'Concurrentie bij de mannen is groter' 381 sporl Clausing en Schipper jagen op tweede NRT-titel Meerdere favorieten op Schelde Toptoernooi TENNIS Het mannentennis in Zeeland steekt enigszins schril af bij de prestaties van de tennissters uit de provincie. Aanwijzing toezichthoudend ambtenaren Waterschap^ donderdag 24 december 2009 door Roeland van Vliet GOES - Nu de beste Zeeuwse ten nissters het nationaal en interna tionaal zo goed doen, lijkt het als of de mannen geen deuk in een pakje boter kunnen slaan. Maar dat is niet zo. „Bij ons is de concur rentie gewoon veel groter", weet René Lindenbergh, die vorig jaar van Goes naar Tilburg verhuisde. „Je stijgt minder makkelijk op de ranglijsten." Lindenbergh, die deze week actief is op het ZuidWest Lease toernooi in Goes, is in het enkelspel de nummer 61 van Nederland. Frank Clausing uit Wemeldinge (34e) en de eveneens van oorsprong uit Goes afkomstige Alexander Non- nekes (88e) vergezellen hem in de top honderd. „Wij kunnen met z'n drieën goed meekomen op de nationaal ranglijsttoernooien. Het gat met de rest - jongens als Koen van den Berge - is best wel groot. Dat hij hier een nog een ronde heeft gewonnen is voor hem mooi meegenomen." De 22-jarige Lindenbergh, die in het verleden competitie speelde voor 't Halve maantje uit Goes, doet jaarlijks aan zo'n tien NRT's mee. Daarmee kan hij zijn ranking op peil houden. „Meer gaat niet", vertelde hij. „Ik ben ten nisleraar en houdt me nu bezig met het op zetten van een eigen tennisschool in Hilvarenbeek. Ik begin klein, maar hoop het komende zomer al flink uit te kunnen breiden." In Goes is Lindenbergh als vierde geplaatst. Gisteren haalde hij de laatste acht door een solide zege (6-4 6-2) op Martijn Janssens, die mopperend ten onder ging. Zijn volgende opponent is Pim Toon ders. „Het zegt niet alles, maar van hem heb ik nog nooit verloren. Ik zou dus nog een ronde verder moeten kunnen komen." Voor Frank Clausing geldt hetzelf de. Hij schakelde gisteren Koen van den Berge uit Burgh-Haamste- de uit met 6-2 6-4. In de eerste set was de als tweede geplaatste Bevel ander heer en meester, maar in De positie van de uit Goes afkomstige tennis ser René Lindenbergh bij de Nederlandse mannen in het enkelspel. het tweede bedrijf zag hij zijn op ponent toch een paar mooie pun ten maken. Clausing was wat grie perig en daardoor eerder ver moeid. Hij treft vandaag Mark Log ger. Bij de vrouwen zijn er drie Zeeuw sen doorgedrongen tot de kwartfi nales. De als eerste geplaatste Lesley Kerkhove (Zierikzee) en de wild cardhouder Silvana Bauer (Oost- dijk) hadden een makkie. Ze ston den maar een paar games af aan respectievelijk Laurelle van Tilburg en Carmen Pop. Milou Flohil (Oostkapelle) moest wel alles ge ven en toonde aan over veerkracht te beschikken. De pas vijftienjarige Walcherse verloor de eerste set met 6-3 van Lisanne Coenen. Daar na won ze de tweede met 6-1, om vervolgens in de derde weer met 4-1 achter te komen. Vervolgens pakte ze vijf games op rij. In de kwartfinales treft Flohil Kerk hove. Bauer speelt tegen Babs van Kampen. Koen van den Berge uit Burgh-Haamstede in actie tegen Frank Clausing uit Wemeldinge. Clausing zou winnen met 6-2 6-4. foto Ronald den Dekker door Sven Bakker GOES - Frank Clausing en Harold Schipper zijn hard op weg om op het ZuidWest Lease nationaal rang- lijsttoernooi (NRT) de dubbeltitel in de wacht te slepen. Nadat zij vo rig jaar zomer al het NRT in Oost-Souburg wonnen, is het duo nog twee zeges verwijderd van de indoortitel in Goes. Het Zeeuwse dubbelkoppel had veel moeite om zich bij halve fina listen te scharen. Na 6-4 3-6 in de eerste en de tweede set wonnen Schipper en Clausing met 10-7 de supertiebreak van Paul en Rutger Baans. Bij de vrouwen viel het doek voor Marjolein Meulenberg en Esther Vendrik al in de eerste partij. Te gen Anne Luijpen en Charlotte van der Meij verloren zij met 6-1 6-4. In het gemengddubbel slaag de Milou Flohil er niet in om de halve eindstrijd te bereiken. Sa men met Joost Oranje werd zij ge klopt door Margot Wijnen en Tom Felius: 4-6 3-6. In de 4-categorie bij de mannen is Oost-Souburger Bart Ovaa niet af te stoppen. Hij bereikte de kwartfi nales door met 6-2 7-6 van Tho mas le Clercq uit Zierikzee te win nen. In. het dubbelspel 4 bij de mannen was er de nipte overwin ning voor Sander van Buren en Roelof van Gilst. In de supertie break was een 11-9-zege op Ra mon de Jong en Jos Verschuure: 7-6 5-7 11-9. Kim de Nooijer haalde het vrou wenenkel in de 5-categorie de hal ve eindstrijd. De als eerste geplaats te De Nooijer versloeg Nora van de Zande met 6-3 6-3. Bij de man nen in de 5 was er succes voor Stephan de Leeuw en Bas Mulder. De Leeuw, als zevende inge schaald, won met 6-4 7-6 van Joop Bos. Mulder was in straight sets de meerdere van Rick Kole: 6-3 6-4. De beide waterschappen hebben 9 december 2009 besloten een aantal medewerkers aan te wijzen als toezichthoudend ambtenaar. Zij houden met ingang van 22 december 2009 toezicht op de naleving van de volgende wetten en verordenin gen: Wet milieubeheer Waterwet Keur waterschap Zeeuwse Eilanden 2009/Keur waterschap Zeeuws Vlaanderen 2009 Regeling gewasbeschermingsmiddelen en biociden Het besluit met daarin opgenomen de functies en de namen van degenen die zijn aangewezen, ligt vanaf 4 januari 2010 ter inzage: Bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Bij de receptie van waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Kennedylaan 1 in Terneuzen, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zeeuws -Vlaanderen Zeeuwse Eilanden door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Het prestigieuze Schelde Toptoernooi wordt dit jaar van maandag 28 tot en met woensdag 30 december gehouden in de nieuwe biljartzaal van Tappe rij 's Lands Welvaren in Kwaden- damme. De organisatie is in han den van het biljartdistrict Delta Zuid West. Titelverdediger Louis Dallinga is niet van de partij. Trekpleisters zijn dit jaar de kersverse Neder lands kampioen in het kader 57/2 Peter de Bree uit Middelburg, Piet de Koeyer uit Biervliet, Robert van Stevendaal uit Vogelwaarde en Jean Paul de Kraker uit Hoek. Niet ongevaarlijke outsiders zijn Jan Goudzwaard uit Goes, Henk Wiel aard uit Ooltgensplaat, thuisspeler Jaap Hameling en Jan Eickenboom uit Zierikzee. Er wordt in twee poules van vier gespeeld in de spelsoorten Kader (naar 100 punten), bandstoten (50) en driebanden (15). De poule winnaars spelen de finale, de num mers twee spelen om de derde en vierde plaats. In de finale wordt de opdracht verzwaard naar respectie velijk 150, 75 en 25. De wedstrijden beginnen maandag en dinsdag om 11.00 uur en woensdag om 10.00 uur. Waterschap Zeeuwse Eilanden Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Waterschap Zeeuws-Vlaanderen Kennedylaan 1 Postbus 88,4530 AB Terneuzen Telefoon 0115 - 641000 Fax 0115 - 641200 info@wszv.nl www.wszv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 116