Vlissingen wil bouwclaim op Spuikom kwijt Band GoFish maakt beursgang 21 17 25 ONDERHANDELING Gemeente praat met BAM Onderzoek naar levende kerststal Pony overleeft botsing niet almanak Knorretje Regeltantes verzorrgen de perfecte avond voor Pink Ribbon Dinsdag 29 december 2009 Steve Conté grijpt zijn kans: muziek is het enige wat ik goed kan Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De bouwplannen voor de Spuikom staan de komen de tien jaar nog in de Vlissingse vrieskist. Op het project rust ech ter nog wel een bouwclaim van BAM. Daar probeert de gemeente onderuit te komen. Projectontwikkelaar BAM kocht de grond van de Grote Spuikom in 1981 voor iets meer dan vijf ton in guldens. Daaraan lag een zoge naamde bouwclaimovereenkomst ten grondslag. Voor het gebied zijn intussen vele ontwerpen getekend en bestemmingsplannen uitge schreven, maar gebouwd is er nooit. De claim bestaat echter nog steeds, bevestigt wethouder Piet Polderman. „Daarover zijn gesprek ken gaande." Op de inhoud van die gesprekken wil hij niet ingaan. De Kleine Spuikom is een ander verhaal. Dat project kreeg Prover- ko in 1997 naar zich toe geschoven als compensatie voor- het verlies op de realisatie van Alhambra, het appartementencomplex op de plek van de oude bioscoop. Maar ook in'de Kleine Spuikom is nooit gebouwd. En dus had Proverko nog een rekening te vereffenen met de gemeente Vlissingen: weer een bouwclaim. Toen Tineke Verhage aantrad als wethouder, werd ze geconfron teerd met de claims. „En nog wel meer. In Vlissingen was nergens vrije keuze om te bouwen; het ene gat werd met het andere gevuld. En de stad was eigenlijk al volge bouwd. Ik wilde van die bouw- claims af en ben gesprekken aange gaan om erachter te komen hoe hard de claims waren en in hoever re we ze teniet konden doen." Dat was geen gemakkelijke klus. Maar met Proverko is het wel ge lukt. In 2005 kocht Verhage de claim - die was opgelopen tot ruim twee miljoen euro - af met een directe uitbetaling van een mil joen euro en de belofte om zeven tig huizen te mogen bouwen in Souburg-Noord, veertig apparte menten aan de Zuidbeekseweg, aankoop van de kiosk in Pape gaaienburg en tot 2015 het recht om te bouwen in de Kleine Spui kom, mocht daar nog een plan voor komen. i Proverko is inmiddels opgegaan in BAM. Die heeft later nog de Fon- teyne mogen bouwen. Dochteror ganisatie AM 'doet' het Schelde- kwartier. Of de claim op de Spui kom heel hard is, waagt Verhage te betwijfelen. „Ze hebben hem des tijds wel aangekaart bij de recht bank, maar de zaak is altijd slapen de gehouden. We werden er slechts zo nu en dan aan herin nerd." Dat gebeurt nu nog steeds. Bij BAM was niemand bereikbaar voor commentaar. pagina 18 en 19: Spuiboezem hield de havens op diepte VLISSINGEN - De Landelijke Inspec tie Dienst (LID) doet onderzoek naar de levende kerststal die op 20 december op het Bellamypark in Vlissingen stond. Dat gebeurt na een klacht van de Partij voor de Dieren over een slechte behande ling en slecht vervoer van de die ren. Als er strafbare feiten zijn ge pleegd, wordt het Openbaar Minis terie ingelicht, laat een woordvoer ster van de LID weten. Wanneer het onderzoek klaar is, kon zij niet zeggen. BSSB De beursgangers. ZIERIKZEE - De Zeeuwse band Go- Fish is 'naar de beurs'. Via de web site Sellaband proberen de muzi kanten kapitaal te vergaren waar mee ze een album kunnen opne men. Muziekliefhebbers kunnen via de site aandelen kopen van hun favoriete band of artiest. Dat kost per aandeel 10 dollar (circa 7 euro). GoFish heeft op dit moment 37 aandelen verkocht; waarmee onge veer 1 procent van de benodigde 30.000 dollar voor het door hen ge wenste muzikale project binnen is. Het streven van de bandleden is om over een dik jaar een 'volwaar- 'S-HEERENHOEK - Een pony heeft gisterochtend vroeg een aanrijding met een auto in 's-Heerenhoek niet overleefd. Het dier was uit een wei aan de Stoofweg ontsnapt en stond op de rijbaan. Een 25-jari ge automobiliste uit de gemeente Borsele kon een botsing met de po ny niet voorkomen. Een dierenarts stelde vast dat het dier zijn rug en achterbenen gebro ken had. Hij heeft de pony uit zijn lijden verlost. De automobiliste bleef ongedeerd. dig' album uit te brengen. Aandeel houders krijgen het album thuisge stuurd en financieren op deze ma nier de nieuwe plaat eigenlijk voor uit. Muzikaal zal die in het verleng de liggen van de ep's die de band eerder afgeleverd heeft, maar dan beter. „Met mooiere melodielij nen. We nemen niet zo snel genoe gen meer met minder. We luiste ren keer op keer kritisch of het niet beter kan", zegt gitarist Mar cel Kieboom. Via het 'bandcoachingstraject' van Popaanzee hebben de muzikanten veel ervaring opgedaan en daar naast ook kunnen ruiken aan het foto GoFish werken in een professionele stu dio. Dat werpt vruchten af Boven dien is de inhoud veelbelovend. Op dit moment zijn de bandleden bij elkaar om nieuwe nummers te schrijven. „Er liggen ontzettend veel ideeën, maar je moet wel de tijd nemen om die uit te werken. Dat gaat lekker nu." Met optredens zit GoFish even min stil. In januari staan Goes (17e) en Renesse (23e) op het pro gramma. In februari De Pul in Bruinisse (12e). Meer informatie via www.bandgo- fish.com en www.sellaband.com. Tip? redactie@pzc.nl Wie kent hem niet? Het konijn Flap- pie van Yovtp van 't Hek. Sinds twee de kerstdag heeft Flappie er een lot genoot bij. Oma had namelijk goed haar best gedaan voor de kerstdis. Ze had een rollade laten maken van het halve varken dat ze bij de slager in het dorp had gekocht. Want wie van een goed stuk vlees houdtkan niks beters treffen dan een écht half varken, benadrukte oma meerdere malen. Was het vlees niet sappiger en malser en beter van smaak dan welk ander stuk vlees ook? Oma raakte er van enthousiasme niet over uitgepraat. Ook aan de driejarige kleindochter legde ze uit hoe bijzon der het vlees toch was. „Wat er op je bordje ligt, is gemaakt van het knor retje", zei ze. Maar daarmee ging oma nét te ver. De peuter raakte in paniek en zette het op een huilen. Pas uren later, bij thuiskomst, kwam het meisje tot rust. „Hier is Knorre tje", zei mama sussend en pakte de roze knuffel uit het kinderbed. 30 December geopend van 08.30 tot 20.00 uur 31 December geopend van 08.30 tot 17.00 uur Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 (Provinciale weg tussemVlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19