221 zeeland Lustrumfeest Aemstie Alive kenmerkt Geen gemeentegeld voor vakanties minima Het goede doel Goud voor Oud Driedubbele programmering met mooie namen |Mr GROTE WINTEROPRUIMING mJSSZn BIJ MINDERHOUD WONEN Toegangskaarten en -prijzen Kerstbrunch statushouders wordt succes maandag 28 december 2009 Om het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam te steunen worden het podium en de apparatuur al een week voor Aemstie Alive geïn stalleerd. Deze voorzieningen zul len op zaterdag 23 januari gebruikt worden tijdens de grootscheepse spinningmarathon Zeeland Sport voor Sophia, die speciaal voor dit doel is vervroegd. De opbrengst van de sportacties voor het kinder ziekenhuis wordt dit jaar gebruikt voor onderzoek naar de mogelijk heden de zorg voor bijzondere kin deren (met een zeldzame aangebo ren aandoening) te verbeteren, voor meer informatie zie www.zee- landsportvoorsophia.nl Tot en met de laatste stoel is verge ven. De derde editie van Goud voor Oud, dat vrijdagmiddag 29 ja nuari wordt gehouden, zit bomme- tjevol. Het gaat om bijna 900 plaat sen én om een logistiek en finan cieel indrukwekkende onderne ming. De senioren krijgen het feest je gratis aangeboden, inclusief een hapje en een drankje. .Ook worden zij (van overal op Schouwen-Duive- land) opgehaald en weer thuisge bracht. „Vorige jaar zijn er 47 bus sen ingezet." Met dank aan spon sors en vele vrijwilligers, geeft or ganisator Hans Verduin aan. Onder meer de Schouwen-Duivelandse horeca zet zich in. Het bestuur van Aemstie Alive bij het sportcentrum, foto Dirk-Jan Gjeltema Voor de zekerheid zijn er een paar weken geleden een paar bestuursleden naar Meppel afgereisd. Even checken of Glamourama het wel is. Volgens organisator Hans Verduin is die test positief uitgepakt. „Ze zijn zó ontzettend goed. Het dak gaat er straks af', voorspelt hij. De twaalfkoppige feestband is één van de toppers die zaterdagavond op het programma staat. Nathalie Makoma (bekend van Idols) en The Bruceband (covers van Bruce Springsteen) gaan aan het optre den van Glamourama vooraf. Even als de band Evers slaat door!, die ook vorig jaar op Aemstie Alive stond. Vanwege succes (en het 5-ja- rig bestaan van het festijn) gepro longeerd. „Normaal zeggen we: je moet elke keer iets nieuws probe ren. Maar nu...dit was echt leuk." De Kids Party zaterdagmiddag telt diverse grote namen. Magic Unlimi ted (de broers Oscar en Renzo hoekbank in stof van 2799,— voor 1995,- hoekbank in leer/stof van 6843,— voor 4790,- hoekbank in leer wit/creme incl. hoeker van 2938,- voor 2199,- 2 3 zitsbank in stof van 1110,— voor 830,- 2 2,5 zitsbank in rood leer van 3136,— voor 1875,- 2-zitsbank in wit leer van 1009,— voor 495,- prachtig woonprogramma in vergrijsd eiken voor de helft o.a. dressoir van 1868, voor 934,- eetkamertafel van 1092,— voor 546,- TV meubel van 1604,— voor 808,- boekenkast van 1518,— voor 759,- 4 eetkamerstoelen in bruin leer van a 349,- voor a 199,- 4 eetkamerstoelen in Africa leer van a 299,— voor a 179,- eetkamertafel Bari 180 x 200 van 971 voor 499,- eetkamertafel in noten van 639,— voor 395,- relaxfauteuil in leer blauw van 2170,— voor 1295,- relaxfauteuil in stof van 1499,— voor 499,- romantisch ledikant 160 x 200 creme/wit incl. 2 nachtkastjes van €1271,— voor 889,- ledikant metaal met kersenhout 180 x 200 incl. 2 nachtkastjes van 1220,— voor 595,- Minderhoud Wonen Openingstijden: Zuidstraat 116 Ma. t/m vrij. van 9.00 17.30 uur 4361 AJ Westkapelle Zat, van 9.00 - 16.30 uur www.minderhoudwonen.nl 0118 - 571212 Vijf jaar Aemstie Alive is niet het einde. De inzet is nog lekker doorgaan, met steeds meer kwaliteit. door Esme Soesman Geen editie hetzelfde. De vijfde aflevering van het tweedaagse festival Aemstie Alive belooft opnieuw een graadje beter te zijn dan de voorgaande versie. „Kijk je terug, dan zie je een op bouw. Het moet, vinden wij, nóg beter. We richten ons dit jaar voor al op de uitstraling van de zaal zelf en op beter licht en geluid", blikt Hans Verduin vooruit. Met zes an deren vormt hij het bestuur achter het evenement dat vrijdag 29 en za terdag 30 januari 2010 wordt ge houden in Sportcentrum Wester- schouwen in Burgh-Haamstede. De lustrumeditie is voor het be stuur geen reden om achterover leunen. „Nee, geen feest voor ons. We zijn er heel serieus mee be zig", zegt Verduin. Het publiek kan deze editie rekenen op een meer professionele presentatie, omdat geluid en vooral ook licht opgewaardeerd worden. De zaal krijgt bovendien een mooier aan zien doordat de dranghekken van weleer door heuse stagebarriers worden vervangen. Daarnaast is een tweede hal in gebruik geno men, waarin onder meer entree en garderobe geconcentreerd wor den. Al die verbeteringen gaan gas ten en sponsors aan, meent Ver duin. „Bedrijven willen best geld geven, maar dan moet het wel alle maal goed zijn." Het tweedaagse evenement draait voor een belang rijk deel op de betrokkenheid van ondernemers. „We hebben 120 sponsors, waarvan we bedragen uiteenlopend van 100 tot 3000 eu ro ontvangen. Die sponsors zijn van groot belang, we willen er wel meer." Dankzij hen (en geld van de Stichting Renesse, provincie en gemeente) kan Aemstie Alive op poten worden gezet. Het streven van de organisatie is een feestje neer te zetten voor zoveel moge lijk mensen. Dat betekent naast de seniorenmiddag ook een apart kin derfestijn, waarvan de toegangs prijs zo laag mogelijk wordt gehou den. „Voor kinderen hebben we een zwak. En we willen het voor iedereen mogelijk maken hier naar toe te komen." De eerste 800 kaarten voor zater dagavond zijn al verkocht. Er kun nen maximaal 1450 mensen bin nen. Een eventueel volle bak bij de 5e editie betekent volgens Ver duin niet dat Aemstie Alive uitge groeid is. „Als we vol zitten gaan we voor nog meer kwaliteitsverbe tering. Er blijven elk jaar weer idee- en liggen." Polonaise tijdens de Goud voor Oud-editie 2008. foto Dirk-Jan Gjeltema Kazan en Magic Mara), de kinder- hitsensatie Hit! en creatieve dui zendpoot Hakim - onder meer be kend van Sesamstraat) komen naar Burgh-Haamstede toe. Goud voor Oud kan bijna niet meer stuk met optredens van pop koor PopWave, Jan Keizer (voor heen BZN), Albert West, Paula Snoeren, Ria Valk en Koos Alberts. Tussendoor treden de dansers van de Zierikzeese dansschool Kramer op. WESTENSCHOUWEN - Zestien asiel zoekers met een verblijfsvergun ning (statushouders) hebben gis termiddag deelgenomen aan de kerstbrunch bij brasserie Zeelust in Westenschouwen. „Ik heb bij veel mensen een grote glimlach op het gezicht gezien. Na afloop is iedereen het strand op ge gaan, want de meesten hadden nog nooit de zee gezien. Volgend jaar doen we dit rond de kerstda gen zeker weer", zegt initiatief neemster Danielle Giljam van Zee- lust. Giljam wilde écht iets met de kerst gedachte doen en nodigde alle 21 statushouders op Schouwen-Dui- veland uit. Vrijwilligers van Vluchtingen Werk Zeeland zorgden gisteren voor het vervoer. De alcoholvrije brunch bestond uit salades, toma tensoep, warme broodjes en een ffuitcocktail. De voorverkoop voor Aemstie Ali ve is zaterdag van start gegaan. Kaarten zijn verspreid over Schou wen-Duiveland verkrijgbaar. In Zie- rikzee bij de Pupekop, in Bruinisse bij Albert Heijn, in Scharendijke bij Plus supermarkt, in Renesse bij Jon ker Funsports, in Burgh-Haamstede bij Albert Heijn en 't Winkeltje en bij sportcentrum Westerschouwen. Ook online zijn kaarten te koop. Om de verzendkosten te kunnen dekken moet een euro extra wor den betaald. De kinderkaarten voor zaterdag middag zijn in de voorverkoop voor 5 euro stuk te koop. Aan de kassa kosten de kaarten 10 euro. Eén (kinder)toegangskaart voor za terdagmiddag is geldig voor één kind en twee volwassenen. De kaarten voor zaterdagavond kosten aan de kassa 17,50 euro. In de voorverkoop zijn de kaarten verkrijgbaar voor 15 euro. Zaterdagmiddag is de zaal open van 12.30 tot 17.00 uur. Zaterdagavond is het feesten ge blazen van 20.00 tot ongeveer 02.00 uur. Alle informatie is na te lezen via www.aemstie.nl. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De cliëntenraad Schou- wen-Duiveland hoeft niet te reke nen op geld van de gemeente Schouwen-Duiveland voor het or ganiseren van vakanties voor de minima. Het dagelijks gemeentebe stuur heeft een verzoek van de cliëntenraad om subsidie afgewe zen. De cliëntenraad reageert te leurgesteld op het besluit van de gemeente. „Erg jammer", zegt secretaris van de cliëntenraad Harry Thijsse in een eerste reactie op de afwijzing door de gemeente van het subsi dieverzoek. „De realiteit is wel dat heel wat mensen met een minimu minkomen gewoon niet op vakan tie kunnen." De gemeente plaatst daar kanttekeningen bij. In een maandelijks minimuminkomen is een bedrag gereserveerd als vakan tietoeslag. „Veel bijstandsgerechtig den besteden het vakantiegeld om daarmee andere kosten te dekken. Dit is een keuze waarvoor ook an dere inkomensgroepen binnen de gemeente Schouwen-Duiveland zich geplaatst zien. Dit is een zaak van eigen verantwoordelijkheid van het huishouden voor diens uit gaven. Deze verantwoordelijkheid brengt budgetteringskeuzen met zich mee. Thijsse omschrijft de argumenten van de gemeente als 'iets te kort door de bocht'. „Het is niet voor niets dat er hier ook een voedsel- bank actief is. De gemeente wil die overbodig maken, maar dat is nog niet gelukt." De cliëntenraad bezint zich nog op een nadere reactie op het be sluit van het college. „Want het mag duidelijk zijn dat we het niet eens zijn met deze beslissing."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42