PZC Bio Base Europe krijgt vastere vorm 18 en 19 25 BESTEMMINGSPLAN Planologische procedure innovatie- en opleidingencentrum Terneuzen begonnen Niets zo lekker dan een zelfgebakken stokbroodje Museum in Hulst roept op tot het insturen van kerstkaarten Massale steun voor actie N61 7PFJ !\A/C VI A AMHFRFM ALtUvVj-VLnniNULixLlN Dinsdag 29 december 2009 Ab Verhage voert de régie tijdens Oudejaarsveiling 17 Steve Conté grijpt zijn kans: muziek is het enige wat ik goed kan Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De plannen voor het innovatie- en opleidingencentrum Bio Base Europe nemen vastere vormen aan. Via een voorontwerp bestemmingsplan wil de gemeen te Terneuzen nu de juridische, pla nologische hobbels wegnemen voor realisering van het grensover schrijdende initiatief Bio Base komt op het nieuwe be drijventerrein Zuidpoort, op de hoek mr. J.F. Haarmanweg-N62- Koegorsstraat, vlakbij skihal Snow- base. In het opleidingscentrum zul len procesoperators en onder- houdstechnici worden opgeleid voor het werken in de bio-geba- seerde en procesgerichte bedrij ven. Daarnaast krijgen onderne mers de mogelijkheid om kennis te ontwikkelen en uit te wisselen. Er komt ook een bezoekerscen trum waarin voorlichting zal wor den gegeven over de bio-gebaseer- de producten. Naast de vestiging van Bio Base is het de bedoeling in de toekomst een Bèta Campus te maken op de aanpalende terreinen. Op dit onge veer veertig hectare groot gebied kunnen bio-gerelateerde bedrijven zich vestigen. Het opleidingscentrum maakt deel uit van het Interreg-project Bio Ba se Europe (BBE). De opzet voor ziet eveneens in de bouw van een proefinstallatie voor industriële biotechnologie en bioraffinage in Gent. BBE bestaat uit (grensover schrijdende) bedrijven en kennis instellingen. Binnen het oplei dingscentrum gaan onderwijsinsti tuten uit Nederland en Vlaande ren samenwerken. In de vestiging in Terneuzen ko men verschillende praktijkruim ten. Daarnaast zijn er theorieloka len, kantoren, vergaderzalen, een congreszaal en een tentoonstel lingsruimte voorzien. Dit alles over een vloeroppervlak van 2.200 vierkante meter in twee bouwla gen. Bij het ontwerp van het gebouw is rekening gehouden met de repre sentatieve ligging bij de entree van Terneuzen en de toegang tot be drijventerrein Zuidpoort in de Koegorspolder. Het voorontwerp bestemmingsplan ligt tot en met woensdag 6 januari ter inzage bij de gemeente. TERNEUZEN - Probeer het maar eens, een stuk je brooddeeg om een stok wikkelen en boven een smeulend vuurtje gaar bakken. Geduld, daar gaat het om, want voor je het weet ein dig je met een verkoolde korst. Stokbroodbak- ken was gistermiddag één van de scoutingacti- viteiten waarmee kinderen op het scoutingter rein in Terneuzen konden kennismaken. Er wa ren zo'n zestig kinderen uit de groepen 3 tot en met 6 van de basisschool naar de Zuider- parklaan gekomen. Ze werden door verken ners en een paar ClOS-stagiaires ingewijd in scoutingtechnieken als knopen leggen, pionie ren, navigeren met een kompas en kaartlezen. Hun beloning was aan het eind van de middag een broodje knakworst en verse soep met door vrijwilligers zelfgedraaide gehaktballe tjes. De leerzame en plezierige middag en avond werd besloten met een playbackshow. foto Peter Nicolai HULST - Streekmuseum De Vier Ambachten aan de Steenstraat 28 in Hulst roept mensen op hun kerstkaarten dit jaar niet weg te gooien. Het museum wil er name lijk volgend jaar tijdens het Mid winterfestival in de binnenstad van Hulst een expositie mee in richten. De kerstkaart dreigt vol gens het museumbestuur het on derspit te delven in de strijd met de digitale eindejaarswens. De kerstkaart is in 1834 door de drukbezette Britse zakenman Hen ry Cole geïntroduceerd. Hij zag er tegenop om handgeschreven brie ven met kerstwensen naar al zijn familieleden, vrienden en kennis sen te sturen en liet daarom een kaart ontwerpen in een oplage van tooo stuks. Die kaarten we den met de hand ingekleurd en verkocht in een winkeltje in Lon den. lammer genoeg werd zijn pro ject een flop. Pas jaren later zou de kerstkaart populair worden. Kaar ten kunnen afgegeven worden in, of opgestuurd aan het museum. 30 December geopend van 08.30 tot 20.00 uur 31 December geopend van 08.30 tot 17.00 uur Intratuin Koudekerke Galgevveg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - www.intratuin.nl BIERVLIET - De enquête van het ZeeuwsVlaamsPlatform over ver smalling van de nieuwe N6i bij de Braakman loopt als een trein. De teller op de website van het plat form stond gisteravond op 410 reacties. Ruim 96 procent is tegen het uitvoeren van de N61 bij de Braakman in één keer één rijbaan, terwijl de weg tussen Hoek en Biervliet voor de rest twee keer één rijbaan wordt. Het platform wil de enquête gebruiken in de in spraak over de nieuwe N61.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21