De veranderingen die zich het afgelo pen halfjaar in het leven van Susanne Boogers voordeden, zijn van zo'n meedo genloze intensiteit, dat ze het menselijk voorstellingsvermo gen overstijgen. Susanne (40) kreeg in oktober te horen dat er 'wereldwijd geen behandeling' vóór haar uitgezaai de melanoom is. De dood komt nooit gele gen, maar kondigde zich bij Susanne op een wel heel cruciaal moment in haar le ven aan: in juli moe der geworden van dochter Sterre, in sep tember getrouwd met haar vriend Ary Mol, om samen met hem een bakkerij over te nemen, na een loopbaan van twintig jaar als lay-outster bij de krant. Haar man Ary begon op 1 no vember alleen. door Florence Imandt foto Fabienne de Lange Geboren 17 augustus 1969 te Eindhoven, opgegroeid in Oosterhout. Opleidingen: land- en tuinbouwschool en grafisch lyceum. In 1988 in dienst bij Dagblad De Stem, eerst op de paste-up- en repro-afdeling, later lay-out en vormgeving. In 1989 verhuisd naar Breda, waar ze in 2006 de liefde van haar leven ontmoet. Op 22 juli 2009 wordt dochter Sterre geboren. Op 29 september getrouwd met Ary Mol. Op 1 november 2009 uit dienst bij BN/DeStem en mede-eigenaresse bakkerij Schellens in Loon op Zand. Op de afscheidsborrel die op 12 september voor haar en enkele andere vertrekkende collega's wordt gehouden, laat Susanne verstek gaan. Haar linkeroog is iets naar buiten gekomen, ze ziet dubbel en moet onderzoeken ondergaan. Een scan laat plekjes in haar hoofd en op haar longen zien. Een buikbiopsie toont half oktober aan dat dat uitzaaiingen zijn van een naar binnen geslagen melanoom (een zeer kwaadaardig bindweefselgezwel). Wat precies de oorzaak is, is niet meer te achterhalen. Een behandeling is er niet. Haar hoofd wordt bestraald met de bedoeling het zicht in haar oog te verbeteren. De bestraling heeft evenwel geen effect.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 128