6 luit Protest Vingino Outfitters Nation O'Neill DC shoes Vans Quiksilver Converse enz. St. Jacobsstraat 17, Vlissingen, webshop skids.nl Fashion B Shoes for Kids BTeens donderdag 24 december 2009 DONDERDAG 24 DECEMBER Ossenisse Tentoonstelling van kerstkaarten door de jaren heen en kaarsen versiert met was en plaatjes. Voormalige kerk, 11.00-1600 uur. Oostkapelle Strandjutten voor alle leeftijden van 12.00-14.00 vanaf museum Terra Maris. VRfjöAG 25 DECEMBER Dreischor Kerstviering met muziekvereniging Cres cendo. In de Adriaanskerk om 10.00 uur. Vlissingen Kerstcircus Zeeland. Hoek Scheldestraat/Aagje Dekenstraat, 13.00 en 16.15 uur. ZATERDAG 2$ DECEMBER Ossenisse Tentoonstelling van Kerstkaarten door de woon een mooie, goedzittende broek of sweater aan." De zaak in Goes bestaat sinds 1988, die in Vlis singen viert komend jaar zelfs al het 25-jarige jubileum. Sinds zes jaar zit tegenover de win kel in de Vlissingse Sint Ja cobsstraat Skids, het jongere broertje/zusje van X-Ray. Joke voert in Skids een wat ander assor timent, waarin het accent op streetwear (vooral skatemerken) maar - vooral voor de meidenkle- ding - zeker ook op fashion ligt. jaren heen en kaarsen versiert met was en plaatjes. Voormalige kerk, 11.00-1600 uur. Vlissingen Kerstcircus Zeeland. Hoek Scheldestraat/Aagje Dekenstraat, 13.00 en 16.15 uur. Nieuw-Namen Excursie door het Verdronken Land van Saeftinghe. Aanmelden noodzakelijk bij het Bezoekerscentrum: 0114-633110. Saeftinghe, Emmaweg 4, 13.30 uur. Ritthem Rondleidingen met een IVN gids rond Fort Rammekens. Een twee uur durende rondleiding kost 2,50, euro, kinderen on der de 6 jaar gratis. Informatie: www.for- trammekens.nl. of 0118-412 498. Rammekensweg 14.00 uur. Oostkapelle Wandeling 'Westhove toen en nu' onder leiding van een gids. Meewandelen kost 2 euro. Aanmelden is noodzakelijk en kan telefonisch via 0118-582620. Stoere jongens en meiden vinden er kleding en accesoires van Outfit ters Nation, Protest, O'Neill, Quiksilver Youth, Gsus, Rags, Vans, DC, Vingino, Volcom, Ele ment, Etnies, Roxy en Mi-issue. Ook zijn er schoenen van Conver se, Vans, DC shoes, Etnies, Es, Osi ris, Globe en wordt bij Skids on dergoed van Muchacho Malo en Vingino verkocht. De doelgroep is pakweg van zes tot zestien jaar oud en kan niet al leen voor kleren, maar ook voor Terra Maris, Duinvlietweg 6, 14.00 uur. ZOmm 27 DECEMBER Terneuzen Wandeltocht in natuurontwikkelingsge bied de Margarethapolder nabij het buurt schap De Criete. Aanmelden via 0115-431511. Café De Griete, 09.30 uur. Oostkapelle Kerstballenwandeling: speurtocht voor kinderen tot 12 jaar verzorgd door de Ro tary Club Walcheren en Het Zeeuwse Landschap. Natuurgebied Oranjezon, 11.00-15.30 uur. Ossenisse Tentoonstelling van kerstkaarten door de jaren heen en kaarsen versiert met was en plaatjes. Voormalige kerk, 11.00-1600 uur. Vrouwenpolder Kerstballenwandeling in natuurgebied Oranjezon, Koningin Emmaweg 22, 11.00-15.30 uur. De naam X-Ray is in Zeeland al jaren een begrip onder creatie ve jongeren die zich willen onderschei den van de massa. „Een regenjas is bij ons niet zo maar een regenjas, maar bijna een statement", zegt ei genaar Jaap van Boven. „Je hebt gasten die al benauwd worden als ze een groene broek en een groen T-shirt aan moeten doen. Dan moet je dat vooral niet doen. Maar wie iets zoekt om zijn individuali teit te benadrukken, wie niet mainstream is, die moet bij ons zijn." De regenjas waar Jaap van Boven het over heeft, is inderdaad een nogal opvallend exemplaar. Dat soort items zijn de 'uitroepte kens' in de winkel, zoals Jaap zegt. Zodat de toevallige passant direct weet in wat voor zaak hij zich be vindt. „Daarnaast is er genoeg waarin je wat meer low profile kunt zijn, en je toch kunt onder scheiden." Jaap is zelf muzikant en staat regel matig op het podium met zijn band El Combo, die Nederlandsta lige rock brengt. Wie rondkijkt in de winkels in Goes en Vlissingen, ziet invloeden van muziekstromin gen als rock'n'roll, hiphop, punk Zowel bij Skids als bij X-Ray (foto) is een uitgebreide verzameling sneakers te koop. foto's Lex de Meester door Ondine van der Vleuten en new wave. Een groot deel van kleding importeert hij uit Enge land. Dat is te zien aan merken als Heil Bunny, Criminal Damage en Living Dead Souls. X-Ray voert ook grote alternatieve (streetwear- en streetfashionmerken) als Vans, Dickies, Ecko, Overzeas, Karl Kani, Dc shoes, Nickelson, Insight 51, Rockwell, PellePelle en Tribal. De klant vindt verder een ruim as sortiment aan sneakers, hoedjes a la Justin Timberlake, mutsen en petten (van Alan Clarke bijvoor beeld). Ook daarin loopt X-Ray voorop, dankzij de regelmatige in koopsessies in Londen. X-Ray krijgt voornamelijk jonge ren in de zaak, tot halverwege de dertig, al wordt er ook wel eens een hoedje verkocht aan een keuri ge oudere heer. Daarnaast is er een groep vaste klanten die speciaal voor oversized hiphopmerken als Karl Kani ko men. Jaap: „Iemand die een flink postuur heeft en niet voor die oversized look gaat, heeft er ge- Skids, het jongere broertje/zusje van X-Ray in de Sint Jacobspassage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66