Nieuwe eigenaar Westerkerk START OPRUIMING Overlast door jeugd in Kapelle neemt toe O foto Willem Mieras 22 en 23 Man rijdt door na botsing op A58 Glühwein almanak VERKOCHT Nog onbekende stichting wil godshuis aan Westsingel in Goes intact houden Kerststallentournee BIJ ALLE TMC WOONWINKELS Nog U dagen Koop nu uw Oudejaarsloten Maandag 28 december 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Ary van Liere zit met zijn hoofd al jaren in Zambia Uitbreiding Choorhoek is een stapje dichterbij gekomen Tip? redsctie@pzc.nl rilland - Een 68-jarige automobi list uit Vlissingen is zaterdag rond 18.30 uur op de A58 bij Rilland na een botsing tegen de vangrail door gereden. Een 29-jarige automobi list uit de gemeente Borsele kon een aanrijding ternauwernood voorkomen. Hij dwong de Vlissin- ger tot stoppen. De man was niet gewond en had niet gedronken. Hij staat altijd klaar, die fotograaf. Denkt mee overfoto-onderwerpen, is niet te beroerd om ook op onmoge lijk tijden op te draven en neemt ver slaggevers met plezier mee op pad. Helaas pakt de bereidwilligheid van onze Middelburger niet altijd goed uit. Sterker nog: hij is soms iets te im- pulsief in zijn handelen. Deze week trok hij er wederom op uit. Reisdoel: de kerk in Dreischor. In gezelschap van een verslaggeefster en een verte genwoordiger van de kerk betrad hij het godshuis en hield galant de deur open voorde anderen om hem daar na resoluut te sluiten. De deur viel met een klik onverbiddelijk in het slot. Op dat moment realiseerde hij zich dat de sleutel nog aan de buiten kant stak. Na een koud uurtje von den ze een uitweg. Pas later hoorden ze dat in een aangrenzende ruimte de glühwein klaar stond. Te laat. door Lilian Oominicus kapelle - De overlast door de jeugd neemt in Kapelle toe. Dat blijkt uit een evaluatie over de in zet van buitengewone opsporings ambtenaren (BOA's) in 2009 in de gemeente Kapelle. Er wordt ge klaagd over het gebruik van soft drugs, lawaai, vernielingen en af val, constateren de BOA's. Vooral bij het zwembad in Kapelle en het hertenkamp in Wemeldinge is het raak. Daarom willen burgemeester en wethouders proberen de BOA's volgend jaar vaker tegen de avond en in de weekeinden in te zetten. Ook zouden ze aanwezig kunnen zijn bij activiteiten als Koninginne dag en de Franse herdenking op de begraafplaats in Kapelle. De inzet van BOA's lijkt zijn vruch ten wel af te werpen, zo blijkt uit hetzelfde rapport. Ook voor 2010 is daarom 51.000 euro opzijgezet. Dat bedrag is genoeg om de BOA's eens per week te laten patrouille ren in Kapelle, Schore, Wemeldin ge, Eversdijk en het buitengebied. De BOA's controleren onder meer op het juist aanbieden van huis houdelijk en bedrijfsafval, hinder lijk parkeren, stalling van caravans en aanhangwagens, overlast van hondenpoep en illegale recreatie. Tijdens de zomerperiode houden ze in de gaten of er geen honden op het strandje van Wemeldinge loslopen. Ook bemiddelen ze bij burenruzies, klachten over stank en geluidsoverlast. Zo was er aan de Maalstede in Kapelle overlast van een haan. De BOA's kondigen nooit van tevoren aan op welke dag ze komen. door Raymond de Frel goes - De Westerkerk in Goes be houdt zijn karakter als godshuis. De kerk is verkocht aan een nog onbekende stichting. Makelaar Koos Schreuder van Sin- ke Komejan hangt vandaag het bord 'verkocht' aan de kerk. Hij wil nog niet kwijt wie de kerk heeft gekocht. „Het gaat om een combinatie van een stichting en een particulier initiatief. Zij willen zich pas kenbaar maken als de koopakte de notaris is gepasseerd", aldus Schreuder. Hij wil al wel verklappen dat men sen uit een kerkelijke hoek het rijksmonument hebben gekocht. „Het gaat niet om een kerkgenoot schap, maar om mensen die het belangrijk vinden dat de Wester kerk als gebouw in stand blijft. Het idee om er appartementen in te maken, is dus helemaal van de baan. De inrichting blijft intact, in clusief het orgel. Er zijn wel plan nen om de consistorie te verbou wen", aldus Schreuder. Hij zette alles op alles om het ge bouw voor de jaarwisseling te ver kopen. Tot 1 januari geldt er voor rijksmonumenten nog een rege ling waarbij er geen overdrachtsbe lasting hoeft te worden betaald. De kerk aan de Westsingel stond sinds juni te koop, nadat een plan om er zorgappartementen voor cliënten van Stichting Zuidwester in te bouwen op niets uitliep. De kerk was eigendom van Burgland Projectontwikkeling in Stolwijk. Die kreeg het gebouw in handen na een overname van de Gorin- chemse ontwikkelaar Bogor. Burg- land wilde van het gebouw af met name vanwege de monumenten status en de afstand. Het gebouw was tot 2008 in gebruik door de ge reformeerde gemeente vrijge maakt. kwadendamme - Wie nog geen genoeg had van Kerstmis, kon gisteren zijn hart ophalen tijdens een kerststallentocht langs tien katholieke ker ken op de Bevelanden en Schouwen-Duiveland. Veel ouders gebruikten de tocht om hun kinde ren het kerstverhaal nog eens in geuren en kleu ren uit de doeken te doen. Zo ook in de Bonifa- ciuskerk in Kwadendamme (foto). De geur en smaak van glühwein en warme chocolademelk wakkerde het gevoel dat je een 'warm en behaag lijk huis' binnenstapte nog eens extra aan. kijk voor meer foto's van kerststallen in Beve- landse katholieke kerken op www.pzc.nl/bevelanden Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl Staatsloterij Trekking 31 december

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33