Toernooizege aan einde van Wilma Salm rijdt met Arrivederci ^ïS^uzen en Adios naar podiumplaatsen 46I ZUIDWEST LEASE TOERNOOI De Zierikzeese Lesley Kerkhove won gisteren het natio naal ranglij sttoernooi in Goes. Ze was in drie sets te sterk voor Babs van Kampen uit Nieuw-Vennep: 6-4 2-6 6-1. op 'Huwelijk' Pennings en Vlissingen nadert eind Claessens en Sutin verlengen contract 't Bierwinkeltje geeft rode lantaarn door Kerkhove heeft het Coese nationaal ranglijsttoernooi nu twee keer ge wonnen. Eerder deed ze dat in 2007. Lesley Kerkhove retourneert een bal naar Babs van Kampen, haar tegenstandster in de finale van het vrouwenenkel in Goes. foto Willem Mieras door Henk van de Voorde maandag 28 december 2009 VLISSINGEN Ruud Pennings is aan zijn laatste kunstje bezig als hoofdtrainer van de voetbalclub Vlissingen. Na ne gen seizoenen zetten Pennings en Vlissingen een punt achter hun sa menwerking. Pennings is momen teel de langst zittende oefenmees- ter in het Zeeuwse voetbal. Hij trad aan bij Vlissingen in 2001 toen de club een middenmoter in de vierde klasse was. In de tussen tijd is Vlissingen ontpopt tot een topper in de eerste klasse. Pen nings maakte als coach vier promo ties (drie titels) en een degradatie mee. MIDDELBURG Zowel Patrick Sutin als Honnie Claessens heeft zijn contract als oe- fenmeester verlengd. Claessens ver bond zich langer aan zondag-vier deklasser Steen. De trainer uit Kloosterzande is momenteel bezig aan zijn tweede seizoen bij de club. Patrick Sutin is ook volgend sei zoen trainer van Hoofdplaat. Sutin, die in het verleden zelf vele jaren voor de dorpsclub uitkwam, is bij Hoofdplaat bezig aan zijn eerste sei zoen als oefenmeester. Hoofdplaat is een zondag-vijfdek- lasser. STEENBERGEN De driebanders van 't Bierwinkel tje versloegen na een zinderend duel Wellse Vaert 1 met 3-5 en verla ten daarmee de laatste plaats in de derde divisie. Tot de laatste wedstrijd van de eer ste seizoenshelft stonden de Ter- neuzenaren onderaan, maar na de benauwde overwinning is de rode lantaarn voor Scheepswerf De Schroef. Nadat Joke Breur kansloos had ver loren, trok Fons Baart de stand ge lijk. Cees J. Wissel kwam nog net gelijk met Mark Reijnders en om dat Leo Schrauwen weer eens een van zijn glanspartijen speelde, was de winst binnen. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met goed uitgevoerde proeven beten de dressuurruiters gisteren het spits af van het Oudejaars Con cours bij Stal de Kroo in Nieuw en Sint Joosland. Veel combinaties scoorden voldoende voor één of zelfs twee winstpunten. Wilma Salm was oppermachtig in de klas se I_2. De amazone uit Yerseke reed Arrivederci naar de zege. Zij eiste met Adios de tweede plaats op. Salms pupil Devon Beneden stuurde Living Zilvano in de klasse Li naar een nipte overwinning. Wilma Salm heeft iets met heng sten. De meestal als moeilijk te be rijden bekend staande vaderdieren blijken voor jeugdinternational geen probleem. Als eerste stuurde Salm de mooi bergopwaarts en met veel power door de baan gaan de Revange-zoon Adios naar 199 punten. Dit bleek uiteindelijk goed voor de tweede plaats. Ver volgens reed ze de veel souplesse tonende en met veel afdruk van de bodem verende San Remo na zaat Arrivederci met 203 punten naar het oranje erelint. Salm: „Het zijn nog jonge paarden. Bovendien hengsten en die worden vrij vlug afgeleid. Zeker als er meries in de buurt zijn. Adios reageert op alles, maar het gaat steeds beter. Arreve- derci is duidelijk iets verder. Hij heeft die fase al achter de rug." Jurylid Nicole Vaes: „Wilma heeft talent en goed materiaal. En het is een geweldige doorzetter. Bij haar paarden heeft ze de basis voor el kaar. Ze rijdt ze mooi voorwaarts en ontspannen door de proef Ze pakt punten waar het kan. En als er eens onderdeel mis gaat, blijft ze rustig en pakt ze bij het volgen de onderdeel de draad weer ge woon op. Leuk om te zien." Het niveau in de klasse Li was goed en het krachtsverschil gering. Ruim tachtig procent van de deel nemers scoorde een voldoende voor een bonuspunt. Devon Bene den toonde zich met de ruin Li ving Zilvano de beste van dit ster ke gezelschap. De ruiter uit Yerse ke reed de goed in balans lopende Livingstone-zoon naar een totaal van 192 punten, twee puntjes meer dan Niki Timmerman met de Kroongraaf-dochter Sarinde. Sandra Geschiere met de merrie Granada en Andre Roose met de ruin Edinburgh van d'Abelendreef hielden met 188 punten de balans in evenwicht. Het beslissende on derdeel - rijvaardigheid en effect van de hulpen - was voor Sandra Geschiere en de Gardez-dochter goed voor de derde stek. TERNEUZEN - Marnix Ivens blijft op twee fronten in de race tijdens het Kersttennistoernooi in Terneuzen. De 18-jarige Hulstenaar won in poule B van de mixed 5/6, met An na Meerman (14) aan zijn zijde, met royale cijfers over Ingrid van Dessel en Rik Janssens: 13-6. Het duo van Hulster Ambacht dicteer de met stevige groundstrokes de rally's. Eerder op de dag won de onstuimi ge Ivens samen met zijn vader Frank in poule B van het dubbel-6 met 10-6 van het geroutineerde tweetal Adri van Dijk/Adrie Pie- ters van Vogelvlucht uit Vogelwaar de. In dezelfde poule klopten Ger ard Kouwij zer en Jan Nijsten met 13-8 de twee 'Bosse Pielen'. Beide winnende combinaties zijn nu al verzekerd van een ticket voor het fmaleschema. In poule C geraakten de beoogde finalisten Huib van den Akker en Kees van Tiel niet verder dan een 8-8-gelijkspel tegen Enno Cohen en Huub Nijsten. Laatstgenoem den brachten alles terug, hoe zeer Van den Akker en Van Tiel ook de muur trachtten te slechten. Het ge- 1 lijkspel is voor de servicekanon nen van Animo ruimschoots vol doende voor plaatsing voor het hoofdschema. Ze hadden Honny van Dorsselaer en Rob Lammerts met 13-3 al aan de kant geschoven. Vandaag wordt duidelijk wie zich als nummer twee in poule B even eens kwalificeert. In de mixed-5 zijn Ingrid van Dessel en Rik Jans sens door via een 12-5-zege in de slotpartij tegen Jolanda van Balen en Marco van Boven. In het vrou- wendubbel 5/6 versloegen Daniel le van Megen en Danitsja du Puy overtuigend met 11-5 Carla Brandt en Hilda van Dijk. In dezelfde cate gorie boekten Marie-Louise van der Starre en Marleen Vink een 8-7-winst op Corry Gommers en Marjolein de Poorter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54