Ary van Liere met zijn hoofd Uitbreiding Choorhoek is stapje dichterbij 22 zeel tfga GROTE WINTEROPRUIMING mJISN BIJ MINDERHOUD WONEN WEMELDINGE Zeeland voor Zambia maandag 28 december 2009 Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto hoekbank in stof van 2799,-- voor 1995,-- hoekbank in leer/stof van 6843,-- voor 4790,- hoekbank in leer wit/creme incl. hoeker van 2938,— voor 2199,- 2 3 zitsbank in stof van 1110,-- voor 830,- 2 2,5 zitsbank in rood leer van 3136,— voor 1875,- 2-zitsbank in wit leer van 1009,— voor 495,- prachtig woonprogramma in vergrijsd eiken voor de helft o.a. dressoir van 1868,— voor 934,-- eetkamertafel van 1092,— voor 546,-- TV meubel van 1604,— voor 808,- boekenkast van 1518,— voor 759,- 4 eetkamerstoelen in bruin leer van a 349,- voor a 199,-- 4 eetkamerstoelen in Africa leer van a 299,— voor a 179,- eetkamertafel Bari 180 x 200 van 971 voor 499- eetkamertafel in noten van 639,— voor 395,-- relaxfauteuil in leer blauw van 2170,— voor 1295,- relaxfauteuil in stof van 1499,— voor 499- romantisch ledikant 160 x 200 creme/wit incl. 2 nachtkastjes van 1271,— voor 889,- ledikant metaal met kersenhout 180 x 200 incl. 2 nachtkastjes van 1220,— voor 595,- Minderhoud Wonen Openingstijden: Zuidstraat 116 Ma. t/m vrij. van 9.00 17.30 uur 4361 AJ WestkaRglle Zat. van 9.00 -16.30 uur www.minderhoudwonen.nl 0118 - 571212 door Lilian Dominicus wemeldinge - De beoogde uitbrei ding van bedrijventerrein Choor hoek in Wemeldinge is een stap dichterbij. De gemeenteraad heeft onlangs toestemming gegeven voor de aankoop van twee aanlig gende percelen voor het bedrag van 550.000 euro. In totaal krijgt Choorhoek er vier hectare bij. De uitbreiding komt ten oosten van het huidige indus trieterrein te liggen, met als uiter ste bovengrens de Oostelijke Bon zijweg. De vier hectare is nodig om enkele Wemeldingse bedrijven de ruimte te geven voor uitbreiding en/of te verplaatsing. Zo moeten Autobe drijf De Witte, aannemersbedrijf Louwerse en Woninginrichting Pieterse plaatsmaken voor woning bouw achter de Bonzijweg en de Westelijke Kanaalweg. Het huidige Choorhoek zit helemaal vol. Ook Ecotank aast op nieuwe grond. Het opslagbedrijf heeft inte resse om grond te kopen voor eventuele toekomstige uitbreidin gen. „De grond van de buurman is maar een keer te koop", zegt woordvoerder Jacco Moelker. Uit breiding is altijd welkom, omdat er volgens hem enorm veel vraag is naar opslagcapaciteit van plant aardige producten. „Dat heeft alles te maken met de biodiesel." Eco tank is al jaren bezig met uitbrei ding op eigen terrein, maar daar over loopt nog een bestemming planprocedure. De uitbreiding Choorhoek is ook nog niet rond. De planologische procedure moet nog worden ge start. Op de grens met het nieuwe industrieterrein staan enkele parti culiere woningen. De gemeente zal de komende tijd met de eigena ren om de tafel moeten. Geef uw reactie op de stelling 'Cof feeshops in Goes moeten open blij ven' op de Bevelandse webpagina van de PZC. MEEST GELEZEN 1. Overlast door jeugd in Kapelle neemt toe 2. Van Liere vertrekt naar Zambia 3. Hardrijder raakt rijbewijs kwijt TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl door Raymond de Frel Nee, de droom van Ary van Liere uit Nieuw- dorp is nog niet uitgeko men. Hij vertrekt voor onbepaalde termijn naar zijn gelief de Zambia, om de kwaliteit van het onderwijs op een land bouwschool in Chipembi te verbe teren. Pas als die missie is geslaagd, wil Ary (55) praten over uitgeko men dromen. Dat neemt niet weg dat hij met zijn beslissing om Nieuwdorp in februari te verlaten (en zijn autobe drijf te verkopen) een rigoureuze stap neemt. Sinds 2001 zet hij zich vanuit Zeeland met de stichting Zeeland voor Zambia al in voor het goede doel, maar een paar ver anderingen in zijn privé-leven zet ten hem aan het denken over zijn toekomst. Ary scheidde tweeënhalf jaar gele den van zijn vrouw en vond in Zambia in de onderwijzeres Susan een nieuwe liefde. Ze zijn inmid dels verloofd. „Na mijn scheiding ging ik meer nadenken over de mogelijkheden in mijn leven. In Zambia ligt mijn hart. Ik ben nu dan wel hoofdzakelijk in Zeeland, maar eigenlijk zit ik met mijn hoofd altijd in Afrika", vertelt Ary. Dat is deels de schuld van zijn oudste dochter. Zij werd begin ja ren tachtig geboren in Zambia, in de periode dat Ary en zijn ex-vrouw door de Stichting Neder landse Vrijwilligers naar de land bouwschool in Chipembi waren uitgezonden. „Wij kwamen na tweeënhalf jaar terug naar Nieuw dorp, omdat onze dochter naar school moest. Daarnaast kwam mijn vader er in verband met ziek te van zijn compagnon alleen voor te staan in het garagebedrijf Daar om ging ik hem helpen. Toch liet Zambia mij niet los, al verwaterde het gevoel van lieverlee wel een beetje. Totdat mijn dochter in 2000 wilde zien waar zij haar eer ste stapjes had gezet. De land bouwschool bestond nog, al had den ze dringend behoefte aan hulp. Vanaf dat moment ging het weer sterk bij mij leven." Niet veel later was de stichting Zee land voor Zambia een feit. Met tal van inzamelacties probeerden Ary en sympathisanten hun steentje bij te dragen aan de leefbaarheid in Chipembi. De stichting blijft overigens ge woon bestaan, met Ary als vooruit geschoven post in Zambia. „Ik ga proberen de werkplaats op de land bouwschool te moderniseren. Dat doe ik op vrijwillige basis. Daar naast willen Susan en ik op een braakliggend terrein van de school een commerciële boerderij opzet ten. Deels om de school een im puls te geven (bijvoorbeeld door de verkoop van landbouwproduc ten) en deels om onszelf te kun nen bedruipen. We steken er ook eigen kapitaal in, onder meer geld dat vrijkomt door de verkoop van de garage in Nieuwdorp." Ary pakt in januari zijn boeltje in, ook al heeft hij nog geen werkver gunning in Zambia. „Als dat nog niet meteen voor el kaar komt, boek ik eerst een re tourticket voor drie maanden. Mijn besluit is definitief, ik sluit hier alles af Natuurlijk zal ik Zee land missen. Ik ben hier geboren en getogen, mijn drie dochters wo nen hier... Maar goed, ik heb een droom. Er staan in Chipembi een paar vervallen herenhuizen, die ei gendom zijn van de kerk. In mij eerste periode in Zambia zei ik al tijd al: als ik ooit terugkom, dan wil ik daar wonen." De stichting Zeeland voor Zambia steunt met financiële hulp vanuit kerken de landbouwschool in Chi pembi. 9 De school combineert het onder wijs met de praktijk: studenten werken voor school op het land en met vee. De school telt nu ongeveer 180 studenten. 9 Ary van Liere is voornemens om zich eerst te richten op de hygië ne op de school en in de studen tenhuizen. Vooral de sanitaire voor zieningen moeten dringend wor den aangepakt. STELLING Van Liere heeft zich onder meer ten doel gesteld om de watervoorziening op het land in orde te brengen. Ary van Liere laat het leven als monteur niet helemaal los; hij wil de werk plaats op de landbouwschool in Chipembi moderniseren. Het verbouwen van groente is educatief, maar kan met een meer commer ciële insteek ook voor meer inkomsten zorgen. foto's Ary van Liere WOONPLAZA MIDDELBURG Middelburg Buitenruststraat 20 - 0118 674 010 Maandag gesleten Dinsdag 1/m vrijdag 10.00 t/m 17.30 uur Donderdagavond tot 21.00 uur Trendhopper. Goedsiapen" Boxsprlng Zaterdag 10.00 t/m 17.00 uur a 9e°Pend Maandag 28 december van 13.00 tot 17.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34