Toernooizege aan einde van 461 sport Wilma Salm rijdt met Arrivederci "nSJésSjk en Adios naar podiumplaatsen starten met ze§e ZUIDWEST LEASE TOERNOOI De Zierikzeese Lesley Kerkhove won gisteren het natio naal ranglij sttoernooi in Goes. Ze was in drie sets te sterk voor Babs van Kampen uit Nieuw-Vennep: 6-4 2-6 6-1. 'Huwelijk' Pennings en Vlissingen nadert eind Hans de Nooijer trainer Oostkapelle Nancy van de Ven wint afgetekend De la Ruelle bevalt het wel in Breskens Kerkhove heeft het Goese nationaal ranglijsttoernooi nu twee keer ge wonnen. Eerder deed ze dat in 2007. Lesley Kerkhove retourneert een bal naar Babs van Kampen, haar tegenstandster in de finale van het vrouwenenkel in Goes. foto Willem Mieras maandag 28 december 2009 VLISSINGEN Ruud Pennings is aan zijn laatste kunstje bezig als hoofdtrainer van de voetbalclub Vlissingen. Na ne gen seizoenen zetten Pennings en Vlissingen een punt achter hun sa menwerking. Pennings is momen teel de langst zittende oefenmees- ter in het Zeeuwse voetbal. Hij trad aan bij Vlissingen in 2001 toen de club een middenmoter in de vierde klasse was. In de tussen tijd is Vlissingen ontpopt tot een topper in de eerste klasse. Pen nings maakte als coach vier promo ties (drie titels) en een degradatie mee. MIDDELBURG Voetbalvereniging Oostkapelle heeft Hans de Nooijer aangetrok ken als nieuwe hoofdtrainer. De 45-jarige Middelburger begint vol gend seizoen aan zijn nieuwe func tie bij de zaterdag-tweedeklasser. De Nooijer is nu nog werkzaam bij zaterdag-derdeklasser VCK, waar hij aan zijn derde seizoen bezig is. De Nooijer volgt bij Oostkapelle in terim-trainer Edwin Kriens op. Die vertrekt na dit seizoen naar DFS. Kriens vervangt dit seizoen de we gens gezondheidsproblemen ge stopte Huib Meerman. Honny Claessens en Patrick Sutin gaan nog een jaar verder als hoofd trainer bij respectievelijk zon dag-vierdeklasser Steen en zon- dag-vijfdeklasser Hoofdplaat. WINSCHOTEN Nancy van der Ven heeft haar visi tekaartje afgegeven. Dit weekeinde won de motorcrossster uit Vlissin gen alle zes de manches in een su percross in Winschoten. Op zater dag reed ze drie met kopstart naar de zege bij de 85a: kleine wielen. Een dag later werden de races voor de kleine en grote wielen samenge voegd. In deze combinatiewedstrijd liet Van de Ven twee derde en een vier de plaats noteren. Bij de kleine wie len won ze afgetekend. BRESKENS - Edwin de la Ruelle kwam gisteren eens kennismaken met het parkoers van de Napoleon hoeve Kerstloop in Breskens. Het was de eerste keer dat de Koe- wachtse atleet van de partij was bij deze loop. „En het parkoers is me meegevallen. Lekker om te lo pen", was zijn oordeel. Dat hebben de overige deelnemers geweten. Met ruim twee minuten voorsprong op Sjaak Luteijn schreef De la Ruelle de wedstrijd over 12,9 kilometer in 48 minuten en tien seconden op zijn naam. Bij de vrouwen won Annemarie Tho- maes uit Hoofdplaat (1.16,49). Theo Rabout won de middenaf stand (8,6 kilometer in 33.25 minu ten). De Aardenburger lijkt te zijn hersteld van langdurig blessure leed aan de achillespezen. Bij de vrouwen won de inmiddels zestig jarige Terèse van Lare uit Sluis de middenafstand in 42.12. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met goed uitgevoerde proeven beten de dressuurruiters gisteren het spits af van het Oudejaars Con cours bij Stal de Kroo in Nieuw en Sint Joosland, Veel combinaties scoorden voldoende voor één of zelfs twee winstpunten. Wilma Salm was oppermachtig in de klas se L2. De amazone uit Yerseke reed Arrivederci naar de zege. Zij eiste met Adios de tweede plaats op. Salms pupil Devon Beneden stuurde Living Zilvano in de klasse Li naar een nipte overwinning. Wilma Salm heeft iets met heng sten. De meestal als moeilijk te be rijden bekend staande vaderdieren blijken voor jeugdinternational geen probleem. Als eerste stuurde Salm de mooi bergopwaarts en met veel power door de baan gaan de Revange-zoon Adios naar 199 punten. Dit bleek uiteindelijk goed voor de tweede plaats. Ver volgens reed ze de veel souplesse tonende en met veel afdruk van de bodem verende San Remo na.- zaat Arrivederci met 203 punten naar het oranje erelint. Salm: „Het zijn nog jonge paarden. Bovendien hengsten en die worden vrij vlug afgeleid. Zeker als er meries in de buurt zijn. Adios reageert op alles, maar het gaat steeds beter. Arreve- derci is duidelijk iets verder. Hij heeft die fase al achter de rug." Jurylid Nicole Vaes: „Wilma heeft talent en goed materiaal. En het is een geweldige doorzetter. Bij haar paarden heeft ze de basis voor el kaar. Ze rijdt ze mooi voorwaarts en ontspannen door de proef Ze pakt punten waar het kan. En als er eens onderdeel mis gaat, blijft ze rustig en pakt ze bij het volgen de onderdeel de draad weer ge woon op. Leuk om te zien." Het niveau in de klasse Li was goed en het krachtsverschil gering. Ruim tachtig procent van de deel nemers scoorde een voldoende voor een bonuspunt. Devon Bene den toonde zich met de ruin Li ving Zilvano de beste van dit ster ke gezelschap. De ruiter uit Yerse ke reed de goed in balans lopende Livingstone-zoon naar een totaal van 192 punten, twee puntjes meer dan Niki Timmerman met de Kroongraaf-dochter Sarinde. Sandra Geschiere met de merrie Granada en Andre Roose met de ruin Edinburgh van d'Abelendreef hielden met 188 punten de balans in evenwicht. Het beslissende on derdeel - rijvaardigheid en effect van de hulpen - was voor Sandra Geschiere en de Gardez-dochter goed voor de derde stek. KAPELLE - In het Sjoemeltoernooi van Kapelle meldden Heidy Rom- bout en René Struijk zich in de 5-categorie van het gemengddub- bel als één van de titel favorieten. Zij wonnen met 6-5 van Jacqueli ne Suurland en Leo Nouwen. In dezelfde categorie wonnen Car- la Dagevos en Kees van den Engel hun eerste wedstrijd van Christel Ganseman en Rikky van Oost met j 7-5. Ook Lesley Huisen en Fran cois Jansen waren succesvol met een 6-4-zege op Janet Nieuwen- huijse en Jan de Smit. In het gemengddubbel 3 wonnen Chantal Bruijnzeel en Hans Pieter van Not van Jeanette Verschuure en Edwin Ganzeman: 6-4. In het mannendubbel 3 komen de- Frank Clausing en Harold Schip per in actie, kersverse winnaars van het nationaal ranglijsttoernooi in Goes. Zij dubbelen ditmaal ech ter niet samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38