Weer brand in station Arnemuiden H<V START W OPRUIMING Jyj Glühwein 22 21 24 KERST Relatief rustig verloop van feestdagen Politie trekt wapenstok bij arrestatie almanak Kerstballen en oliebollen voor speurders in Oranjezon BIJ ALLE TMC WOONWINKELS W Nog 4 dagen f v Koop nu uw Oudejaarsloten S Het luisterend oog laat iedereen zijn verhaal vertellen Maandag 28 december 2009 Maikel Harte weet publiek te boeien met eindejaarsshow Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen ARNEMUIDEN - In het voormalige stationsgebouw in Arnemuiden is gistermiddag opnieuw brand ge weest. Eigenaar Arjen de Pagter is ervan overtuigd dat het ook deze keer om brandstichting gaat. De brandweer had het vuur vrij snel onder controle maar moest enig sloopwerk verrichten om er zeker van te zijn dat de brandhaard echt gedoofd was. De brandweer rukte rond 13.00 uur uit voor de binnenbrand in het voormalige stationsgebouw. De vlammen sloegen toen uit de ramen op de eerste verdieping. Omdat het gebouw een 'voorge schiedenis heeft', was ook de poli tie snel ter plekke. Zij trof niets ver dachts aan om direct actie op te ondernemen. Volgens eigenaar De Pagter gaat het opnieuw om brand stichting. „Er was een raam inge trapt en van binnenuit een deur geopend. Het vuur is ontstaan tus sen plafond en vloer en dat ge beurt echt niet vanzelf. We heb ben voor de kerstdagen al een inge trapt raam gehad, dat we dichtge schroefd hebben. Maar nu is dat dus weer kapot." De makelaar is overigens bezig om van het voor malige stationsgebouw een hotel te maken. „Volgens de architect kunnen we in februari, maart gaan beginnen met de verbou wing. Ik verwacht ook geen proble men voor wat betreft de vergun ningen. Dat is alleen nog een kwes tie van de puntjes op de i zetten. Dan is al dit gedoe ook voorbij." Het karakteristieke gebouw viel al aKSffiassa®,,- m m maassmssMt eerder ten prooi aan brandstich ting en begin dit jaar rolde de poli tie er een hennepplantage op. Politie en brandweer hadden ver der relatief rustige kerst op Walche ren. Een schoorsteenbrand in Vlis- singen, op zaterdagavond, liet zich in eerste instantie ernstiger aan zien, maar was snel onder contro le. De bewoners van het pand ble ven er rustig onder en schoven, na vertrek van de brandweer, toch maar aan voor hun kerstmaal. De politie had te maken met scher mutselingen in Vlissingen en Mid delburg. Bij het Vlissingse Arse naaltheater ontstond vrijdagnacht rond 3.00 uur handgemeen na af loop van een feest. Eerder waren in gebouw al vechtpartijtjes ge weest. De politie zette diensthon- den in. Twee personen liepen een beet op en een 20-jarige vrouw werd aangehouden voor het niet voldoen aan een bevel. Om 4.30 uur was de rust weergekeerd. Op het Damplein in Middelburg is vrijdagnacht rond 2.00 uur een 19-jarige inwoner van Veere aange houden. Hij zou tijdens een hand gemeen in een café een 21-jarige Middelburger op het hoofd gesla gen hebben met een bierfles. Zaterdagmiddag reed rond 18.30 uur een 68-jarige automobilist uit Vlissingen door nadat hij op de A58 bij Rilland tegen de vangrail was aangereden. Een achter hem rijdende automobilist kon een bot sing net voorkomen. Die bestuur der dwong de Vlissinger tot stop pen. Uit een blaastest bleek dat de Vlissinger niet onder invloed ver keerde. Zijn auto liep zware scha de op en is weggetakeld. VROUWENPOLDER - Ondanks de regen werd er gister middag toch enthousiast gewandeld en gespeurd in na tuurgebied Oranjezon bij Vrouwenpolder. De derde edi tie van de Kerstballenwandeling van Rotaryclub Walche ren en Stichting het Zeeuwse landschap trok zo'n 200 deelnemers. De wandelaars annex speurders werden verwelkomd met warme chocolademelk of glühwein en oliebollen. De deelnemers, waaronder veel kinderen, volgden een route uitgezet met rode kerstballen. De groene kerstbal len onderweg stonden voor een bepaalde opdracht. Ie dere goede oplossing leverde een letter op. De opdrach ten liepen uiteen van het herkennen van bomen tot de tekst van een liedje. Het doel van de wandeling is niet alleen geld bijelkaar te krijgen voor het Zeeuwse Land schap, maar ook om de kinderen kennis te laten maken met het natuurgebied en de flora en fauna ter plekke. Als de speurtocht eenmaal goed volbracht was, kon het het woord Waterwinkanaal gevormd worden uit de ge vonden letters. foto Lex de Meester TERNEUZEN - Bij de aanhouding van een 37-jarige Vlissinger, op ver denking van dealen en in bezit hebben van harddrugs, in Terneu- zen trok de politie gisterochtend rond 5.00 uur de wapenstok tegen omstanders. De Vlissinger verniel de vervolgens, geboeid in een poli tiewagen, de deur van het voer tuig. De man is vastgezet. Tip? redactie@pzc.nl Hij staat altijd klaar, die fotograaf. Nooit te beroerd om ook op onmoge lijke tijden op te draven en neemt ver slaggevers met plezier mee op pad. Helaas is hij soms te impulsief Afge lopen week trok hij er wederom op uit. Reisdoel: de kerk in Dreischor: In gezelschap van een verslaggeefster en een vertegenwoordiger van de kerk betrad hij het godshuis en hield galant de deur open voor de anderen om hem daarna resoluut te sluiten. De deur viel met een klik in het slot. Op dat moment realiseerde hij zich dat de sleutel nog aan de buitenkant stak. Na een koud uurtje vonden ze een uitweg. Pas later hoorden ze dat in een aangrenzende ruimte de glüh wein klaar stond. Te laat. www.tmcwoonwinkels.nl Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen Trekking 31 december v Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23