Het luisterend oog laat Kerstherbergen in Vlissingen bleven leeg MAD heet voortaan NL Doet 22 Helemaal bij Willem! ggmjj GROTE WINTEROPRUIMING —Sen bij minderhoud wonen Eindejaarsconcert met solisten en MMK maandag 28 december 2009 w Een dagmenu 3-gangen vanaf €6,50 Telefoon (0118) 61 87 67 www.grandcafewillem.nl Q Ci door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN - De kerstherbergen van Stichting Palladium in Vlissin gen hebben het dit jaar niet gered. Zowel in wijkcentrum het Bol werk als in zorgcentrum De Zoute Viever in Oost-Souburg liepen ze uit op een fiasco. Dit tot teleurstelling van Stichting Palladium, die met name bij het Bolwerk, wel wat publiek had ver wacht. In de Zoute Viever speelde organisatorische problemen Palla dium parten, waardoor de stich ting zich genoodzaakt voelde zich terug te trekken uit het project. Een woordvoerster van de Stich ting vertelt dat de deuren van het Bolwerk wel enige tijd open zijn geweest maar omdat het de bedoe ling was dat mensen zich van te voren inschreven, is er niet lang ge wacht op 'langslopers'. Bij de voor inschrijving hadden zich slechts twee deelnemers gemeld. Die voorinschrijving was nodig om de maaltijden die tijdens beide fciHs9* MIDDELBURG1940 Bekijk de foto's van het vooroorlogse Middelburg en lees de verhalen: www.pzc.nl/middelburg1940. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl hoekbank in stof van 2799,— voor 1995- hoekbank in leer/stof van 6843,— voor 4790,- hoekbank in leer wit/creme incl. hoeker van 2938,— voor 2199,- 2 3 zitsbank in stof van 1110,— voor 830,- 2 2,5 zitsbank in rood leer van 3136,— voor 1875,- 2-zitsbank in wit leer van 1009,— voor 495,- prachtig woonprogramma in vergrijsd eiken voor de helft o.a. dressoir van 1868,— voor 934- eetkamertafel van 1092,— voor 546,- TV meubel van 1604,— voor 808,- boekenkast van 1518,— voor 759- 4 eetkamerstoelen in bruin leer van a 349,- voor a 199,- 4 eetkamerstoelen in Africa leer van a 299,— voor a 179,- eetkamertafel Bari 180 x 200 van 971 voor 499,- eetkamertafel in noten van 639,— voor 395,- relaxfauteuil in leer blauw van 2170,— voor 1295,- relaxfauteuil in stof van 1499,— voor 499- romantisch ledikant 160 x 200 creme/wit incl. 2 nachtkastjes van 1271 voor 889,- ledikant metaal met kersenhout 180 x 200 incl. 2 nachtkastjes van 1220,— voor 595,- Minderhoud Wonen Openingstijden: Zuidstraat 116 Ma. t/m vrij. van 9.00 17.30 uur 4361 AJ Westkapelle Zat. van 9.00 - 16.30 uur www.minderhoudwonen.nl 0118 - 571212 dagen geserveerd zouden worden, bijtijds te kunnen bestellen. Vol gens Palladium hadden beide in schrijvers voor Het Bolwerk zelf nog een alternatief. Of er volgend jaar weer een kerst- herberg zal zijn is nog niet duide lijk. Palladium beraadt zich daar nog over. In ieder geval wordt dan wel gekeken naar de organisatie er van. Dit jaar werd pas in een vrij laat stadium begonnen met het opzet ten van de kerstherberg. Volgens een woordvoerster van de Stich ting kan dat ook een van de oorza ken zijn geweest voor het gebrek aan belangstelling. „Men had maar een vrij korte tijd om te reageren. Misschien moeten we duidelijker en eerder aangeven waar de her berg is en dat inschrijven van tevo ren toch wel belangrijk is." De bedoeling van de kerstherberg was dat alleenstaanden er onder het genot van een drankje in het gezelschap van anderen de kerst konden doorbrengen. OOST-SOUBURG In de historische kerk van Souburg wordt op 30 december een einde jaarsconcert gegeven. De uitvoeren de musici zijn Yuri van Nieuwkerk op de vleugel, Annelies van der Vlies, zang, begeleid door het MMK-orkest uit Middelburg. Het programma onder meer aria's uit opera's van Gluck, Mozart en Saint-Saens en instrumentale werk van Debussy en Strauss. Ook mo derne muziek zoals 'Don't cry for me Argentina' is te horen. Het con cert begint om 20.00 uur. Het is weer voorbij. De één haalt opgelucht adem, de an der houdt voldaan stand naast kerstboom en Glüh wein. Eenzaamheid is van al le tijden, maar dezer dagen vaak sterker voelbaar. De kerstchat van Humanitas biedt de mogelijkheid om toch met iemand te praten. door Annemarie Zevenbergen De kaarsen branden, com fortabele wöontrui en warme sokken aan, een glas wijn binnen hand bereik. Alleen maar niet eenzaam, want zielig tijdens de kerst, o dat ze ker niet. Maar het is wel stil. Dus de laptop erbij om even te kletsen met wat vrienden. Over trivialiteiten als de kerstboom die je niet hebt omdat je te laat was. De hysterische men sen in de buurtsuper die voor vier dagen eten kopen niet aankunnen. Zulk soort dingen. Tot rond etenstijd de stilte ook digitaal valt. Iedereen is bezig. Elders, bij fami lie, in een restaurant of thuis met gasten. Dus chatten zit er even niet meer in. Voor een grote groep alleenstaan den is Kerstmis net even te veel. Of beter gezegd te weinig. Die laatste decemberdagen speelt het alleen zijn meer dan anders. Dat blijkt onder meer uit de belang stelling voor de kerstchat van Hum anitas. Daar kunnen mensen één op één met een vrijwilliger een ge sprek voeren. Voor het eerst stelt Humanitas dit jaar de website Het luisterend oog ook tijdens de kerst dagen echt open. Edwin Herzberg, coördinator van het landelijke chatproject Het luiste rend oog: „Vorig jaar hebben we de site ook een paar uur opengesteld met kerst, maar mede op verzoek van onzer vrijwilligers zijn we nu beide kerstdagen veel langer bereik- MIDDELBURG - De jaarlijkse vrijwil- ligersactie Make A difference Day heet vanaf volgend jaar NL Doet. In Middelburg coördineert de Stichting Welzijn Middelburg de jaarlijkse vrijwilligersactie die op 19 en 20 maart wordt gehouden. SWM legt dit jaar de nadruk op hele groepen die zich willen inzet ten. Dat kunnen families of vereni gingen zijn, maar ook schoolklas sen of bedrijven. Agnes Grundeken van SWM re gelt in Middelburg de actie NL Doet. Bij haar kunnen mensen en instanties ook klussen aanmelden. (a.grundeken@welzijnmiddelburg. nl of 0118 751441). Om voorbeel den van klussen te zien kan men terecht op de website van NL Doet: www.nldoet.nl. baar. Ik kan wel zeggen dat het goed gaat. We hebben zo'n drie tot vier keer meer mensen dan op een gewone zondag." Een inwoner van Vlissingen wil het proberen. Hij voelt zich al tij den niet happy en wil zijn verhaal kwijt aan iemand. Hij heeft zich met moeite door de eerste kerstdag heen gesleept, maar ziet de tweede 'helemaal niet meer zitten'. Werkloos, vrienden weg en familie 'een klere-eind uit de buurt' waren voor hem de druppel. Gezellig een glas wijn bij een boek is 'niet zijn ding'. Drinken doet hij trouwens liever helemaal niet meer. Daar is hij net een beetje vanaf en op nieuw aan die ellende beginnen... Een Humanitas-vrijwilliger chat ge ruime tijd met hem. Waarover? Dat houdt de Vlissinger liever voor zichzelf En dat is ook precies de be doeling van de chatsite. Iedereen kan daar terecht, anoniem als je dat wilt, voor een gesprek met een vrij williger die ook onbekend blijft. „Juist die afstand maakt het praten makkelijker", is de ervaring van Edwin. Hij is het dan ook absoluut niet-eens met onze koningin die in haar kersttoespraak onder meer aangaf dat 'virtuele ontmoetingen de afstand tussen mensen alleen maar vergroten'. „Wij zien precies het tegenovergestelde. luist die af stand maakt het voor onze chatters makkelijk om te praten. Ze voelen zich vrijer. Je hebt een gesprek zon der de non-verbale invloeden die Extra geopend Maandag 28 december van 13.00 tot 17.30 uur WOON PL AZA MIDDELBURG Irendhopper. GoedSiapen""' Boxspring Middelburg Buitenruststraat 20 - 01 "13 674 010 Maandag gesloten Dinsciag t/m vrijdag 10.00 t/m 17.30 uur Donderdagavond tot 21.00 uur Zaterdag 10.00 t/m 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24