Radio Der Boede was gewoon aanwezig iland 129 Sluis-Brugge-Sluis alweer op de rol Veldloop ambtenaren mag niets kosten potacnou 50% KORTING 'De Piraat' HUISOMROEP Ook het laatste verzoekplatenprogramma verliep weer losjes, gemoedelijk en gesmeerd Extra grenscontroles donderdag 24 december 2009 OP DE WINTERCOLLECTIE Kleine Markt 3,4381 EJ Vlissingen tel. 0118-41 31 66 SLUIS - Met de eerste 'winterprik' heeft ijsclub 't Zwin uit Sluis de eerste voorbereidingen getroffen voor mogelijk schaatsplezier op de Damse Vaart. Begin januari gaat de club zaken professioneler aan pakken. Het draaiboek voor de tocht Sluis-Brugge-Sluis wordt ver fijnd en de gemeentebesturen van Sluis, Damme en Brugge werken nieuwe maatregelen uit. Groene en rode vlaggen geven de dikte van het ijs aan. Dat wordt pas vrij gegeven als het twaalf centimeter dik is. Dat is dan te zien aan groe ne vlaggen. De brandweerkorpsen van Knokke-Heist en Damme krij gen dezelfde ijsdiktemeter als de club uit Sluis waardoor er geen ver warring meer kan ontstaan over de dikte. Strooidiensten moeten op de bruggen over de Damse Vaart met de hand strooien, zodat er geen zout op het ijs komt. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend le kerstdag gesloten Duinweg Oostkapelle Het gratis inloopspreekuur bij Leenders Advocaten op maandag 28 december 2009 gaat niet door. Vanaf 4 januari 2010 kunt u weer iedere maandag terecht van 14 tot 16 uur. Leenders Advocaten Paul Krugerstraat 34, 4381 WE Vlissingen. 0118 -41 40 79 GENT - De Vlaamse politie houdt extra controles tijdens de komen de feestweek. Langs de hele Zeeuws-Vlaamse grens zullen pa-, trouilles vooral tijdens de kersta vonden en oudjaarsnacht extra alert zijn op aangeschoten bestuur ders. ZIERIKZEE - De veldloop voor vier duizend ambtenaren, die de ge meenten Schouwen-Duiveland, Noord-Beveland en Veere op 31 maart houden, mag deze gemeen ten niets kosten. Het bedrag van ongeveer een ton dat nodig is voor de organisatie, moet geheel worden opgebracht uit deelnemersbijdragen en spon soring. Mocht er onverhoopt toch een tekort ontstaan, dan draaien de drie gemeenten daar gezamen lijk voor op. Dit blijkt uit een raadsbrief van B en W van Schouwen-Duiveiand. Het college meldt aan de gemeen teraad dat aan de veldlopen in voorgaande jaren in de meeste ge vallen geld is overgehouden. Maar dit biedt voor de komende editie van de veldloop geen zeker heid. Het college wijst er namelijk op dat er op Neeltje Jans geen voorzieningen zijn. Daarom moet alles dat nodig is voor de lopers, worden aangevoerd. En dat kost geld. door Henk Postma Radio Der Boede had woensdagochtend meer bezoekers over de vloer dan er luisteraars aan het toestel waren gekluisterd. Zowat al le Walcherse media hadden came- ralui, geluidsmensen en reporters naar het studiootje gestuurd om verslag te doen van de slotuitzen- ding. „Waar is die grote zakdoek", grapte Wannes van der Schoot droogjes, vlak voor hij, samen met Louise Stam, de aankondiging deed van 'ons laatste plaatje dat we over de kabel gooien'. Als duo presenteerden ze jaren lang het verzoekplatenprogramma van en voor de bewoners, mede werkers en bezoekers van het voor- s malig verpleeghuis Der Boede in Koudekerke. En ook al deden ze dat gisteren voor het laatst, die gro te zakdoek hoefde er niet aan te pas te komen. Want ook nu weer i deden ze de presentatie zoals de luisteraars dat van hen gewend wa ren: losjes, gemoedelijk, en ge- I h smeerd. Pf „Heel jammer dat het onze laatste uitzending is", zette Wannes zijn slotwoord in. „Zeker weten", kop te Louise de bal vakkundig in. Ze repte nog wel van weemoed. Maar pas toen de microfoon was dicht gedraaid, en de omroep met de laatste tonen van een kerstlied voorgoed tot zwijgen was ge bracht, kreeg ze het even te kwaad. Of de camera van de regio nale tv haar even uit beeld zou wil- r len houden... Radio Der Boede is voorgoed uit de lucht. Wannes van der Schoot en Louise Stam presenteerden woensdagochtend het slotprogramma. Met Leo Kopppe- jan achter de knoppen. Ook de andere vrijwilligers waren present: Cora en Peter van Antwerpen, Hennie Koppejan en Ret van Hattem. foto Lex de Meester Radio Der Boede hield het 27,5 jaar uit. De laatste jaren hing de huisomroep, zoals mede-opricht ster Cora van Antwerpen dat uit drukte, nog slechts met elastiekjes aan elkaar. Dat lag niet aan de zes vrijwilligers waar de omroep op draaide, maar aan de ontmante ling van het verpleeghuis. In de hoogtijdagen verzorgde Radio Der Boede drie uitzendingen per week, elk met zo'n vijftig verzoek platen. En dan waren er ook nog de specials, zoals de jaarlijkse in- stuifmiddag op de laatste dag van het jaar, met lokale artiesten en spelletjes, in het bijzijn van de luis teraars. „Konden ze ons ook nog een keertje zien." De laatste jaren was de huisomroep per week nog maar één ochtendje in de lucht. En als er dan al luisteraars waren, was het de vraag of die er nog wat van meenamen. Bewoners leefden vooral op wanneer aan hen werd gevraagd welke liedjes ze wilden horen. Maar of daar dan ook naar werd geluisterd? Dat maakte zo veel al niet meer uit. „Radio Der Boede was gewoon aanwezig. Het belang zat vooral in het sociale aspect."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55