Ook Fabregas onmisbaar bij Arsenal 45 Kuijt speelt te veel Karim Benzema houdt stuur weer niet recht Chelsea komt terug voor Franck Ribéry Rangers en Celtic zijn klaar voor Old Firm Nijland maakt seizoen af bij Willem II Roemeens kampioen ontslaat zijn trainer maandag 28 december 2009 MADRID De Franse aanvaller Karim Benze ma van Real Madrid is voor de tweede keer in een maand met zijn auto van de weg geraakt. Ditmaal gebeurde dat op het eiland Réu- nion, waar de voetballer zijn vakan tie doorbrengt. Volgens Spaanse media raakte Ben zema van de weg in zijn Lamborg hini, enkele minuten nadat hij een discotheek had verlaten aan de zij de van de Franse rapper Rohhf. Geen van beide mannen liep ver wondingen op. Eind november reed Benzema tegen een boom. LONDEN Chelsea is bereid 50 miljoen euro voor Franck Ribéry neer te tellen. Dat meldde de Britse krant People gisteren. Chelsea zou de Franse in ternational al. in januari willen in lijven. De 26-jarige Ribéry heeft nog een contract tot medio 2011 bij de Bayern München, maar de Duit se club wil de Fransman wel laten gaan als het bod hoog genoeg is. Bij Bayern. zijn in de zomer meerde re biedingen op Ribéry gedaan. Vol gens directeur Uli Hoeness kwam het beste bod toen van Chelsea. „65 miljoen plus de speler Bosingwa." EDINBURGH Glasgow Rangers heeft gisteren de vijfde zege op rij geboekt in de Schotse competitie. De koploper won met 4-1 bij Hibernian. Ran gers heeft nu 40 punten uit zeven tien wedstrijden, vier meer dan concurrent Celtic. Volgende week staan beide aartsrivalen tegenover elkaar in de 'Old Firm'. Celtic won zaterdag met 2-0 van Hamilton. De Nederlander Glenn Loovens was één van de doelpuntenmakers. De andere treffer werd in de slotminu ten gemaakt door Niall McGinn. TILBURG Stefan Nijland speelt de rest van het seizoen voor Willem II. De Til- burgse voetbalclub huurt de 21-jari- ge aanvaller van PSV. Nijland, die 4 januari aansluit bij Willem II, komt bij PSV nauwelijks aan spelen toe. Eerder speelde hij bij FC Gronin gen. Technisch directeur Henry van der Vegt van Willem II is blij dat het gelukt is Nijland, die tot 2013 bij PSV onder contract staat, te huren. „Het bestuur heeft extra inspanningen moeten leveren om dit voor elkaar te krijgen." BOEKAREST De Roemeense voetbalclub Unirea Urziceni heeft trainer Dan Petrescu ontslagen. Petrescu behaalde afgelo pen seizoen verrassend de titel met de club die afkomstig is uit een stadje met niet meer dan 17.000 inwoners, zo'n 60 kilometer van hoofdstad Boekarest. Sinds zijn aantreden in 2006 won Unirea Urzi ceni in 2008 de nationale beker, dit jaar volgde de titel. De club werd derde in groep G van de Cham pions League en komt nu uit in de Europa League tegen Liverpool. Met zijn tweede goal beslist Cesc Fabregas als invaller de topper tegen Aston Villa. Even later moest hij zich echter met hamstringklachten ook weer laten vervangen. foto Tom Hevezi door Wilber Hack LONDEN - Arsène Wenger vloekte en tierde anderhalve maand gele den toen Robin van Persie zwaar geblesseerd terugkeerde van een missie met Oranje. De Franse trai ner van Arsenal moest gisteren er varen dat Cesc Fabregas al even on misbaar is. De Spanjaard besliste als invaller de topper tegen Aston Villa (3-0), maar moest zich met hamstringklachten ook weer laten vervangen. Op jacht naar een eerste grote prijs sinds 2005 schroomt Wenger het dus zelf niet om risico's te ne men met de gezondheid van spe lers. Fabregas werd door de medi sche staf niet fit genoeg bevonden om af te trappen in het Emirates Stadium. Wenger hield zijn Spaan se spelverdeler echter voor noodge vallen wel op de bank. Tien minuten na de rust kwam Fa bregas alsnog in het veld. Arsenal UIT BELCIË Jupiler League: Standard Luik - SC Lokeren 2-0, Club Brugge - Cercle Brugge 2-1, Sint Trui den - KV Mechelen 5-2, Charleroi - Roeselare 3-0, Excelsior Moeskroen - KV Kortrijk 0-5 (re glementair), Germinal Beerschot - RC Genk 1-0 Anderlecht 18-44 Westerlo 19-23 Club Brugge 19-40 Excelsior M. 20-23 AA Gent 19-36 KV Mechelen 19-22 Germinal B. 19-35 Cercle Brugge 20-20 KV Kortrijk 20-31 Charleroi 19-19 Zulte-W. 19-30 RC Genk 20-19 Standard Luik 19-29 SC Lokeren 20-15 Sint Truiden 20-28 Roeselare 20-13 ENGELAND Premier League: Birmingham City - Chelsea 0-0, Fulham - Tottenham Hotspur 0-0, West Ham United - Portsmouth 2-0, Burnley FC - Bolton Wanderers 1-1, Manchester City - Sto ke City 2-0, Sunderland - Everton 1-1, Wigan Athletic - Blackburn Rovers 1-1, Liverpool - Wolverhampton Wanderers 2-0. Chelsea 19-42 Stoke City 18-21 Manchester U. 18-37 Blackburn R. 19-20 Arsenal 17-35 Burnley FC 19-20 Aston Villa 18-35 Everton 18-19 Tottenham H. 19-34 Wigan Athletic 18-19 Manchester C. 18-32 W. Wanderers 19-19 Liverpool 19-30 West Ham U. 19-18 Birmingham C. 19-29 Bolton W. 17-17 en Aston Villa waren in een enor me temposlag verwikkeld geraakt. In de beginfase had Eduardo ver zuimd om de thuisploeg op voor sprong te schieten. En Wenger wil de de kloof met koploper Chelsea tot een verliespunt verkleinen en tevens de aanval van Aston Villa op de derde plaats afslaan. Fabregas deed meer dan van hem verwacht mocht worden. Met een geweldige vrije trap zette hij Ar senal tien minuten na zijn entree op voorsprong. Negen minuten voor tijd rondde hij glijdend een prachtige counter af, maar raakte daarbij opnieuw geblesseerd. Wenger balde na de late 3-0 van Diaby alleen even de vuist en ging met een zorgelijk gezicht naar de catacomben om de schade bij de Spanjaard te taxeren. Arsenal - dat woensdag op bezoek gaat bij Portsmouth en op 6 janua ri de wedstrijd tegen Bolton Wan derers inhaalt - had zich al rijk ge rekend. De schade van de aan staande Afrika Cup viel met selec tie van Song en bankzitter Eboué relatief nogal mee. De grote vraag is nu wanneer de onmisbare Fabre gas weer inzetbaar is. Die ver drong met zijn twee doelpunten Robin van Persie van de eerste plaats op het lijstje met clubtopsco rers. Voor de wedstrijd twijfelde Wen ger nog of hij aanvallend verster king aan zou trekken. Tegen Aston Villa, dat met de minst gepasseer de defensie in de Premier League naar Londen afreisde, zag hij dat spelers als Eduardo en Arshavin niet in staat waren om het verschil te maken. Het weer bij vlagen oogstrelende combinatievoetbal had - tot de komst van Fabregas - geen doeltreffend eindstation. Dat lijkt toch een vereiste om Chelsea en Manchester United partij te kunnen geven in de titelstrijd. Wenger won gisteren pas voor het eerst in het Emirates Stadion van Aston Villa. De tegenstander uit Birmingham leek regelrecht op weg zich in de Engelse top te wrin gen. Aston Villa won dit seizoen al van Manchester United, Chelsea en Liverpool. En dat met een ploeg, die behoudens de uitsteken de Amerikaanse doelman Brad Friedel, de Spaanse verdediger Cuellar en de Bulgaar Petrov, op Engelse leest geschroeid is. De fy siek sterke formatie van Martin O'Neill voetbalde een uur lang goed mee, maar moest uiteindelijk ook buigen voor de extra- klasse van Fabregas. Wilfred Bouma, de Nederlander bij Aston Villa, hoorde niet tot de selectie. Hersteld van een enkel blessure .heeft hij nu te maken met een teenkwetsuur. De vraag is of hij - eenmaal fit - de uitstekende centrale verdedigers Dunne en Cuellar en linksback Warnock nog uit de basis kan verdringen. Fulham Sunderland 18-27 Hull City 19-22 Portsmouth 18-17 19-14 SCHOTLAND Premier League: Motherwell - St. Johnstone 1-3, St. Mirren - Aberdeen afgelast, Celtic - Ha milton 2-0, Dundee United - Kilmarnock 0-0, Falkirk - Heart of Midlothian 0-1 Glasgow R. 16-37 St. Johnstone Celtic 17-36 Aberdeen Hibernian 16-32 Hamilton Dundee United 16 - 28 St. Mirren Heart of M. 17-20 Kilmarnock Motherwell 17-20 Falkirk Wayne Rooney en Dimitar Berbatov vieren de derde goal van ManU. LIVERPOOL - Dirk Kuijt kreeg zater dagmiddag voor het eerst dit sei zoen geen basisplaats bij Liver pool. Coach Rafael Benitez had de aanvaller bij de thuiswedstrijd te gen Wolverhampton Wanderers (2-o-zege) op de bank geposteerd. Kuijt mocht een kwartier voor tijd invallen. Als reden gaf Benitez op dat Kuijt de laatste weken een min der frisse indruk maakte. „Hij heeft te veel wedstrijden ge speeld", zei de Spanjaard, die Aqui- lani voor het eerst een basisplaats gunde en zijn landgenoot Pacheco in de slotfase liet debuteren. Ryan Babel zat niet bij de selectie van Liverpool. Volgens de Engelse krant The Mirror wil Tottenham Hotspur de linkerspits in de win terstop overnemen. In diezelfde krant houdt voormalig topspits Ian Rush een pleidooi om Ruud van Nistelrooij aan de selectie van Liverpool toe te voegen. Ook Chel sea, Manchester City en Fulham zouden geïnteresseerd zijn in de spits van Real Madrid. Chelsea slaagde er niet in om de voorlopig laatste wedstrijd met Di- dier Drogba in de spits winnend af te sluiten. De koploper opende het voetbal op Boxing Day met een o-o-gelijkspel tegen Birming ham City en kwam daarmee nog goed weg. Een doelpunt van Chucho Benitez van Birmingham werd onterecht wegens buitenspel afgekeurd. Chelsea treedt vandaag alweer aan tegen Fulham en moet het dan zonder Drogba, Kalou, Essien en Mikel stellen. Die reisden af naar Angola om met hun land het toer nooi om de Afrika Cup te gaan spelen. Anelka is nog geblesseerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53