binnenland 17 SieMatic Plieger tt Jan Tuinstra B.V. Handel in Land- en Tuinbouwprodukten Specialiteit: AARDAPPELEN voor INDUSTRIE BINNENLAND EXPORT Zorgverlener STN Zorg failliet door schulden AANBIEDING Verkiezing album jaren nul krijgt spannend slot Yl yAVermeuien Autoverhuur Pedo krijgt cel voor bedreigen politici Plieger rondt het jaar af donderdag 24 december 2009 ders: minder overheid, meer zelf redzaamheid. Zijn slogan was 'Fat soen moet je doen'. Heeft die ook effect gehad? „Ik zie verbetering. Ik heb daar zeker een bijdrage aan geleverd. Er is actie ondernomen, er zijn regels gesteld, crimineel ge drag is aangepakt. Het veiligheids gevoel is de laatste jaren toegeno men. Maar we zijn er nog lang niet. Het aantal winkeldiefstallen is nog te hoog. We hebben te ma ken met geweld. Maar dit onder foto David van Dam/GPD vergaderen met de groten der aar de: de G20. Nederland had die plek tussen de belangrijkste econo mieën niet alleen te danken aan zijn internationale bedrijfsleven. „Het is ook zaak dat de regering, in het bijzonder de premier, we reldwijd goede persoonlijke contac ten heeft. Ik heb zeven, acht keer met de Chinese premier Wen ji- bao gesproken, ik spreek met Lula van Brazilië, met de Russische pre mier Poetin. Nederland heeft een stabiel landsbestuur. Daar heb je al tijd voordeel van." Bij zijn aantreden wilde hij het 'Anders en beter' doen, zoals de ti tel van een van zijn boeken luidt. De sociale zekerheid moest her vormd worden, de zorg moest an 'Als premier heb je een zekere onverstoorbaarheid nodig' werp is niet iets van de regering al leen. En je bent er ook niet in twee jaar mee klaar. Dit vraagt ook om opvoeding." Toch moet hij erkennen dat de onderlinge ver houdingen tussen bevolkingsgroe pen, zijn verhard. „Als je ziet hoe op websites van kranten wordt ge reageerd, op elk onderwerp: dat gaat snoei- en snoeihard. Ook in de Tweede Kamer gebruikt men soms grote woorden. Het maat schappelijke debat kan fors zijn. Groepen worden weggezet vanwe ge hun geloof Daarmee moet je voorzichtig zijn. Verharding en ver ruwing kunnen leiden tot versplin tering van de samenleving." „Nederland is altijd sterk geweest. Juist omdat we konden omgaan met verscheidenheid: mensen met een andere achtergrond." Die veel geroemde tolerantie staat op de helling. Een op zes kiezers zegt op de PW van Geert Wilders te gaan stemmen. Wilders vindt de islam een 'totalitaire ideologie die streeft naar overheersing van de wereld'. „Je moet onderscheid maken tus sen de zorg die mensen hebben en die door een partij als de PW zichtbaar wordt gemaakt en de ant woorden die gegeven worden. Het gedrag van sommige Marok kaanse jongens - iedereen kent dit wel - moeten we aanpakken. Wan neer mensen hun geloof misbrui ken voor dingen die maatschappe lijk onacceptabel zijn, moet je dat aanpakken. Niet opstaan voor een rechter vanwege je geloof, dat kan niet. Je staat gewoon op." Mensen uitsluiten vanwege hun re Telefoon 0187-669555 W.A. Tuinstra 0187-669891 J.L. Tuinstra 0187-669250 B.g.g. P. Schouls E-mail: jantuinstrabv@hetnet.nl www.jantuinstra.nl Fax 0187-669062 Gsm 06-53303025 Fax 0187-669701 Gsm 06-53578414 Fax 0187-669903 Gsm 06-51945771 Molendijk 83a 3249 AN Herkingen Wij wensen U goede kerstdagen en een gezond 2010 ligie kan echter nooit, vindt de pre mier. „Wat zo wezenlijk is voor mensen, het geloof is dat, mag je hen niet ontnemen. Het is zeer ris kant om te zeggen: jij hoort er niet bij." Tegelijkertijd is er die andere kant: „Eenheid is wel nodig in het spreken van de taal, het houden aan de rechtsregels in dit land, het delen van gemeenschappelijke waarden en normen." In een land dat mensen uitsluit vanwege religie, wil hij niet wo nen. Is dat wel te rijmen met zijn weigering de PW op voorhand af te wijzen als regeringspartner? Vi ce-premier Wouter Bos noemde dit onlangs 'duikgedrag'. Schouder ophalend: „Dat zijn zijn woorden, ik gebruik mijn eigen woorden. In een democratie sluit je elkaar niet vooraf uit. Ik heb wel gezegd: 'Het zal heel moeilijk zijn om te rege ren met de PVV'." Naast de anti-islamhouding ziet Balkenende 'een groot risico' in Wilders' afkeer van Europa. „Hoe kun je je zo achter de dijken terug trekken als je economie zo afhan kelijk is van het buitenland, van de Europese Unie? Dat kan hele maal niet. Als je mensen wegzet en jezelf terugtrekt achter de dij ken, dan ben je bezig met een lijn die schadelijk is voor de verhou dingen binnen Nederland en voor onze economie." Was het afgelopen jaar heftig, 2010 zal evenmin makkelijk worden. Niet voor het kabinet, niet voor de leider ervan. Op 12 januari komt de commissie-Davids met haar be vindingen. Die heeft onderzoek ge daan naar de (politieke) steun die het kabinet-Balkenende-I gaf aan de inmiddels omstreden oorlog in Irak. De premier heeft met de com missie gesproken, maar hij krijgt geen voorinzage in het rapport. Niemand. „Ik ben, met iedereen natuurlijk, gewoon ook benieuwd wat straks de bevindingen zullen zijn. We moeten afwachten." Ook volgt in januari het besluit over een eventuele vervolgmissie in Af ghanistan. Later bezint het kabinet zich op maatregelen die het huishoudboek je van de staat weer op orde moet krijgen. Dat het hier alleen om een grote bezuinigingsoperatie zou gaan, vindt hij een 'veel te defen sieve' benadering. „Zie het als kans. De beste ondernemers we ten dat je in tijden van crisis moet ZOETERMEER - STN Zorg, een stich ting die in grote delen van het land waaronder Zeeland thuiszorg aanbiedt, is failliet. De curatoren van de zorgverlener maakten dat gisteren bekend. Eerder deze maand vroeg STN Zorg uitstel van betaling aan. Het is niet bekend hoe groot de omvang van de schul denlast is. Bij STN Zorg werken 1150 men sen. De curatoren onderzoeken hoe zo veel mogelijk activiteiten met bijbehorende medewerkers van STN Zorg kunnen worden overgenomen of voortgezet. STN Zorg had het afgelopen jaar te maken met een terugval van de omzet. Ook kampt STN Zorg met een wat de directie noemt 'nega tief sentiment' 'dat ontstaan is doordat twee grote zorgverzeke raars, Agis en Achmea, te kennen gaven niet opnieuw contracten te willen sluiten met STN Zorg. werken aan je product of dienst. De iPod is ontwikkeld in een tijd dat de economie tegenzat." De crisis als kans, dat zal een moei lijke boodschap zijn. Zo is de ver hoging van de AOW-leeftijd, waar aanvankelijk veel maatschappelijk verzet tegen was, slechts het begin. „Ik geloof dat ik de afgelopen tijd wel heb laten zien dat ik een man van grote stappen ben. Zie de AOW, en eerder de WAO. Er zijn nog zes of zeven van dit soort ope raties nodig, willen we op lange termijn de houdbaarheid van onze verzorgingsstaat kunnen dienen." Hij wil niet vooruitlopen op moge lijke maatregelen, maar laat over de visie geen misverstand bestaan. „Minder overheid, meer samenle ving. Hoe zorg je dat de arbeids markt optimaal functioneert. Denk ook aan de woningmarkt." Het kabinet wil beginnen met de maatregelen in 2011, als het zelf nog een paar maanden regeert tot aan de nieuwe Kamerverkiezin gen. Meestal delen kabinetten ca deautjes uit aan de burgers aan het eind aan de rit. Kent hij geen angst voor een electorale afstraffing van wege pijnlijke bezuinigingen? Hij verwijst naar eerdere ervaringen waarin hij vast bleef houden aan een ingezette koers. „Ik heb in 'Liever de verkiezingen eens verliezen dan inhoudelijke agenda loslaten' 2006 tegen de fractie niet voor niets gezegd: Ik heb liever dat we de verkiezingen een keer verliezen dan dat we onze inhoudelijke agen da loslaten. Het gaat erom dat we Nederland toekomstbestendig ma ken. Verduurzaming, meer veilig heid, ondernemingszin. Ik heb hier goed over nagedacht. Dat is de reden dat ik al die jaren heb kunnen functioneren, ook tegen de stroom in. In dat opzicht ben ik onverzettelijk." Of hij in 2011 weer aan het roer staat, is 'nog even niet aan de or de'. „Dat is aan de partij." Balken ende is ervaren genoeg om te we ten dat je als politicus nooit specu leert over vertrekken of aanblijven. Echter geen misverstand: „Ik ben zeer gemotiveerd." VAN 2498.- NU VOOR 1998,- WWW.HUTJENSFDF.LSMF.DERIJ-.COM middelburg - De verkiezing van het beste album van de jaren nul verloopt spannend. In de top drie staan nog steeds 'Hotel New York' van Anouk, 'Umoja' van Blof en 'Millbrook USA' van de Golden Earring, maar het is regelmatig stuivertje wisselen. Met nog drie ënhalve dag te stemmen heeft An ouk de beste papieren. Verder is de top tien opgeschud. Er wordt duidelijk actie gevoerd voor 'Another day' van Racoon en 'Celia trigger' van Marike Jager, want zij zijn de laatste dagen sterk op komen zetten. Verder doen 'Brussel' van De Dijk, 'The great es cape' van Ilse DeLange en 'Lage Landen' van Boudewijn de Groot het goed. 'Pergola' van Johan, 'The hermit sessions' van Kyteman en 'Wait for evolution' van De Staat vechten om plaats negen, met in de nek de hete adem van 'Van daag' van Rowwen Hèze, 'Mother earth' van Within Temptation en 'Laagstraat 443' van JW Roy, die deze week sterk in de lift zit. Tot en met tweede kerstdag kan nog worden gestemd op de beste Nederlandse albums van de jaren nul (2000-2009). Dat kan via www.hetbestevandejarennul.nl. Op oudjaarsdag wordt de uitslag bekendgemaakt. Zakelijk hurei "5 Pearyweg 6, GOES Tel. 0113 - 561812 HAARLEM - Een pedoseksueel (48) uit Haarlem is gisteren door de po litierechter wegens bedreiging en opruiing veroordeeld tot twee maanden celstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. De politierechter achtte bewezen dat de man minister Ernst Hirsch Ballin (Justitie) en toenmalig 1\vee- de Kamerlid Joost Eerdmans (LPF) in 2008 en 2006 via internet met de dood heeft bedreigd. De Haar lemmer schreef april 2008 op een website voor pedoseksuelen dat hij een 'prijs zette op het hoofd van Hirsch Ballin', omdat die nieu we wetgeving had aangekondigd tegen kindermisbruik. In novem ber 2006 had de man het op Eerd mans gemunt, omdat die een plan van aanpak presenteerde tegen sek sueel misbruik van kinderen. Bestei vóór 31 december bij ons uw nieuwe SieMatic keuken en maak gebruik van onze einde jaarsactie met extra voordeel. We hebben ook enkele showroom keukens, die weg mogen tegen ieder aannemelijk bod. Naast een keukenontwerp, maken wij graag voor u een persoonlijk ontwerp voor uw badkamer en/of toilet. Nansetibaan 15 Goes T 0113 -24 64 64

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7