WOONBEURS Nieuw hotel op locatie van oud Surfhotel Kraan trekt lijst LPM 3 allure Schaduw deÜRVKKERY LH ISSBN 0 29 december ORANJEPLAAT Gemeente zet licht op groen Brutale Annie vertedert in crisis toen en nu almanak 29 WALCHEREN 26 en 27 kers'tartikelerï en diverse 28 deeembfcr TJ prettige feestdagen en een gelukkig 2010 I ,sPf PSS8 S& 1 yyww-aHurebouw.nl da's thuiskomen GOES - Annie, het brutale roodharige meiske in de gelijknamige musical, houdt de moed erin ten tijde van crisis. Als het vandaag niét goed gaat, droom ik over morgen: een nieuwe dag met nieuwe kansen' luidt haar boodschap. Muziektheater GOV wist gisteravond tij dens de première in De Mythe in Goes een volledig uit verkochte zaal te boeien met een sterke cast gevormd door uitsluitend eigen leden. De hoofdrol werd gistera vond vertolkt door Vera de Koster; zaterdag komt die eer toe aan Nienke Dek. foto Ronald den Dekker MIDDELBURG - Piet Kraan-is de lijst trekker van de nieuwe Lokale Par tij Middelburg (LPM). De partij is opgericht door Kraan en Wim Ste- ketee van de huidige raadsfractie Middelburg Transparant. Steketee staat tweede op de LPM-lijst voor de verkiezingen op 3 maart. Kraan zit nu in de raad voor de Po litieke Partij Middelburg-Kraan, een eenmansfractie die is ontstaan na het uiteenvallen van de Politie ke Partij Middelburg. Het andere lid van die partij, Hayati Akdag, ging verder als PPM-Akdag. Kraan en Steketee hebben elkaar gevonden in een nieuwe partij. Geen van beiden claimde vooraf het lijsttrekkerschap, maar de keu ze is uiteindelijk dus op Kraan ge vallen. Op de plaatsen drie en vier staan Ed de Graaf en Carla Doorn. De lijstduwers zijn Rinus Souisa en Loes Souisa-Kooger. Zij steu nen de lijst wel maar willen niet in de raad plaatsnemen. Tip? redactie@pzc.nl Jesse, zes jaar oud, had iets goed te maken. Voor de zoveelste keer had hij zijn le go niet opgeruimd. Hij kwam schuld bewust bij zijn mama in de keuken staan, om haar daar vervolgens lief devol te overladen met compliment- jes. „Mama", zei Jesse, „ik vind dat je een mooie broek aan hebt, die staat heel stoer, en ik vind ook dat je mooie ogen hebt, en mooie scha duw..." Mama moest al een beetje lachen. „Je bedoelt oogschaduw?" „Ja", zei Jesse, „en je haar zit ook zóóó mooi. En weet je wat ik ook mooi vind? Je verkleurde tenen." „Verkleurd?", vroeg zijn moeder ver baasd. Jesse: „Ja, je prachtige tenenscha- duw." Markt 51 Middelburg T0118S86886 Eerste traantje vloeit pas na de laatste tonen van Radio Der Boede Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Na jaren van onder handelen en strengere eisen aan projectontwikkelaar Bogor stemt de gemeente Middelburg definitief in met de bouw van een nieuw ho tel met appartementen aan het Veerse Meer bij Arnemuiden. Om de nieuwbouw op de plek van het vroegere Surfhotel mogelijk te ma ken, moet het bestemmingsplan Oranjeplaat worden veranderd. Bogor heeft de afgelopen jaren het plan al aangepast aan de verlan gens van de gemeente. Zo mag er geen talud worden aangelegd bij het nieuwe hotel. Dat zou name lijk op de plek komen waar nu een strandje ligt. Dat openbare strand je is aangelegd op kosten van de ge meente en het waterschap Zeeuw se Eilanden. Zij willen dat het strand blijft en dat iedereen erop terecht kan. Ook eist de gemeente dat de re creatiewoningen via centrale ver huur beschikbaar worden gesteld aan toeristen. Dat is nodig om te voorkomen dat kopers van de ap partementen aan het Veerse Meer gaan wonen. De gemeente heeft nu nog één eis aan Bogor. Die heeft te maken met compensatie voor het kappen van bomen achter het hotel. Als er groen verdwijnt moet er meer groen terugkomen (dezelfde hoe veelheid bomen plus eenderde extra). Het college van B en W zal daarover nog een overeenkomst sluiten met Bogor. Het plan omvat een nieuw hotel met veertig kamers, een complex met 34 vakantieappartementen en daarnaast nog achttien bungalows aan het water met een eigen lig plaats voor bootje. Het hotel wordt drie etages hoog, het appar tementencomplex vier. Ook komt er een nieuwe aanlegsteiger en worden er parkeerplaatsen aange legd die ook beschikbaar zijn voor dagtoeristen. De toetsingscommissie die alle plannen rondom het Veerse Meer beoordeelt, is positief over het plan, maar had ook twijfels over de haalbaarheid. Na extra uitleg van de projectontwikkelaar dat het wel degelijk rendabel is om het hotel en de appartementen te bou wen, is die scepsis afgenomen. Het dagelijks gemeentebestuur erkent dat er voor Bogor risico's aan het project kleven, maar vindt het toch de moeite waard de uitvoe ring mogelijk te maken. Daarvoor moet wel nog het huidige leeg staande hotel worden gesloopt. De verwachting is dat het nog wel twee jaar zal duren voordat het nieuwe hotel klaar is. Donderdag 24 december 2009 Stille getuigen van de tsunami in het Watersnoodmuseum op „,v, V' - - Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke), 0118-551623. www.intratuin.nl intratuin Wij Wensen u boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27