Goede Hope wiï schapen aan de kust PZC U WOONBEURS deDRVKKERY 3 allure i_ I ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 29 Koude kijk vanuit de hoogte op Sluis en diverse 28 december prettige feestdagen en een gelukkig 2010 OM éist celstraf voor witwassen auto en sieraden Sluis-Brugge-Sluis al weer op de rol Duitse duikbootjes als klein venijn in de staart van de oorlog Donderdag 24 december 2009 BEDRIJFSVERPLAATSING Schapenpark Terneuzenaar kan op latere leeftijd het schrijven niet laten Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst NIEUWVUET - Boerderij Goede Ho pe onderzoekt of het schapenpark kan worden voortgezet in de nabij heid van de nieuwe Zwartegatse- dijk. Het bedrijf, waar 44 schapen rassen worden gehouden, zou pri ma passen in de nieuwe natuur die wordt aangelegd tussen cam ping Groede en Groede Podium. Gemeente, waterschap, Dienst Landelijk Gebied en de eigenaren van de camping zien de schapen boerderij graag komen. De eige naar van Goede Hope, het echt paar Van Erp, en de kandidaat-op volger willen graag meewerken aan een bedrijfsverplaatsing van Nummer Een naar de kust bij Groede. Of de verhuizing daadwer kelijk doorgaat is vooral afhanke lijk van de financiële haalbaarheid. Goede Hope ziet weinig toekomst op de huidige vestigingsplaats, om dat op de als natuurgebieden inge richte percelen rondom de boerde rij geen schapen mogen lopen. Runderen zouden betere begra- zers zijn en bovendien mogen er geen afrasteringen in de percelen bij Nummer Een worden neerge zet. De hekken zijn nodig om de vele rassen die de Van Erps fokken van elkaar te scheiden. De gemeente Oostburg haalde de Van Erps in de jaren negentig graag binnen, omdat ze in het gro te schapenaanbod een toeristische attractie zag. Ook het huidige Sluis wil graag dat het bedrijf voor de ge meente behouden blijft. De ge meente heeft beloofd actief mee te helpen bij een speurtocht naar een geschikte locatie. Financiële midde len heeft het armlastige Sluis ech ter niet te bieden. Jan en Miek van Erp hopen nu dat andere overheden, natuurbeheer ders en ondernemers (provincie, Het Zeeuws Landschap en cam ping Groede bijvoorbeeld) een duit in het zakje kunnen doen. Het waterschap zou in elk geval al bereid zijn om een leegstaande schuur, die het schap in handen kreeg toen het grond aankocht voor aanleg van de nieuwe Zwarte- gatsedijk, beschikbaar te stellen voor de bedrijfsvoering. De eigenaren van camping Groe de, die ook Groede Podium behe ren, zien de komst van het scha penpark ook als een extra toeris tische voorziening, waarvan ook hun gasten profiteren. „We heb ben officieel nog niets gehoord over beschikbaarheid en geschikt heid van bedrijfsgrond aan de kust. Maar als alle partijen ak koord zijn, onderzoeken we met de kandidaat-opvolger of er een haalbaar bedrijfsplan is op te stel len", meldde Jan van Erp gisteren. SLUIS - Op de Groote Markt van Sluis draait nog tot en met zondag 3 januari een reuzenrad van 38 meter hoog. Door de kou en sneeuw van de laatste dagen was de belangstelling wat minder. Maar Franky Standaert, bestuurslid van de middenstandsvereniging verwacht meer drukte tussen kerst en nieuwjaar als mensen vrij zijn. De winkeliers hebben 45.000 gratis tickets, die ze de komende dagen aan klanten weggeven. Scholieren in Sluis en Brugge kregen net voor de kerstvakantie al vrijkaarten aangeboden. foto Mark Neelemans op'SlllS-. kerstartikeleil Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke), 0118-551623. www.intratuin.nl intratuin Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Wij Wensen u boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl DEN HAAG - Een 37-jarige inwoner van Terneuzen mag door de recht bank in Middelburg zijn vrijgespro ken van het witwassen van een Mercedes ML230, dure gouden sie raden, een Rolex-horloge en fit ness-apparaten; het Openbaar Mi nisterie laat de man niet los. In hoger beroep bij het Haagse ge rechtshof eiste de hofaanklager een gevangenisstraf van zeven maanden wegens witwassen. De Terneuzenaar is door de Middel burgse rechtbank eerder tot vier weken gevangenisstraf véroor- deeld, maar dat was alleen voor overtreding van de opiumwet. Het Openbaar Ministerie gaat ervan uit dat een Mercedes, dure siera den en fitness-apparatuur ook door crimineel handelen zijn ver kregen en houdt de spullen nog in beheer. Advocaat A. Sol pleitte voor vrijspraak en teruggave van de, volgens hem eerlijk verkregen, in beslag genomen eigendommen. Uitspraak volgt over twee weken. SLUIS - Met de eerste 'winterprik' heeft ijsclub 't Zwin uit Sluis de eerste voorbereidingen getroffen voor mogelijk schaatsplezier op de Damse Vaart. Begin januari gaat de club zaken professioneler aanpakken onder voorzitterschap van Frank Vercrae- ye. Het draaiboek voor de tocht Sluis-Brugge-Sluis wordt verfijnd en de gemeentebesturen van Sluis, Damme en Brugge werken nieu we maatregelen uit. Groene en ro de vlaggen geven over het hele tra ject de dikte van het ijs aan. Vanaf een dikte van zes centimeter gaan rode vlaggen in top ten teken dat het ijs dagelijks wordt gemeten. Het ijs wordt pas vrijgegeven als een dikte van twaalf centimeter is bereikt. Dan geven groene vlaggen aan dat de baan vrij is gegeven. De brandweerkorpsen van Knok- ke-Heist en Damme krijgen een zelfde ijsdiktemeter als de club uit Sluis waardoor er geen verwarring meer kan ontstaan over de dikte. Strooidiensten langs de route krij gen de opdracht om de bruggen over de Damse Vaart met de hand te strooien, zodat er geen zout op het ijs komt. 11*" 5™* 11 RI II* „I llw W V «I \0 -4 29 december www.atiurebouw.nl da's thuiskomen hz&C

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31