CPN-Kamerlid bewonderd en verguisd Nijlpaard Tanja (49) bezwijkt BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Aanrijding eist vier mensenlevens Record op beurs maandag 28 december 2009 ROTTERDAM - Een aanrijding zaterdagavond in Rotterdam heeft vier levens geëist. Dat heeft de politie gisteren gemeld. Twee mensen overleden ter plekke, de twee anderen overleden gisteren in het ziekenhuis. Bij de aanrijding in de deelge meente Delfshaven waren een personenauto met Speedwellstraat de Vierhavensstraat opreed. De vijf inzittenden en een pick-up truck betrokken. De slachtoffers zaten in de personenauto. De be stuurder van die auto zou geen voorrang hebben verleend toen hij rond kwart voor acht vanuit de 25-jarige bestuurder van de pick-up truck reed er op in. Hij is aangehouden. Volgens een zegsman van de politie zijn er geen aanwijzingen dat er al cohol in het spel was. foto Frank de Roo/ANP 'Een sympathieke en intelli gente man. Jammer dat hij communist is'. Dat is de meest gehoorde kwalificatie van de donderdag overleden Marcus Bakker. door Dick van Rietschoten Hoewel hij een hekel had aan kliekvorming en valse camaraderie kon hij met vele vertegen woordigers van andere politieke stromingen goed overweg, tot de SGP aan toe. Heimelijk dan wel openlijk werd hij zelfs door menig collega bewonderd om zijn retori sche gaven - Bakker sprak vrijwel altijd uit het hoofd en was ad rem - en zijn niet aflatende elan om op te komen voor 'gewone mensen'. Bij zijn eerste rede in de TWeede Kamer - december 1956, ruim een maand na de Russische inval in Hongarije - liepen Kamerleden bij wijze van protest massaal de verga derzaal uit. In die tijd geloofden Bakker en zijn CPN-fractie nog heilig in de Sovjet-doctrine. Later keerde hij zich meer en meer van de Russische politiek. Hoezeer het oordeel over Bakker in de Kamer evolueerde, blijkt uit het feit dat in de jaren negentig zelfs een vergaderruimte in het Ka mergebouw naar hem werd ge- noemd. Bakker werd op 20 juni 1923 geboren in Zaandam, de stad waar hij altijd is blijven wonen. Hij zat 26 jaar in de Kamer. Dat was geen vetpot want conform de mores in de CPN dienden politie ke vertegenwoordigers hun inko men in de partijkas te storten (zo als nu bij de SP het geval is), waar na ze uit diezelfde kas een karige som geld kregen uitbetaald. Bij de CPN was dat een paar procent bo ven het minimumloon. Op die ma nier vereenzelvigden de commu nisten zich met de arbeiders voor wie zij opkwamen en brachten zij de gewenste opheffing der klas sen- en inkomensverschillen in praktijk. AMSTERDAM - In de vroege uurtjes van eerste kerstdag is het hoogbe jaarde nijlpaard Tanja in Artis over leden. Ze werd 49 jaar. Tanja was een van de markantste bewoners van de dierentuin. Ze kampte al geruime tijd met haar gezondheid. Haar toestand verer gerde de laatste tijd fors. Een die renarts besloot haar te laten insla pen. Het nijlpaard heeft haar hele leven in Artis gewoond. Het dier had ernstige huidproble men. De huid van een nijlpaard is kwetsbaar. Net zoals bij de mens is de huid het grootste orgaan van een nijlpaard. Hij is alleen veel ge voeliger en de dieren hebben geen zweetklieren om zich te bescher men tegen zon en hitte. Tanja's verjaardag werd elk jaar on der grote publieke belangstelling gevierd. Dit jaar nog mocht ieder een die Tanja heet haar verjaar dagsfeestje op 2 juni gratis bijwo nen. Op de website van Artis stroomden de afgelopen dagen steunbetuigingen binnen. AMSTERDAM - De Amsterdamse beurs heeft de afgelopen week toch nog een kleine kerstrally neer gezet Hoewel de koersuitslagen ge ring waren, zette de AEX-index donderdag voor de vierde dag op rij een plus op de borden. De Am sterdamse hoofdgraadmeter sloot met een winst van 0,77 punten (0,2 procent) op een stand van 333,60 punten. Dit was de hoogste slotstand van het jaar. De beurs in Parijs pluste 0,1 pro cent, in Londen kreeg de hoofd graadmeter er 0,6 procent bij. waarom zou je meer betalen Inclusief verlenging aan de Costa del Sol! \r\Juji/cz\^ 8-daagse rondreis Zuid-Spanje o.b.v. 7 x ontbijt en 4 x diner Vertrek: do. van 11/2 t/m 28/10 gegarandeerd vertrek op 18 maart vliegreis, verblijf, Nederlandssprekende reisleiding en entree Alhambra ontdek het mooiste van Zuid-Spanje in het historische Andalusië met excursies naar Sevilla, sherrystad Jerez de la Frontera, Granada, Ronda en de renaissancesteden Baeza en Ubeda. Zie www.kras.nl/35682 15-daagse rondreis Zuid-Spanje o.b.v. 14 x ontbijt en 11 x diner Vertrek: do. van 11/2 1/m 21/10 vliegreis, verblijf en entree Alhambra met Nederlandssprekende reisleiding naar o.a. Ronda, Cadiz, Gibraltar, Sevilla, Córdoba en natuurlijk Granada met het wereldberoemde Alhambra 6 dagen genieten aan de heerlijke stranden van de Costa del Sol. VIK Gran Hotel Costa del Sol, zie www.kras.nl/38125 Hotel TRH Mijas, zie www.kras.nl/38126 Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds EEN LACH! JE BENT IN ANDALUSIË ««"1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7