PZC Politie wil overleg Renesse SR START OPRUIMING 22 24 WERKPLAN 2010 Drank gemakkelijk verkrijgbaar voor jongeren in badplaats Harddrugdealer aangehouden in café Twee gewonden bij steekpartij kerstnacht Autodiefstal Dreischor en inbraak Bruinisse almanak Oliebollen bakken voor goed doel Glühwein Nog U dagen a Koop nu uw Oudejaarsloten Kerstverhaal in geuren en kleuren BIJ ALLE TMC WOONWINKELS Lustrumeditie Aemstie Alive krijgt nog meer kwaliteit 21 Maandag 28 december 2009 Maikel Harte amuseert publiek tijdens eindejaarsshow Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „In Renesse is voor jon geren de drank gemakkelijk bereik baar. Ik snap ook wel dat de hore ca hier in een paar maanden tijd zijn centjes moet verdienen. Maar we moeten toch zien dat we uit de ze cirkelredenatie komen." Dat zegt Peter Prince, chef van het politiedistrict Oosterscheldebek- ken in een toelichting op het werk plan 2010 van de politie op Schou- wen-Duiveland. Dronken kinde ren met Pinksteren en tijdens het seizoen in Renesse zijn ook een doorn in het oog van burgemees ter Gerard Rabelink. Hij zint op maatregelen. De politie wil het probleem samen met de horeca en de gemeente aanpakken. Prince komt het politiewerkplan donder dagavond 7 januari toelichten tij dens een openbare bijeenkomst in het gemeentehuis. Verder zal de politie komend jaar hinderlijke en overlastgevende jeugdgroepen in beeld brengen. De verkeerspolitie op Schou- wen-Duiveland neemt zich voor om 195 bonnen uit te schrijven voor het niet dragen van de auto gordel, 96 bonnen voor het niet dragen van een helm en 96 bon nen voor het rijden onder invloed. Prince: „Dit wordt geen heksen jacht. Dit zijn normale cijfers. De gemeenteraad mag aangeven waar en wanneer wij moeten controle ren." Op het gebied van milieu re kent de politie op 47 processen-ver- baal voor kleine overtredingen en tien voor criminele handelingen. Voor de hele provincie legt de poli tie komend jaar het accent op het aanpakken van geweld. De al aan gekondigde wijkbrigadier (Freek Hullekens voor Schouwen-Duive- land) is ook nieuw. Tenslotte wordt er gewerkt aan de tevreden heid van de burger over de politie. ZIERIKZEE - Wie nog geen genoeg had van Kerst mis, kon gisteren zijn hart ophalen tijdens een kerststallentocht langs tien katholieke kerken op Schouwen-Duiveland en de Bevelanden. Veel ouders gebruikten de tocht om hun kinderen het kerstverhaal nog eens te vertellen. De Willibror- duskerk in Zierikzee (foto) had gistermiddag rond 15.00 uur ongeveer vijftig bezoekers gehad. Rond dezelfde tijd werden in de Onze Lieve Vrouw ter Zee-kerk in Burgh-Haamstede een der tigtal mensen geteld. Eén gezin vertelde inmid dels zes kerststallen te hebben bezocht. In de meeste kerken stonden glühwein en warme cho colademelk klaar. Vorig jaar trok de route hon derd bezoekers. foto Dirk-Jan Gjeltema TERNEUZEN Na een tip heeft de politie giste rochtend vroeg een 37-jarige Vlis- singer aangehouden in een café aan de Korte Kerkstraat in Terneu- zen. De man zou harddrugs in be zit hebben en dat dealen. Omdat an deren zich met de aanhouding be moeiden, ontstond een opstootje waardoor de agenten genoodzaakt waren de wapenstok te gebruiken. Hierbij raakte niemand gewond. De verdachte werd dusdanig op standig, dat hij geboeid in de sur veillancewagen werd gezet. Hij is verhoord en ingesloten. GOES Twee mannen uit 's-Gravenpolder zijn in de kerstnacht gewond ge raakt bij een steekpartij op de Gro te Markt in Goes. De politie heeft in verband met de schermutselin gen twee mannen (18 en 19 jaar oud) uit Zeist en Bergen op Zoom opgesloten. Het steekwapen is in beslag genomen. Het viertal kreeg rond vijf uur ruzie. De mannen uit 's-Gravenpolder (21 en 23 jaar) zijn met verwondingen aan buik en been naar het ziekenhuis gebracht. Eén van hen is weer thuis. SCHOUWEN-DUIVELAND Aan de D. Ockersestraat in Dreischor is een personenauto ge stolen. Het gaat om een Peugeot 205, voorzien van het kenteken XT-34-LJ. De diefstal vond plaats tussen donderdagavond 21.30 uur en vrijdagmiddag 16.45. De auto stond afgesloten geparkeerd. In Bruinisse werd vrijdag ingebro ken in een bedrijfspand aan de Nij- verheidsweg. Omdat er voor de kerstdagen nog geen aangifte was gedaan, weet de politie niet wat er is gestolen. Tip? redactie@pzc.nl BURGH-HAAMSTEDE - De activitei- tencommissie van de ontmoetings- kerk bakt ook dit jaar weer oliebol len. Een deel van de opbrengst wordt bestemd voor een doel. Dit keer is gekozen voor de Voedselbank Schouwen-Duive land. De oliebollen en appelbeig nets zijn te bestellen via 0111-652528: veening@filternet.nl. Trekking 31 december r Staatsloterij Hij staat altijd klaar, die fotograaf. Denkt mee over foto-onderwerpen, is niet te beroerd om ook op onmogelij ke tijden op te draven en neemt ver slaggevers met plezier mee op pad. Helaas pakt de bereidwilligheid van onze Middelburger niet altijd goed uit. Sterker nog: hij is soms iets te im pulsief in zijn handelen. De afgelo pen week trok hij er wederom op uit. Reisdoel: de kerk in Dreischor. In ge zelschap van een verslaggeefster en een vertegenwoordiger van de kerk betrad hij het godshuis en hield ga lant de deur open voor de rest om hem daarna resoluut te sluiten. De deur viel met een klik onverbiddelijk in het slot. Op dat moment realiseer de hij zich dat de sleutel nog aan de buitenkant stak. Na een koud uurtje vonden ze een uitweg. Pas later hoor den ze dat in een aangrenzende ruim te de glühwein klaar stond. Te laat. - www.tmcwoonwinkels.nl Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41