GRATIS VUURWERK
sport 151
Driebanders Dallinga
wacht nu zware klus
Crown vuurwerk is uitgeroepen tot vuurwerk van het jaar!!
- Het mooiste vuurwerk
- Het beste vuurwerk
LAAT UW FEEST NIET BEDERVEN.
KIES VOOR ZEKERHEID,
KIES VOOR
CROWN!
Ver&Sier
Voorstraat 41
Colijnsplaat
T. 0113-695063
I. www.versier.nl
maandag 28 december 2009
uit WKmÊÊmÈKm
ATLETIEK
Vlissingen. Kerstloop 9 kilometer. Man
nen: 1. Ronnie Overgaauw (Zoutelande)
33.07, 2. Erwin Adan (Middelburg) 33.23, 3.
Wim van Sparrentak (St Laurens) 33.31, 4.
Tjitte van de Buys (Nieuwdorp) 33.37, 5. Er-
win Harmes (Nw St Joosland) 33.46, 6.
Huub van Noorden (Yerseke) 34.10, 7.
Adriaan van Keulen (Middelburg) 34.30, 8.
Rob Musters (Oud Gastel) 34.37, 9. Miquel
van Tongeren (Middelburg) 34.41, 10. Cesar
Beilo (Breda) 34.45. Vrouwen: 1. Anjolie En
gels (Middelburg) 39.24, 2. Eva Boonman
(Middelburg) 42.13, 3. Marietta van Anrooij
(Kapelle) 42.34, 4. Renate de Wilde (Wilhel-
mindorp) 44.14, 5. Evelien Sparrentak (St
Laurens) 45.17, 6. Anja Vogel (Middelburg)
45.32, 7. Inge Pouw (Leusden) 46.15, 8. Li-
sette Schipper (Middelburg) 46.25, 9. Suzan
ne Geschiere (St Laurens) 46.30, 10. Anne
Kwist (Tholen) 46.52.
5 kilometer. Mannen: 1. Kris Derveaux
(Oostende) 18.20, 2. Bryan de Kraker (Alme-
re) 18.24, 3. Harmen Eijzeren (Meliskerke)
19.28, 4. Johan van Dijk (Enschede) 19.51,
5. Willem de Korte (Vlissingen) 20.19. Vrou
wen: 1. Esther Platteeuw (Terneuzen) 22.17,
2. Christa Verhage (Souburg) 23.18, 3. Chris
tel Verbeek (Vlissingen) 25.10, 4. Jacqueline
Baas (Souburg) 25.34, 5. Lynn van der
Schaaf (Groningen) 25.50.
Breskens. Napoleonhoeve Kerstloop,
12900 meter. Mannen: 1. Edwin de la Ruel-
le (Koewacht) 48.10, 2. Sjaak Luteijn (Oost
burg) 50.15, 3. Bart Jaeken (Sp) 50.58, 4.
Gert-Jan Verbrugge (Goes) 51.03, 5. Gerrit
Heusinkveld (Soest) 51.05, 6. Niek Wieland
(Axel) 54.05, 7. Patrick van Quekelberghe
(Aardenburg) 54.21, 8. Eric Blaakman (Bres
kens) 55.50, 9. Tom van Oers (B) 56.35, 10.
Nico Ros (B) 57.20. Vrouwen: 1. Annemarie
Thomaes (Hoofdplaat) 1.16.49, 2. Nicolien
van Bezu (Biervliet) 1.16.50.
8600 meter, mannen: 1Theo Rabout (Aar
denburg) 33.25, 2. Francois van de Broecke
(Breskens) 37.19, 3. Reggie Blondeel (B)
37.20, 4. Rudi de Caluwé (Sas van Gent)
38.10, 5. Jan Elfrink (Groede) 38.50. Vrou
wen: 1. Terèse van Lare (Sluis) 42.12, 2. As-
trid Stijaert (Oostburg) 43.52, 3. Addie Die-
leman (Sas van Gent) 48.26.
4300 meter, mannen: 1. Andy van Waes
(Amstelveen) 18.20, 2. Pascal Brouwer (Bres
kens) 18.31, 3. Dante de Ruysscher (Oost
burg) 19.02, 4. Peter de Decker (B) 19.07, 5.
Lennart Nicolai (Breda) 19.14. Vrouwen: 1.
Marjolein van der Krogt (Amstelveen)
21.38, 2. Emmy Quataert (Retranchement)
23.03, 3. Marloes Nicolai (Breda) 24.40.
Jeugd, 750 meter. Jongens: 1. Sander Blon
deel (B) 3.14. Meisjes: 1. Angela van Steen
(IJzendijke) 3.52. 1500 meter, jongens: 1.
Floris Huigh (Schoondijke) 7.28. Meisjes: 1.
Sophie van Bezu (Biervliet) 11.27.
BILJARTEN
Driebanden. Nationale beker.
Van der Kaa-Dallinga/Polka Print 0-8
(2-10 in sets): Ad van Sas-Mathieu Vlerick
1-2 (12-15, 15-10, 3-15) 0.612-0.800; Ben
Stadhouders-Berry Dallionga 0-3 (2-15,
10-15, 12-15) 0.452-0.818; Guus Sekre-
ve-Jean Paul de Kraker 0-3 (7-15, 13-15,
4-15) 0.406-0.737; Drik van der Kaa-Patrick
Vasseur 1-2 (15-13, 3-15, 3-15)
0.368.).754.
Derde divisie. Wellse Vaert-'t Bierwinkel
tje 3-5 Piet van Steen-Leo Schrauwen
12-35, 34; Mark Reuijnders-Cees J. Wissel
35-35, 60; Frans Lijmbach-Fons Baart 25-30,
77; René Pijnen-Joke Breur 30-15, 45.
PAARDENSPORT
Mechelen. Wereldbeker. Kür op muziek:
1. Schellekens-Bartels (Ned) Sunrise 82,200,
2. Werth (Dui) Warum Nicht 81,650, 3.
Haazen (Ned) Nartan 77,850, 4. Koppelman
(Dui) Le Bo 75,850, 5. Devroe (Bel) Apollo
van het Vijvershof 74,600, 6. Kittel (Zwe)
Watermill Scandic 73,850, 9. Van
Essen/Premier 68,950, 11.
Cornelissen/Parzival 68,800. Stand WB: 1.
Cornelissen en Theodorescu (Dui) 41 pun
ten, 3. Schellekens-Bartels 40, 4. Haazen 39,
5. Gal 35, 7. Van Grunsven 34, 8. Van Essen
32.
Grand Prix: 1. Cornelissen (Ned) Parzival
78,680, 2. Schellekens-Bartels (Ned) Sunrise
72,170, 3. Werth (Dui) Warum Nicht
71,702, 4. Haazen (Ned) Nartan 70,170, 5.
Koppelman (Dui) Le Bo 70,085, 6. Kittel
(Zwi) Watermill Scandic 69,659, 11. Van
Essen/Premier 64,595.
Nieuw- en Sint Joosland. Dressuur Stal de
Kroo. Paarden klasse M1: 1. Janine Com-
mee, Vreelance (Paardebloem) 199; 2. Anne-
leen Guyt, Ushi (PCV West Zws-Vla.) en Si-
mone de Bruijn, Fleur van 't Ooievaarsnest
(Sé-Ros) 192. L2: 1Wilma Salm, Arreveder-
ci (Paardebloem) 203; 2. Wilma Salm, Adios,
199; 3. Petra Broeksema, Rheina M (Gouwe
Reyers) 192. L1: 1. Devon Beneden, Living
Silvano (Paardebloem) 192; 2. Niki Timmer
man, Sarinde (Paardebloem) 190; 3. Sandra
Geschiere, Granada (Weelr.) 188.
Pony's M1/M2 cat. E: 1. Sakia Riddersma
(Walcheren) 185. M1/M2 cat. D: 1. Anouk
Kraaienbrink, Prianti (Schouwse R.) 177.
M1/M2 cat. C: 1. Yorick Faasse, Kimberley
Vroonr.) 179. L1/L2 cat. CDE: 1. Sanne Jans
sen, Noble Diamonds Lady Morgan (Weelr.)
192. L2 cat. AB: 1. Denisse van de Panne,
Avanti (Schouwse R.) 197.
SCHAATSEN
Heerenveen. Olympisch kwalificatietoer
nooi.
Mannen, 5000 meter: 1. De Jong 6.14,12,
2. Verheijen 6.15,70, 3. Van der Kieft
6.20,14, 4. Blokhuijsen 6.22,23, 5. Wouter
Olde Heuvel 6.25,41, 6. Bloemen 6.25,48, 7.
Rotteveel 6.25,73, 8. Roelofsen 6.30,98, 9.
Jongejan 6.31,61, 10. Kusmirak 6.35,86, 11.
Schuit 6.38,46, 12. Ooijevaar 6.38,98, 13.
Osinga 6.45,79.
Mannen, eerste 500 meter: 1. Smeekens
35,03 seconden, 2. Ronald Mulder 35,19, 3.
Kuipers 35,20, 4. Bos 35,30, 5. Groothuis
35,34, 6. Tuitert 35,47, 7. Elgersma 35,54, 8.
Michel Mulder 35,58, 9. Poot 35,73, 10.
Nijenhuis 35,77, 11. De Vries 36,02, 12. Ot
terspeer 36,04, 13. Nuis 36,05, 14. Schipper
36,07, 15. Heslinga 36,15, -16. Kramer
36,17. Tweede 500 meter: 1. Kuipers 35,08
seconden, 2. Smeekens 35,16, 3. Ronald
Mulder 35,19, 4. Bos 35,19, 5. Tuitert
35,20, 6. Groothuis 35,29, 7. Elgersma
35,37, 8. Michel Mulder 35,40, 9. Poot
35,55, 10. Nijenhuis 35,59, 11. Sjoerd de
Vries 35,72, 12. Nuis 35,80, 13. Schipper
36,05, 14. Otterspeer 36,18, 15. Heslinga
36,27. Eindklassement: 1. Smeekens
70,190 punten, 2. Kuipers 70,280, 3. Ronald
Mulder 70,380, 4. Bos 70,490, 5. Groothuis
70,630, 6. Tuitert 70,670, 7. Elgersma
70,910, 8. Michel Mulder 70,980, 9. Poot
71,280, 10. Nijenhuis 71,360, 11. Sjoerd de
Vries 71,740, 12. Nuis 71,850, 13. Schipper
72,120, 14. Otterspeer 72,220, 15. Heslinga
72,420. Afgemeld na eerste 500 meter: Kra
mer.
Vrouwen, 1500 meter: 1. Wüst 1.56,97, 2.
Gerritsen 1.57,58, 3. Van Riessen 1.58,35, 4.
Boer 1.58,38, 5. Van Beek 1.58,40, 6. Valken
burg 1.58,61, 7. Van Deutekom 1.59,65, 8.
Van Hemert 1.59,72, 9. Voorhuis 1.59,92,
10. Kroon 2.00,34, 11. Leenstra 2.01,30, 12.
Bouwens 2.01,42, 13. Nauta 2.01,44, 14.
Van der Weijden 2.01,57, 15. Ensing
2.02,34,16. Elma de Vries 2.02,39.
Groningen. Marathon Cup. Vijftiende wed
strijd. Mannen (125 ronden): 1. Stroetinga,
2. Cees Juffermans, 3. Hadders, 4. Douwe de
Vries, 5. Stuut, 6. Michaud, 7. Smit, 8. Bergs-
door Joop van den Oudenhoven
DONGEN - Voor de derde keer dit
bekertoernooi moesten de drieban
ders van Dallinga/Polka Print aan
treden in Dongen. Voor de derde
keer ook werd met gemak gewon
nen, dit keer moest Van der Kaa er
aan geloven: 0-8. In de volgende
ronde wacht een zware dubbel te
gen eredivisionist DKM Tools/ Net-
glas uit Oosterhout.
De zege was verwacht. Dallinga
komt uit in de eerste divisie, ter
wijl de tegenstander een vierdedi-
visionist is. Toch was het mooi te
zien wat de start teweegbracht bij
de thuisspelers en hun aanhang.
ma, 9. Lissenberg, 10. Kingma. Klassement:
1. Huisman 303,3 punten, 2. Bob de Vries
235,2, 3. Berga 231,1, 4. Wubben 202, 5.
Hadders 193,1. Vrouwen (60 ronden): 1.
Zielman, 2. Mariska Huisman, 3. Ter Haar, 4.
Witty, 5. Kamminga. Klassement: 1. Huis
man 339,3, 2. Sterk 273,1, 3. Zielman
258,6.
Goes. ZuidWest Lease nationaal ranglijst-
toernooi.
Mannenenkelspel, halve finales: R. Brugge-
ling-R. Lindenbergh 6-0 6-2, K. Boelhou-
wer-F. Clausing 6-3 6-3. Finale: R. Brugge
ling-K. Boelhouwer 6-4 6-4.
Vrouwenenkelspel, halve finales: L. Kerk-
hove-L. Geurts 6-1 6-0, B. van Kampen-C.
van der Meij 6-1 7-5. Finale: L. Kerkhove-B.
van Kampen 6-4 2-6 6-1.
Mannendubbelspel, halve finales: M. van
der Goes/O. van Welzenis-R. de Jager/R. Lin
denbergh 7-6 4-6 10-5, F. Clausing/H. Schip-
per-M. Bloem/K. Boelhouwer 6-2 6-4. Fina
le: F. Clausing/H. Schipper-M. van der
Goes/O. van Welzenis 6-2 6-4.
Vrouwendubbelspel, halve finales: S.
Bauer/L. Kerkhove-M. Flóhil/S. Pauwels 6-2
6-2, A. van der Meet/F. van de Velde-A.
Luijpen/C. van der Meij 3-6 6-4 10-8. Fina
le: A. van der Meet/F. van de Velde-S.
Bauer/L. Kerkhove w.o.
Gemengddubbelspel, halve finales: L.
Kerkhove/F. Clausing-M. Wijnen/T. Felius
6-2 6-2, A. Luijpen/K. Boelhouwer-A. van
der Meet/D. de Rave 6-3 6-4. Finale: L.
Kerkhove/F. Clausing-A. Luijpen/K. Boelhou
wer 7-5 6-2.
Goes. ZuidWest Leasetoernooi. Finales.
Mannenenkelspel. HE3: R. de Jager-J. Alliet
6-3 7-6. HE4: B. Ovaa-Y. Schuller 6-3 7-6.
HE5: E. Raaman-A. Conijn 6-3 4-6 10-5.
HE5-35+: C. Versteeg-P. van Hoeve 6-3 7-6.
HE6: J. Engelaar-B. de Nooijer 7-5 6-2.
Vrouwenenkelspel. DE3: M. Flohil-A. Luij-
pen 6-3 6-3. DE4: J. Boeding-D. van Dijk 6-4
6-3. DE5: K. de Nooijer-L. Gruber 2-6 6-3
10-5. DE6: S. van Seeters-E. Ovaa 6-2 6-3.
Mannendubbelspel. HD3: P. Boot/T. le Cler-
cq-E. van den Hoff/A. Kuijl 6-4 6-3. HD4: B.
Ovaa/E. Sprinkhuizen-E. Bakker/M. de Witte
7-5 6-7 10-7. HD5: M. Goeseije/C. de Wa
ter-S. Inja/N. de Marco 6-3 6-4. HD6: R. de
Klerk/R. de Klerk-R. de Ruiter/B. van Sabben
6-4 7-5.
Vrouwendubbelspel. DD3: J. Boeding/L.
Coenen-M. Meulenberg/E. Vendrik 6-3 6-2.
DD4: K. de Nooijer/L. van Tilburg-C.
Ganseman/J. Ganseman 6-2 7-6. DD6: K.
van Sabben/M. van Sabben-M. Kole/A. Volle
man 6-3 6-3.
Gemengddubbelspel. GD4: K. van der
Weijde/T. van Gool-O. Luitwieler/S. van Bu
ren 6-3 6-2. GD5: E. de Leeuw/R. van
Oost-L. van Ederen/S. de Korte 6-4 6-4.
GD6: L. Gruber/B. van Sabben-M.
Meulmeester/Y. Krombeen 6-3 6-2.
Kapelle. Vishandel Catering Tramper
Sjoemeltoernooi. Mannendubbelspel.
HD6: J. Dagevos/J. de Koeijer-N. Kaat/S.
Schrijver 7-4, D. Nelis/J. Nieuwenhuize-M.
van der Hage/M. Hendriks 9-4, Y.
Krombeen/P. de Waard-J. Dagevos/J. de Koe-
ijer 7-5, D. Hannewijk/P. Verburg-G.
Burgel/M. van Tuijl 6-4.
Vrouwendubbelspel. DD6: M. Aarderr/S. de
Vos-A. de Koeijer/M. Martens 5-4, J.
Hannewijk/J. Verburg-I. van de Velde/A. van
der Weele 7-6. Gemengddubbelspel. GD5:
L. Huisen/F. Jansen-J. Nieuwenhuijse/J. de
Smit 6-4, H. Rombout/R. Struijk-J.
Suurland/L. Nouwen 6-5. GD6: H.
Rozeboom/M. Zandee-A. Koopman/K. Koop
man 8-4, C. de Pan/J. Noordhoek-C.
Rijnders/M. van Putte 7-3, C. Paauwe/R. de
Ruiter-M.A. Wirtz/E. van der Does 8-3.
VOLLEYBAL
Sas van Gent. Recreatieve competitie:
Savok/Outokumpu-Doeland Westdorpe 3-0
(25-17, 25-9, 25-17), Nikkies Nagelstu
dio-Café d'Ouwe Brug 2-1 (17-25, 25-22,
25-15), Mag geen naam è-'t Kliekske 3-0
(25-15, 25-13, 25-9), Garage Bode-Smit Ter-
neuzen 3-0 (25-23,25-12, 25-11).
Stand: Savok/Outokumpu 12-28; Mag geen
naam 11-26; Garage Bode 12-26; CafGara-
ge Bode 12-26; Café d'Ouwe Brug 10-21;
Nikkies Nagelstudio 12-17,5; Doeland West
dorp e 9-12,5; Smit Terneuzen 10-6; 't Klieks
ke 11-4; Stoffels Cleaning 11-4.
WIELRENNEN
Heusden-Zolder (Bel). Wereldbeker.
Mannen: 1. Pauwels (Bel) 1.04.30, 2. Albert
(Bel) 0.22, 3. Nys (Bel) 0.33, 4. De Knegt
(Ned) 0.38, 5. Simunek (Tsj) 0.43, 6. Stybar
(Tsj) 0.44, 13. Al 1.18, 20. Van
Amerongen 2.26, 33. Van Gils 3.51, 37.
Schmitz 4.06, 41. Van Leeuwen 5.03, 46.
Van IJzendoorn 5.31, 55. Hartogs 7.15.
Stand WB: 1Albert 505 punten, 2. Stybar
485, 3. Nys 415, 6. De Knegt 330, 19. Al
204, 20. Van Amerongen 193, 30. Van Ijzen-
doorn 116.
Vrouwen: 1. Vos (Ned) 43.27, 2. Compton
(VSt) 0.25, 3. Van den Brand (Ned) 1.12, 4.
Kupfernagel (Dui) 2.02, 5. Van Paassen
(Ned) 2.08, 6. Cant (Bel) 2.11, 12. Van Rijen
4.02, 16. Grimberg 4.32, 17. De Boer 4.35.
Stand WB: 1. Compton 260, 2. Van den
Brand 245, 3. Vos 220, 4. Van Paassen 183.
Diegem (Bel). Superprestige. Mannen: 1.
Albert (Bel) 1.00.56, 2. Stybar (Tsj) 0.08, 3.
Pauwels (Bel) 1.36, 4. De Knegt (Ned), 5.
Wellens (Bel) 1.47, 6. Vantornout (Bel) 2.07,
16. Van Amerongen 3.54, 18. Van Gils 4.29,
20. Al 4.45, 32. Van IJzendoorn 7.29. Stand
Superprestige: 1. Albert 84, 2. Stybar 81, 3.
Nys 71, 7. De Knegt 42, 19. Van Ameron
gen, Van Gils 3, 25. Van IJzendoorn 1.
ZAALVOETBAL
Goes. Auto de Laat Kerstzaalvoetbaltoer-
nooi. Finalewedstrijden. Strijd om negen
tiende plaats: Kapelle-Apollo'69 3-1, strijd
om zeventiende plaats: Colijnsplaatse
Boys-Lebo 3-0, strijd om vijftiende plaats:
Luctor'88-Wolfaartsdijk 2-2 (Luctor'88 wns),
strijd om dertiende plaats: 's-Heer Arends-
kerke-Rillandia 2-4, strijd om elfde plaats:
Patrijzen-Robur 1-3, strijd om negende
plaats: Kloetinge-Hoedekenskerke 0-0 (Hoe-
dekenskerke wns), strijd om zevende
plaats: Heinkenszand-Bevelanders 0-5,
strijd om vijfde plaats: Goes-Nieuwdorp
4-0, strijd om derde plaats: De Meeu-
wen-SSV'65 2-1, finale: FC Dauwendae-
le-RCS 4-1.
Vlissingen. Emergo-toernooi. Finaleweds-
strijden. Strijd om de 17e plaats: No
Spong-Thermo Products 4-3, strijd om de
15e plaats: Team Beuvel-Vergo Sport 4-4
(Vergo Sport wns), strijd om de 13e plaats:
Milano Domburg-WZP 2-1, strijd om de
11e plaats: Oud Walcheren-Peter Christ
3-2, strijd om de 9e plaats: Young
Boys-Vrienden van GPC 0-2, strijd om de 7e
plaats: Old Boys-Baskensburg 2-4, strijd
om de 5e plaats: Tymphaan-Arie Vermeu
len 3-2, strijd om de derde plaats:
Engiplast/Uiterton-Roosendaal 3-6, finale:
Groene Ster-Dauwendaele 3-2 (na verlen
ging, na de reguliere speeltijd was de stand
2-2).
Ben Stadhouders begon na de mis
ser van Berry Dallinga met twee
caramboles en omdat ook Patrick
Vasseur op achterstand kwam,
trok een brede grijns over de Bra
bantse gezichten. Allengs ver
dween de lach. Zeker toen Dallin
ga negentien beurten later de set
uitspeelde en Stadhouders nog al
tijd op twee stond. Ook de volgen
de twee sets won Dallinga. Van
der Kaa won wel een set van Vas
seur, maar deze herstelde zich met
tweemaal 3-15.
Na de pauze verspeelde Mathieu
Vlerick één set maar won er twee
en Jean Paul de Kraker won alle
drie zijn sets.
(zie demo's)