Ireen Wüst gaat het beste met SÏÏÏÏi Marianne Vos slaapt tijdens commissarissen kerstdagen in een camper 42|spoi Ireen Wüst en Annette Gerritsen zijn op de 1500 meter zeker van deelname aan de Olympische Spelen in Van couver. Elma de Vries is de verliezer van de dag. Darter Stompe schakelt King uit Wapens gevonden in kastje NBA-speler Wielerploeg Garmin legt kopmannen vast Schellekens wint Qrand Prix dressuur Recordscore voor kunstrijder Ploesjenko SCHAATSEN Het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf duurt nog drie dagen. Ireen Wust maakte haar favorietenrol op de 1500 meter meer dan waar. foto Olaf Kraak/ANP maandag 28 december 2009 LONDEN Co Stompé heeft gisteren in de tweede ronde van het wereldkam pioenschap darts (PDC) verrassend Mervyn King uitgeschakeld. De Ne derlander won met 4-2. Stompé, die gemiddeld 99 punten per gooi- beurt noteerde, begon voortvarend door de eerste twee sets met 3-0 te winnen. De derde liet hij aan de als vijfde geplaatste King (2-3) om vervolgens nogmaals 3-0 op het scorebord te zetten. In de vijfde set verzuimde de Amsterdammer het af te maken. In de zesde set was het alsnog raak. WASHINGTON NBA-speler Gilbert Arenas heeft te gen de regels in wapens in zijn kleedkamerkastje verborgen. Dat maakte zijn club Washington Wi zards bekend. De NBA stelt een onderzoek in. NBA-basketballers mogen wapens bezitten, maar in het stadion zijn ze verboden. Sterspeler Arenas zei in de Ameri kaanse krant Washington Times dat hij de wapens na de geboorte van zijn dochtertje niet meer in huis wilde hebben. Hij wist niet dat hij de regels overtrad. BOULDER De Amerikaanse wielerploeg Gar min heeft de contracten met Chris tian Vandevelde en David Zabris- kie verlengd. Dat meldde de ploeg waar ook de Nederlanders Ricardo van de Velde, Martijn Maaskant en Michel Kreder voor uitkomen, op de website. Vandevelde, de nummer acht van de Ronde van Frankrijk dit jaar, staat nu tot en met 2012 onder con tract, Zabriskie nog een jaar langer. Ook het Ierse talent Daniel Martin tekende bij tot en met 2012. MECHELEN Dressuuramazone Imke Schelle- kens-Bartels heeft gisteren bij Jum ping Mechelen de kür op muziek, meetellend voor de wereldbeker, gewonnen. De Nederlandse kwam met haar paard Sunrise tot een sco re van 82,200 en troefde daarmee de Duitse vijfvoudig olympisch kampioene Isabell Werth af. Zaterdag won dressuuramazone Adelinde Cornelissen tijdens Jum ping Mechelen de kür op haar paard Parzival met een score van 78,680. Schellekens-Bartels werd toen tweede. SINT PETERSBURG De Russische kunstschaatser Jevge- ni Ploesjenko heeft zaterdag in Sint Petersburg een nieuwe topscore neergezet. De olympisch kampioen werd met een recordaantal van 271 punten voor de achtste keer Russisch kam pioen. Ploesjenko stopte na de Olympi sche Spelen van Turijn met schaat sen, maar besloot terug te keren uit onvrede over de resultaten van zijn landgenoten. EINDHOVEN - Jan Reker is als alge meen directeur van PSV gepas seerd bij het besluit om het con tract van commercieel directeur Marcel van den Bunder niet te ver lengen. Ook hebben hem voorafgaand aan die beslissing geen signalen be reikt dat de Raad van Commissaris sen ontevreden zou zijn over de di rectie. Om die redenen heeft Re ker afgelopen woensdag besloten zelf ook op te stappen per 30 juni 2010. Van den Bunder kreeg een dag eer der van president-commissaris Frits Schuitema te horen dat de clubleiding niet tevreden was over diens functioneren. Reker is het met dat besluit oneens. „Bovendien had de club hierover met mij als eindverantwoordelijke moeten overleggen", vindt hij. De twee werden vorige week totaal verrast door het besluit. door Ad Pertijs ZOLDER - Gevraagd naar zijn grote geheim, antwoordde Lance Armst rong ooit met een wedervraag: 'Het gaat er om wat je doet met Kerstmis.' Marianne Vos moet wat dat betreft een vrouw naar zijn hart zijn. Samen met haar familie en poes Flecha bracht de wereld kampioene veldrijden de kerstda gen door op de koude, winterse paddock van het circuit Zolder. Eerste kerstdag parkeerden de Vos jes de camper op het achterste par keerterrein en de dag erop won de 'Sportvrouw van het Jaar' er met overmacht de vijfde manche van de wereldbeker. „Ik lig op sche ma", stelde ze tevreden vast. De 22-jarige Brabantse werkt van doel naar doel. Momenteel staat al les in het teken van het verdedigen van haar wereldtitel. Dat moet eind januari gebeuren in Tabor. Vos is een levensgenieter, maar dan wel op haar manier. „Eerste, kerstdag hebben we heerlijk door gebracht in de camper. Dat vind ik fijner dan in een hotel zitten." Als kerstmaal kookte moeder Conny speciale 'fietsjespasta'. „Daarna hebben we naar de film Alles is Liefde gekeken en vervol gens ben ik gaan slapen. De ande re morgen stond ik om negen uur weer buiten. Ik vind dat een heer lijk relaxte manier om naar een wedstrijd toe te leven." Ondertussen was ze ook niet ver geten de UCI te laten weten waar ze uithing. De dopingcontroleurs brengen op de ochtend van een wereldbekerwedstrijd standaard een bezoek aan een aantal renners en rensters. „Je moet je adres opge ven. Dat viel hier niet mee. 'Cir- cuitpark Zolder, aankomstzone' heb ik ingevuld. Er is trouwens nie mand langs geweest." Het resultaat was er naar. Vos viel aan in de eerste ronde en bleef weg. „Dat is doorgaans niet mijn aanpak, maar ik voelde me sterk." Al haar concurrentes hadden het nakijken. Met Flecha op schoot maakte ze een tussenbalans op. „Daphny van den Brand is weer goed, Kathy Compton is gelukkig veel minder sterk dan in het begin van het seizoen en Hanka Kupfer- nagel pakt het aan zoals ik het vori ge winters deed. Laat beginnen om fris te zijn op het WK. Comp ton zie ik niet sterker worden, Kup- fernagel wel." Of er nog meer (Tsjechische?) kapers op de kust zijn? „Ik zie ze niet." Compton leidt nog wel in het we reldbekerklassement met 260 pun ten, Van den Brand volgt op 15 punten. Vos is derde (220 punten).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70