PZC Rentree 'Schumi' impuls voor F1 37 39 FORMULE 1 Legendarische Duitse coureur tekent contract bij Mercedes PSV onstemd over afgelasten bekerduel A1-elftal W Gestel uit competitie genomen Directeur Jan Reker stapt op bij PSV Sven Nijs sterkste in Noordzeecross Gooier vuurwerkbom bij Twente opgepakt BR/HMT Mercedes-Benz Mannentennis in Zeeland loopt achter bij de vrouwen Donderdag 24 december 2009 Monsterscore voor Ajax in bekerduel met amateurs van WHC Tip? sport@pzc.nl door Hans Leber DEN HAAG - Ruim dertig records heeft hij op zijn naam staan, bij de FIA wordt hij onomwonden de beste coureur uit de geschiedenis van de Formule 1 genoemd. En ie der ander zou dat eigenlijk moe ten beamen, gezien de meeste (7!) wereldtitels ooit die hij behaalde. Maar voor de bijna 41-jarige Duit ser Michael Schumacher is het alle maal niet voldoende. Die heeft weer honger naar racen en keert te rug in de cockpit van een Formule i-bolide. Gisteren maakte Mercedes bekend een contract met de coureur te hebben gesloten. Schumacher zelf meldde met trots op zijn website dat hij drie jaar voor het nieuwe team van Mercedes gaat rijden, dus voor het overgenomen team van Brawn GP dat met Jenson But ton afgelopen seizoen de wereldti tel binnenhaalde. Ross Brawn zelf stond bij Benetton en Ferrari aan de wieg van Schumachers grote successen. Bij de twee titels van de Duitser voor Benetton (1994-1995) en de vijf titels op rij (van 2000 tot en met 2004) voor Ferrari zat Bra wn achter de knoppen. Nadat dit jaar Felipe Massa ernstig gewond raakte en Ferrari een ver vanger voor de rest van het sei zoen moest zoeken, was Schuma cher al in beeld om hem bij Ferra ri te vervangen. De kaartverkoop voor de resterende Fi-races steeg vanaf het moment dat de geruch ten over een terugkeer de kop op staken. Ergo: Schumacher is een zeer aansprekende, gewilde figuur in de sport. De combinatie van het grote succes en de kunst om - on danks de massale media-aandacht - uit de problemen te blijven, niet gek te doen, maken hem breed 'knuffelbaar'. Het tekent de mens Schumacher ook dat hij terugkeert bij het auto merk waar hij ooit in het Merce- des-juniorprogramma zat. Zijn de buut in 1991 in de Formule 1 bij Jordan was zonder Mercedes niet mogelijk geweest. Schumacher heeft dat altijd geweten, en had al vaker met de Duitsers om de tafel gezeten om samen te werken. Maar altijd was er de liefde voor het Ferrari-rood, de meest aanspre kende wagen in de snelste auto klasse. Schumacher reed er tussen 1996 en 2006 zijn weergaloze re cords bij elkaar. Het is opmerkelijk en wederom veelzeggend over de verhoudingen die de mens Schu- Formule 1-legende Michael Schumacher Félix Binicewicz ANP bron. michaelschumacher.de macher om zich heen creëert, dat Ferrari hem zonder slag of stoot en zelfs met respectvolle verklarin gen laat gaan. De coureur zelf maakt er ondertus sen geen geheim van dat een to taal Duitse renstal (zijn collega in de tweede auto wordt landgenoot Nico Rosberg) hem aanspreekt. Opmerkelijk in dat licht was wel de reactie van het grootste Duitse racetalent dat momenteel in een Formule i-auto rijdt, Sebastian Vet- tel. De 22-jarige coureur komt uit voor Red Buil. Waar de hele For mule 1 de terugkeer van 'Schumi' onomwonden toejuicht, wees Vet- tel vooral op Schumachers leeftijd. „Ik hoop dat hij fit genoeg is om het aan te kunnen en geen last meer heeft van zijn nekblessure," aldus Vettel, minzaam refererend aan de blessure die Schumacher het afgelopen seizoen van een co meback voor Ferrari afhield. Schumachers geniepigheden - de wil tot winnen maakte hem wel eens onsportief - zijn vergeten. De 'terugkeer van de Duitse 'gentle man' wordt alom bejubeld, ook al is hij bijna 41. Fit zal hij zeker zijn bij de eerste race in Bahrein, op 14 maart. En winnen wil hij ook nog steeds. Kort geleden reed hij een race in standaard karts, onder an deren tegen oud-collega's Rubens Barrichello en Felipe Massa. Ieder een had dezelfde kart, Schuma cher won door excellent rijder schap. luist zijn grote klasse kan de Fi van een belangrijke impuls voor zien in een jaar dat grote merken als BMW en Toyota niet meer meedoen en er enkele nieuwe teams meerijden, terwijl de inter nationale economische crisis nog niet voorbij is. Dus iedereen heeft baat bij de comeback van Michael Schumacher. Alleen de betrokkene zelf loopt enig risico. Het zou niet de eerste keer zijn dat de terugkeer van een groot sportman op een de bacle uitloopt. Wat gebeurt er als Schumacher niet wint, als de Mer cedes niet competitief blijkt te zijn? Dan zal blijken of de jaren ook iets met het incasserings- en relativeringsvermogen van de bes te Formule i-coureur uit de ge schiedenis hebben gedaan. Maar Schumacher gaat voor een achtste titel, die wil er nog wel een paar re cords bijmaken en enkele andere aanscherpen. HEERENVEEN EINDHOVEN EINDHOVEN PSV moet op zoek naar een nieuwe algemeen directeur. De huidige top man Jan Reker ziet af van een nieuw contract Hij toont zich soli dair met commercieel directeur Marcel van den Bunder, wiens aflo pende contract niet werd verlengd. Reker, oud-coach van onder meer PSV en Roda JC is sinds 2007 alge meen directeur bij de Brabantse club. PSV heeft ontstemd gereageerd op het afgelasten van het bekerduel in en tegen Heerenveen. Opgehoopte sneeuw en de vorming van ijspe gels op het dak van de Zuidtribune in het Abe Lenstra Stadion leveren te veel gevaar op. PSV-trainer Fred Rutten vond het belachelijk dat KN VB dinsdag geen beslissing had durven nemen. Daardoor reisde PSV voor niets af naar Heerenveen. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Ai van W Gestel tot het einde van het seizoen uit de com petitie genomen. Daarmee krijgen alle veertien jongeren straf voor het feit dat een aantal spelers bij een duel in oktober een tegenspe ler van Wilhelmina Boys mishan delde. Destijds werd het elftal aan gehouden en een aantal dagen vast gehouden. Gestel gaat in beroep. MIDDELKERKE Veldrijder Sven Nys heeft gisteren de 51e editie van de Noordzeecross gewonnen. In Middelkerke ver sloeg Belg zijn landgenoten Tom Meeusen en Klaas Vantornout. Meeusen gaf 16 seconden toe, Van Tornout had een achterstand van een minuut. De Amerikaan Jona than Page was op de achtste plaats de eerste niet-Belg. Voor Nys was het zijn vijfde zege in Middelkerke. ENSCHEDE De Grolsch Veste werd gisteravond tijdens het bekerduel FC Twen- te-Helmond Sport opgeschrikt door een ontploffende vuurwerk- bom. Een toeschouwer gooide het ding na twintig minuten spelen op het veld. Hij werd snel gevonden en opgepakt. Een steward die bij de knal stond, is met gehoorproble men naar de huisarts gebracht. Hij keerde later terug in het stadion. Geboren: 3 jan.1969 in Hürth-Hermülheim (Dui) Michael Schumacher heeft diverse records in de Formule 1 op zijn naam staan. De Duitser, die komend seizoen bij Mercedes terugkeert in de koningsklasse van de autosport, mag zich bijvoorbeeld met zeven wereldtitels recordkampioen noemen. Een overzicht van de belangrijkste ranglijsten die Schumacher aanvoert. 7 x wereldkampioen (2eJ.M. Fangio/5) 1369 WK-punten (2e Alain Prost 798,5) 68 polepositions (2e Ayrton Senna/ 65) 250 starts sinds debuut in GP België (25 aug. 1991) 154 podiumplaatsen (2e Alain Prost 106) Ül 91 zeges (2e Alain Prost/51) Eindklasseringen per seizoen: 13e Michael Schumacher keert in 2 010 terug in de Formule 1 bij Mercedes GP, yi 2e in eindstand, maar geschrapt na diskwalificatie in laatste race opvolger van Brawn GP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 115