pechvol jaar sport 147 Frank Clausing mag in Goes niet drie finales op een rij spelen Milou Flohil benut haar goede vorm Ronnie Overgaauw wint Kerstloop Bauer geblesseerd EBB maandag 28 december 2009 Silvana Bauer heeft het bij haar rentree in het wedstrijdtennis niet al te ver kunnen schoppen. De Oostdijkse gaf in haar kwartfinale van het enkelspel op met een voetblessure. Ze miste daardoor ook de finale van het vrouwendubbel. door Roeland van Vliet GOES - Aan het einde van een be roerd jaar heeft tennisster Lesley Kerhove nog een klein succesje ge boekt. De achttienjarige Zierikzee- se was - zoals verwacht - de com pleetste speelster tijdens het Zuid- West Lease toernooi in Goes. Ze won gistermiddag de vrouwenfina le tegen Babs van Kampen met 6-4 2-6 6-1. In 2009 zat het Kerkhove veelal te gen. Aan het begin van het jaar kampte ze met de naweeën van een knieblessure en de ziekte van Pfeiffer gooide heel haar najaar in de war. Tussendoor kwam ze niet echt lekker in haar ritme om in druk te kunnen maken tijdens de internationale jeugdtoernooien. „Van de twaalf maanden heb ik er maar zeven kunnen tennissen", zei ze na de eindstrijd. „Ik hoop dat het in 2010 allemaal wat beter gaat." De speelster van Jong Oranje her vatte haar trainingen half no vember weer. 'Goes' was haar eer ste toernooi sinds september. „Ik was begin december wel al eerste reserve op de masters in Rotter dam. Maar niemand meldde zich af Ik had wel kunnen spelen, ik was fit." Het Zeeuwse nationaal ranglijst- toernooi in de TSI-hal was voor Kerkhove een mooi opwarmertje voor de komende 10.000 dollartoer- nooien in Engeland. Ze werd nooit écht op de proef gesteld. In haar vier partijen vóór de finale verloor ze in totaal slechts elf games. Al leen Van Kampen, die ook een rela tief makkelijke aanloop had, sput terde gisteren nog wat tegen. Kerkhove begon goed en brak de speelster uit Nieuw-Vennep in de openingsgame. Dat was genoeg om de eerste set binnen te kunnen halen. In de tweede set kwam ze in de eerste game met 0-30 voor op de service van Van Kampen. „Toen had ik toe moeten slaan, maar uiteindelijk pakte ze toch nog de game", zei de Zierikzeese, die vervolgens zelf meerdere keren haar opslag inleverde. „Ik werd wat slordiger, terwijl zij juist gevarieer der ging tennissen. En haar service werd beter." In de derde en beslissende set liet Kerkhove zich niet andermaal het kaas van het brood eten. Zonder haperingen stoomde ze door naar 6-1. „Voor die set zei ik tegen me zelf: ik ga hier winnen. Ik heb het toen ook niet meer moeilijk gekre gen." Kerkhove sprak de wens uit dat het wisselvallige de komende we ken nog uit haar spel verdwijnt. De nummer 1001 van de wereld wil na melijk eens een keer flinke stappen gaan maken op de seniorenran- king. Ze moet nu nog kwalificaties spelen voor 10.000 dollartoer- nooien, maar daar wil ze zo snel mogelijk van af zijn. Vrouwenfinale Zuidwest Lease toernooi Gewonnen punten Aces Dubbele fouten Breekpunten benut Wedstrijdduur 84 2 2 5 op 8 (63%) 1 uur, 18 minuten «'iiiiiiiiiiiiiiiiiiimniiiiniiii' door Roeland van Vliet GOES - Frank Clausing gaf zichzelf gisteren ongewild wat rust op een drukke dag. De tennisser uit We- meldinge verloor namelijk de hal ve finale van het Zuidwest Lease toernooi en hoefde daardoor maar drie in plaats van vier wedstrijden te spelen. De 27-jarige Clausing was graag vier keer in actie gekomen: om 11.00 uur de halve finale van het enkelspel, om 15.00 uur de finale van de singles, om 16.30 uur de dubbelfinale en om 17.30 uur de eindstrijd van het gemengddub- bel. Maar die partij van halverwe ge de middag viel er tussenuit. Want hij verloor zijn eerste duel, nogal onverwacht. De nummer 34 van Nederland, in de TSI-hal als tweede geplaatst, verslikte zich in Delftenaar Kevin Boelhouwer: 6-4 6-3. De rustige Zuid-Hollander speelde nagenoeg foutloos en sloeg tal van prachtige ballen. Toen Clausing, die er moe deloos van werd, in de tweede set het publiek op een mooie lob trak teerde, zei hij terecht: „Mag ik ook een keer, hij maakt alleen maar van die mooie punten." Na afloop stelde Clausing dat „de verschillen niet zo groot waren ge weest". Op de beslissende momen ten sloeg hij de ballen nét uit, ter wijl diens opponent ze allemaal nét binnen de lijnen liet ploffen. „Het gebrek aan wedstrijdritme heeft me opgebroken. Voor deze jóngen is dit dagelijkse kost, voor mij was dit mijn eerste wintertoer- nooi." De reden daarvan is dat de andere grote indoortoernooien ver het land in zijn en dat die minder ge zellig zijn. „Ik moet het voor mijn ranking meer van de toernooien in de zomer hebben. Die zijn door gaans een stuk dichterbij. Als ik daar speel zoals deze week, kan ik nog jaren tussen de twintigste en dertigste plaats blijven staan. Da's gewoon mijn niveau." Om 15.00 uur kon Frank Clausing rustig in de kantine gaan zitten. Hij zag hoe hardhitter Roy Brugge ling - ook winnaar in 2007 - te sterk was voor Kevin Boelhouwer. Het werd 6-4 6-4. De sobere spe ler uit Maarssen had eerder op de dag in de halve eindstrijd al Goese- naar René Lindenbergh met 6-0 6-2 van de baan geveegd. Na de mannenfinale mocht Clau sing weer de baan op. Samen met Harold Schipper klopte hij Michel van der Goes en Omar van Welze- nis in het slotduel van het dubbel spel. De ongeplaatste Zeeuwen stuurden de favorieten met 6-2 6-4 naar huis. En meteen daarna boekte de Beve lander nog een toernooizege. In het gemengddubbel stond hij aan de zijde van Lesley Kerkhove. Met haar nam hij revanche op Kevin Boelhouwer, die samen met Anne Luijpen tenniste. De setstanden waren 7-5 6-2. De finale van het vrouwendubbel werd niet gespeeld. Lesley Kerkho ve en de geblesseerde Silvana Bau er gaven Angelique van der Meet en Frederique van de Velde de eindzege cadeau. door Sven Bakker GOES - Tennisster Milou Flohil kwam in het schema van het Zuid- West Lease nationaal ranglijsttoer- nooi tot de kwartfinales. In de 3-categorie bevestigde zij haar goe de vorm door de titel in de wacht te slepen. De Oostkapelse Flohil was als tweede geplaatst in de 3-categorie. Zij werkte zich zonder setverlies naar de eindzege toe. Ze versloeg achtereenvolgens Mandy Wolfert (Sluiskil) met 6-2 6-3, Dèvon Kuijs- termans met 7-5 6-3 en in de eind strijd de als eerste ingeschaalde An ne Luijpen met 6-3 6-3. In het vrouwenenkelspel 5 vol deed Kim de Nooijer aan haar fa- vorietenrol door in de finale in drie sets te winnen van de onge plaatste Linda Gruber. De Nooijer verloor weliswaar de eerste set met 2-6, maar kwam daarna sterk terug: 6-3 en 10-5 in de supertie break. De Nooijer won bovendien het dubbelspel in de 4, door sa men met Laurelle van Tilburg al haar drie wedstrijden te winnen. De beslissende zege was die tegen Christel en Joke Ganseman: 6-2 7-6. In het 3-schema waren Jeske Boe- ding en Lisanne Coenen de bes ten. Linda Gruber nam revanche op haar verloren enkelspelfinale in het gemengddubbel 6. Samen met Bert van Sabben werden Merel Meulmeester en Yaron Krombeen verslagen: 6-3 6-2. Jeroen Alliët uit Terneuzen kwam net iets tekort om de eindzege te pakken in de 3-categorie bij de mannen. Nadat hij op weg naar de finale van Thomas Ie Clercq, Ken ny de Rooij, Kevin de Rooij en Gar- nik Murad had gewonnen, moest hij in twee sets zijn meerdere er kennen in de als eerste geplaatste Remi de Jager. Het werd 6-3 7-6. Bart Ovaa bekroonde zijn toer- nooiweek, waarin hij achttien wed strijden speelde in de diverse cate gorieën, met een zege in het man- nenkelspel 4. De Oost-Souburger versloeg achtereenvolgens Antoine van Bockel, Maikel Blommerde, Thomas le Clercq, Jeff Toth, Pieter Boot en tenslotte in de finale Yoël Schuller met 6-3 7-6. Ook was Ovaa samen met Eddy Sprinkhui- zen (Nisse) de beste in het man- nendubbel 4. In de allerlaatste par tij van de finaledag van gisteren werden Erik Bakker (Arnemui- den) en Maarten de Witte (Oost-Souburg) met 7-5 6-7 en 10-7 in de supertiebreak verslagen. door Sjaak Sinke dishoek - „Het moet nog beter kunnen", was de reactie van Ron nie Overgaauw na zijn overwin ning in de pittige Kerstloop van Dynamica in de omgeving van Dis hoek. Voor zijn werkzaamheden als materiaalcontroleur bij Heere- ma is hij tijdelijk gestationeerd in Zwijndrecht. Daarvoor moet Over gaauw om vijf hur uit bed om daarna rond half zes in de middag thuis te komen. „Dan is het best zwaar om nog te gaan trainen." Een recordaantal van bijna vijf- hondderd deelnemers zorgde er voor dat een kwartiertje later dan voorzien werd gestart voor de - door de dijkverzwaring - pittige Kerstloop over negen kilometer. Voorafgegaan door organisator An ton Vael werd een aanlooprondje van een kilometer afgelegd, waar in zich al meteen een behoorlijke kopgroep vormde. Daarin zaten onder anderen de vijf kilometer lo pers Kris Derveaux (Oostende) en Bryan de Kraker (Almere) en de negen kilonjeteraars, met de win naar van vorig jaar Wim van Spar- rentak (Sint Laurens), Erwin Adan (Middelburg), wielrenner Tjitte van den Buijs (Nieuwdorp), Er- win Harmes (Nieuw- en Sint Joos- land), Krijn Bustraan (Eindho ven), Miquel van Tongeren (Mid delburg), Adriaan van Keulen (Middelburg) en Ronnie Over gaauw (Zoutelande). Bij de duinovergang na drie kilo meter maakte Overgaauw het ver schil door even flink door te trek ken. De kopgroep kraakte en steeds meer lopers zagen Over gaauw verder uitlopen. Bij het bin nenlopen van het Nollebos keken Sparrentak, Adan, Van Noorden, Van den Buijs en Harmes tegen een achterstand van een kwart mi nuut aan. Op de lange strook mul zand richting Westduin nam Adan het tempo van de achtervolgers voor zijn rekening, wat alleen door Van Sparrentak gevolgd kon worden. Overgaauw won de Kerst loop in een tijd van 33 minuten en zeven seconden. Vorige week in de Pallandtloop van Middelharnis was hij ook al de snelste. Veertiger Sparrentak moest toezien hoe de jeugdige Adan hem te snel af was, maar hij hield wel Van den Buijs achter zich. Van de zeventig vrouwen was An- jolie Engels (Middelburg) de snel ste. Eva Boonman, onlangs winna res van de Politiecross, gaf bijna drie minuten toe op Engels maar zij bleef Marietta van Anrooij (Ka- pelle) ruimschoots voor. Op de vijf kilometer was de Belg Derveaux, de snelste in 18.20 slechts vier seconden voor triatlon talent Bryan de Kraker (Almere). Derveaux had vanuit Oostende ruim honderd kilometer moeten rijden om in Dishoek te komen. Hij is een man die vooral uitblinkt op de kortere loopjes zoals de Oranjeloop over drie kilometer en Al snel vormden zich verschillende groepjes in de Kerstloop van Vlissingen. foto Lex de Meester de zeven kilometer van Nisse. Winnares Esther Platteeuw (Ter- neuzen) finishte net voor vader Al- bert. Zij had een minuut voor sprong op de tweede dame Chris- ta Verhage (Souburg).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75