Politie Zeeland beboet snel c Pony Cheduc sterft van kou en uitputting EawooN square PZC Weer incident op vlucht Detroit Duiker (53) Doden door zwaargewond lawines Alpen verder Droge dag CPN-Kamerlid Marcus Bakker was bewonderd en verguisd 7 Maikel Harte vermaakt publiek met derde eindejaarsshow 24 Volg de PZC ook op Twitter: www.twitter.com/pzcredactie Bob de Jong lacht als enige na Olympisch kwalificatietoernooi 41 MAANDAG 28 december 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 304 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN BEKEURINGEN Korps deelt ruim 227.000 bonnen uit voor snelheidsovertredingen door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Zeeland is de provin cie waar snelheidsovertreders bui ten de bebouwde kom de meeste kans lopen op een bekeuring. Dat leert onderzoek van RTL Nieuws, dat bekeek hoeveel bonnen de korpsen in 2008 uitschreven. In Zeeland werden vorig jaar 227.262 snelheidsboetes uitgedeeld. RTL legde dit aantal naast het to taal aan snelheidsbekeuringen in Groningen. Qua infrastructuur, met veel 80-kmwegen, een verge lijkbare plattelandsprovincie, maar het verschil is 'enorm', constateert RTL: het Groningse korps schreef 186.000 boetes minder uit (41.150). In Groningen worden vooral bin nen de bebouwde kom snelheids controles uitgevoerd. Groningen komt met 236.271 bekeuringen op de tweede plaats als het gaat om bekeuringen binnen de bebouwde kom, na Gelderland-Zuid (260.953). Tussen de korpsen on derling zijn grote verschillen als het gaat om het soort overtredin gen waarvoor veel bekeurd wordt. Rotterdam staat aan top met boe tes voor het niet voldoen aan de identificatieplicht. In Utrecht is de kans daarvoor een bon te krijgen daarentegen klein. In Amsterdam heeft de automobilist die zijn gor del niet omdoet, het meest kans op een boete. Per Amsterdammer van 15 jaar of ouder werd daarvoor 1,5 bekeuring uitgeschreven (1.165.035 personen). Ook voor het negeren van rood licht werd in Amsterdam relatief vaak naar het bonnenboekje gegrepen: 38.345 maal. Per Nederlandse agent wer den in -2008 ruim 300 bonnen ge schreven, ofwel 10.878.230 bekeu ringen, alles tezamen. Het ijverig ste korps is de landelijke KLPD, die - voornamelijk voor te hard rij den op snelwegen - 2.543.822 be keuringen uitschreef Van de regio korpsen viel de eer te beurt aan het korps Gooi- en Vechtstreek. Daar schreef de gemiddelde agent 528 bekeuringen, tegenover 149 in het korps Haaglanden. Op www.rtl.nl staat een overzicht van de aantallen boetes die per overtre ding zijn uitgeschreven. door Sheila van Doorsselaer OOSTBURG - Annette Höck is er ka pot van. Afgelopen woensdag red de ze een Shetlandpony uit een wei aan de Kanaalweg tussen Cad- zand-Bad en Retranchement. De merrie lag in de sneeuw, onder voed, bijna doodgevroren. Ze nam de pony, die ze Cheduc doopte, mee naar huis in Oostburg en sa men met medewerkers van de Die renbescherming en de dierenarts probeerde ze Cheduc te redden. De pony kreeg een infuus en werd warm gehouden. Het mocht niet baten; de dierenarts moest haar uiteindelijk laten inslapen. De dood van Cheduc dreunt hard na bij Höck. Bovenal is ze woe dend. „De eigenaar had haar ge woon laten doodvriezen. Als je die ren hebt, moet je ze verzorgen!" In dezelfde wei staan nog twee paard- jes. Höck: „Ze hebben geen be schutting en staan daar het hele jaar. Ze moeten het hebben van brood dat fietsers en wandelaars voor ze meebrengen. Schandalig!" Bij de politie is aangifte gedaan van dierenmishandeling. De in specteur van de Dierenbescher ming zit op de zaak. De eigenaar zou zijn gesommeerd te zorgen voor beschutting en voer. ZIE ADVERTENTIE VERDEROP IN DEZE KRANT BROUWERSHAVEN - Een 53-jarige man uit het Belgische Eiksmuide is gistermiddag in kritieke toe stand opgenomen in het zieken huis van Goes. Bij de duikplek Den Osse, nabij Brouwershaven, probeerde de man rond half twee zijn zoon te redden die tijdens een duik onwel was geworden. Daarbij kwam de 53-jarige zelf in de pro blemen. De duiker is door hulpver leners gereanimeerd en naar Goes gebracht. Hij wordt op de intensi ve care in coma gehouden. DETROIT - Op de luchthaven van Detroit is gisteravond opnieuw een incident gemeld met een vlucht uit Amsterdam. Een Nigeri- aan zou zich verdacht hebben ge dragen. De man sloot zich op in het toilet en zou stampij hebben gemaakt. Er zijn geen berichten dat hij probeerde een aanslag te plegen. Het vliegtuig werd in De troit naar een apart deel van de luchthaven gedirigeerd. Het toestel had hetzelfde vluchtnummer als het vliegtuig dat eerste kerstdag aan een aanslag ontsnapte. pagina 8: islam in Nigeria niet ra dicaal Clingenaren aan ramp ontsnapt Verkeersboetes zijn goed voor de verkeersveiligheid reageer op www.pzc.nl reacties: 989 Met Kerstmis ga ik naar de kerk eens 34% oneens 'VgSI 66% Annette Höck (rechts) probeert samen met Loes, een medewerkster van de Dierenbescherming, de uitgeputte Cheduc er doorheen te slepen. Uiteindelijk heeft de dierenarts haar laten inslapen. foto Peter Nicolai TRENTE - Zeker negen mensen zijn dit weekeinde gedood door lawi nes in de Alpen in Italiaans Tirol. Vier reddingswerkers zijn zaterdag bedolven tijdens een zoektocht naar twee toeristen. De stoffelijke overschotten van de toeristen zijn gisteren alsnog gevonden. In Itali aans Tirol kwam ook een 14-jarige snowboarder uit Duitsland om. In Oostenrijk zijn zaterdag de stoffelij ke overschotten geborgen van twee Duitse skiërs, die sinds vori ge week maandag werden vermist. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 t/m 11; Meningen: 13, 15, Weer: 18; Strips: 19; Televisie: 38,39; Sport: 41 t/m 51. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8"711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1