit. De kosten voor deelname bedra gen 75 euro per equipe. Daarnaast benadert Rotary Hulst bedrijven om het evenement te sponsoren. De opbrengst van de tourrit gaat naar een nog nader door de servi ceclub te bepalen goed doel. Meer informatie en aanmelden voor het evenement is mogelijk door een email te sturen naar emaildijkenenkreken@zeelandnet. nl. De organisatie van de tourrit is in handen van Rotaryleden die zelf de nodige ervaring hebben met het rijden van deze ritten. MEEST CELEZEN 1Verwaarloosde pony overleden 2. Grote drukte op meubelboulevard 3. Terneuzenaar slaat serveerster EN VERDER Breng uw stem uit op de stelling op de pzc-website 'Bij de skihal moet meer detailhandel kunnen komen' STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 22