zeeland 123 komt verheugd van harte r D 38! □a Zoek de zon op! X Kerstvogels in Axel trekken bekijks Cyprus I Vlaande- UITVERKOOP VANDAAG GEOPEND DELSCHER, Harddrugsdealer aangehouden in café Terneuzen Westdorpe kiest Mannaerts' graaf Jan als winnaar Latchi Appartement**** vanaf 9 onjj REIZEN maandag 28 december 2009 'Nah, ik kan alles wel eten hoor, als het goed gaar is. Behalve die biefstuk, daar kom ik echt niet doorheen' Dakloze Harry heeft zijn gebit niet in tijdens de kerstgourmef van Het Leger des Heils Met familie, met gelijkge stemden, om de dag door te komen, omdat er wat te doen is. De kerstdagen staan in het teken van samen komst. door Sheila van Doorsselaer erste kerstdag; in een aan tal .kerken in Zeeuws— H J ren is dat traditioneel de dag van het Kindje Wiegen; kinderen vertolken dan het kerstverhaal over Jozef, Maria, de stal en de kribbe. En natuurlijk kindje Jezus. De naam van de spe ciale kinderviering doet vermoe den dat er heel wat gewiegd wordt, maar dat is niet zo. Het kindje dat de rol van Jezus 'speelt' ligt gewoon lekker in de armen van zijn of haar mama. In de Willi- brordusbasiliek van Hulst was het Linde Valckx (vier maanden) uit Hulst die Jezus mocht zijn. „Jezus- jes zijn er vaak genoeg. Muzikan ten voor de opvoering zijn heel wat moeilijker te vinden", zegt Jo- landa Scheerders van de werk groep Kindje Wiegen. Daarom is voor het eerst gekozen voor een iets andere opzet. In plaats van de klassieke kerstliederen was nu ge kozen voor 'kerst-house'; kerstlied jes met een hippe beat. De opzet bleek geslaagd, het publiek, een halve Willibrordusbasiliek vol, ge noot van de opvoering. Wie ook zichtbaar zaten te genie ten waren zeventien dak- en thuis lozen in Terneuzen. Zij waren in de avond van eerste kerstdag aan geschoven voor een kerstgourmet in de splinternieuwe opvang van toch op. 'De reis-kerststallen passen zo in je broekzak. Zo neem je de kerstsfeer overal mee naartoe' Eddie Prince het Leger des Heils aan de Stations weg. Het is de eerste keer dat er kerst werd gevierd. De sfeer was goed, er gingen heel wat schalen vlees doorheen. Harry hield het be scheiden. Hij had zijn gebit niet in. „Nah, ik kan alles wel eten hoor, als het goed gaar is. Behalve die biefstuk, daar kom ik echt niet doorheen." Zijn overbuurvrouw eet alsof ze voor tien man zit te verstouwen. „Is er nog knoflook saus? Mag ik nog jus d'orange? Die schaal nog niet weghalen, er zit nog in!" Terwijl ze praat met een vrijwilligster, raakt haar hambur gertje nogal geblakerd. Ze eet hem toch op. e ijsbaan in Terneuzen trok ook dit weekend heel wat bezoekers. Vooral zondag was het druk. Op tweede kerstdag wordt er niet zo heel veel geschaatst. „Dan komen alleen de mensen die blij zijn dat ze even buiten kun nen zijn", zegt Nicole Riemens, be stuurslid van Terneuzen on Ice. Op de Markt kunnen nog tot en met 3 januari de ijzers onder. In de Catharinakerk in Hengstdijk liep het gisteren storm. Het was de eerste dag van de kerststallenten- toonstelling. Het worden er elk jaar weer meer en Eddie Prince van het organiserende comité had ze dit jaar niet eens geteld. Het waren er in ieder geval ruim driehon derd. Er waren uitvoeringen in kantkloswerk, van glas, gefiguur zaagd, gemaakt door Lamswaardse basisschoolleerlingen, uit alle uit hoeken van de wereld, héél groot en ook piepklein. Eddie Prince, van het organiserende comité: „Er zijn ook reis-kerststallen. Die pas sen zo in je broekzak. Zo neem je de echte kerstsfeer overal mee naartoe." Vogelclub Zeeuws-Vlaam- se Vogelvrienden heeft tijdens de beide kerstda gen een geslaagde exposi tie gehouden. In cultureel cen trum De Halle kon het publiek 242 siervogels van 18 inzenders be kijken. De gevleugelde dieren van diverse pluimage werden vooraf door vijf erkende keurmeesters van de Nederlandse Bond van Vo gelliefhebbers onder de loep geno men op onder meer kleur, vorm, houding en conditie. Adri Plat- teeuw uit Nieuw-Vennep scoorde met een kanarie het hoogste aan tal punten. Naast de algehele titel won Platteeuw ook nog het bonds- kruis. Op tweede kerstdag reikte de voorzitter van de Vogelvrien den, Cor Hamelink, de prijzen uit. van 13.00 tot 17.00 uur Grote Markt 11-13, Goes J vwwrtalscher.nl TERNEUZEN - Na een tip heeft de politie gisterochtend vroeg een 37-jarige Vlissinger aangehouden in een café aan de Korte Kerkstraat in Terneuzen. De man zou hard drugs in bezit hebben en dat dea len. Omdat anderen zich met de aanhouding bemoeiden, ontstond een opstootje waardoor de agen ten genoodzaakt waren de wapen stok te gebruiken. Hierbij raakte niemand gewond. De verdachte werd dusdanig opstandig, dat hij geboeid in de surveillancewagen werd gezet. De man trapte vervol gens zo hard tegen de schuifdeur van de bus dat deze uit zijn rail kwam. Hij is met een ander politie voertuig naar het bureau gebracht. Hij is verhoord en ingesloten. WESTDORPE - De Graaf Jan yan kunstenares Anne Mannaerts wordt het gezicht van Westdorpe. De inwoners kozen het beeldje als favoriet uit zes inzendingen van kunstenaars. Bijna dertig procent van de West- dorpenaren bracht deze maand een stem uit op de ontwerpen. De winnende beeltenis werd bekend gemaakt in de drukbezochte nacht mis. Graaf Jan, de zestiende-eeuw- se stamvader van het Nederlandse vorstenhuis en naamgever van on der meer de Graaf Jansdijk en de Graaf Jansfeesten in het dorp, is door Mannaerts weergegeven als statige man, met zwaard, cape en hoed. Zijn beeltenis zal op verschil lende manieren een aansprekend gezicht gaan vormen voor West dorpe voor zowel inwoners als toe risten. Te denken valt aan een standbeeld, briefkaart of trofee. 8 dagen o.b.v. logies Reisnummer VLCY01-16 Prijs is vanafprijs p p (2 pers. bezetting) incl. retou. .'lucht, huurauto, 7 nachten o.b.v. logies, luchthavenbelasting, brandstof- en veïligheidsheffingen. Excl. Calamiteitenfonds en eventuele vluchttoeslagen Vertrek in juni. www.oad.nl/cyprus 0900-8482 (0,15pm) of ga naar uw ANVR-reisbureau [Per perso.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51