PZC as I Winkelen met de neus in een lijstje WOONBEURS OOK 2E KERSTDAG GEOPEND TEGELHUIS J allure Schaduw SCH0UWEN-DU1VELAND 26 en 27 1 29 KERSTINKOPEN Boodschappen doen in Zierikzee uitgesteld door het winterweer prettige feestdagen en een gelukkig 2010 29 december op' kerstarti kelen en diverse lAClCII 28 decenxbfer almanak Donderdag 24 december 2009 Stille getuigen van de tsunami in het Watersnoodmuseum m Het is een kunst om plezierig oud te worden Tip? schouwen-duiveiand@pzc.nl door door Ali Pankow en Melita Lanting Lijstje in de hand, leesbril op de punt van de neus en kris-kras de winkel door op zoek naar het juiste pro duct. Kerstinkopen doen is voor veel mensen ieder jaar weer een hele toer. Vooraf zijn de gratis ma gazines van de supermarkten uitge plozen en is hier en daar nog eens een kookboek opengeslagen op zoek naar het ultieme kerstdiner. Het gevolg: iedereen zoekt zich suf naar producten die de rest van het jaar nauwelijks gekocht worden. „We zien dat veel klanten luxe din gen kopen, zoals een varkenshaas die zó de oven ingeschoven kan worden", zegt Hans Verduijn van de Plus in Scharendijke. De parkeerplaatsen in de binnen stad van Zierikzee en bij de super markten staan steeds behoorlijk vol, maar in de winkels vallen de rijen bij de kassa's wel mee. „We kunnen de invloed van het slechte weer zeker merken", zegt Anton Krijnse Locker van World of Drinks in Zierikzee. „De druk van de inkopen ligt echt op de laatste dagen." Maar ook dan is het voor veel men sen nog steeds behoorlijk glibbe ren. De meeste straten en hoofd wegen zijn schoon, maar de stoe pen en parkeerplaatsen laten nog zeer te wensen over. De dikke laag ijs smelt slecht weg. „Lukt het voor mij om onder het poortje door te gaan", vraagt een oudere vrouw aan een voorbijganger. Ze is met haar scootmobiel op weg naar de binnenstad van Zierikzee en heeft last van gladde stoepen. In de stad komen daardoor de kerstinkopen laat op gang, zegt voorzitter Cees Legemaate van On dernemersvereniging Neptunus in Zierikzee. „Gelukkig begint het nu lekker druk te worden, maar dins dagavond tijdens de extra koopa vond was het heel stil. Dat heb je als het journaal net heeft aange kondigd dat het gaat opvriezen en het spiegelglad kan worden." Bij Slagerij Tholhuijsen in Renesse hebben veel klanten gekozen voor gemak. Vlees bestellen per tele foon of via internet. „En zij maken veel gebruik van de mogelijkheid om op beide kerstdagen bestellin gen af te halen", zegt Rob Thol huijsen. Het koortje van de Stichting Historische Spelen treedt op in Dickensstijl tijdens koopavond in Zierikzee. De kerstinkopen komen laat op gang. foto Dirk-Jan Gjeltema VAN 11.00-17.00 UUR De mooiste badkamer- en tegelshowroom van Nederland vindt u in Barendrecht. 2000 m2 met badkamers, een unieke collectie wandtegels en schitterende tegelvloeren. Complete badkamer met inloopdouche, badmeubel, wandcloset, radiator, wand- en vloertegels voor slechts O j5" Deventerseweg 11Barendrecht Vaanpark 4, afslag Ikea Tel. 0180-646810 www.tegelhuis.nl Geopend van dinsdag t/m zaterdag r)^n"DUFFT3"DV Markt51 Middelburg ucJL/ j\ V lx IV n Bv Y T0118886886 Wij Wensen u boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl www.allurebouw.nl da's thuiskomen m». mxma s -:r a Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 (Provinciaatseweg tussen Vlissingen en Koudekerke), 0118-551623. www.intratuin.nl Tip? redactie@pzc.nl intratuin Jesse van zes jaar had iets goed te maken met z'n moeder. Want voor de zoveelste keer had hij zijn lego niet opgeruimd. En de kat des huizes keek hem nog steeds een beetje wantrouwend aan, nadat hij een tijdlang met een kerst bal aan zijn staart had moeten rond lopen. Jesse kwam bij mama in de keuken staan. Het woord is hem vrijwel ze ker onbekend, maar hij begon enorm te vleien. Wat vond hij allemaal heel mooi aan z'n moeder? „Mam.a", zei Jesse, „ik vind datje een mooie broek aan hebt. Die staat heel stoer en ik vind ook dat je mooie ogen hebt, en mooie scha duw..." Mama moest al een beetje lachen. „Je bedoelt oogschaduw?" „Ja", zei Jesse, „en je haar zit ook zóóó mooi. En weetje wat ik ook mooi vind? Je verkleurde tenen." Verkleurd????? Jesse: „Ja, je prachtige tenenscha- duw."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39