io I buitenland Hamburgse wijk verzet zich joosse Hard optreden Iran tegen oppositie gemeid Kinderen Bin Laden vast In Iran Meer geld voor beveiligen Auschwitz Internetpoll voor naam van kind Amy Winehouse voor vechten aangeklaagd Veertig gewonden door vliegtuigongeluk DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR VERBOUWINGSLEEGVERKOOP Alle meubels moeten weg! DOCHTER ONTSNAPT Ontvoerde Colombiaanse gouverneur dood teruggevonden Mijnexplosie Hoog water in Venetië donderdag 24 december 2009 INTERIEURS Langstraat 2 - Arnemuiden T 0118-60 12 73 www.joosseinterieurs.nl ISFAHAN - De Iraanse politie heeft gisteren volgens een aantal websi tes in de stad Isfahan hard opgetre den tegen leden van de oppositie die de overleden grootayatollah Montazeri gezamenlijk wilden her denken. Montazeri bekritiseerde sinds de jaren tachtig de streng reli gieuze machthebbers in Qom en Teheran fel. Oppositieleden meldden via websi tes dat in Isfahan de politie hun bijeenkomst hard uiteen heeft ge dreven. Veel mensen, onder wie vrouwen en kinderen, zouden ge wond zijn geraakt en er zouden meer dan vijftig arrestaties zijn ver richt. Politie in burger heeft in Isfahan naar verluidt het huis afgeschermd van een andere vooraanstaande geestelijke die zich voor hervor mingen heeft gesproken, ayatollah Jalaleddin Taheri. Op het internet zijn voorts onbe vestigde berichten.verschenen dat er gisteren ook ongeregeldheden zijn geweest in Najafabad, 35 kilo meter ten westen van Isfahan. Montazeri kwam uit die stad. Poli tie en betogers raken er sinds dins dag op verscheidene plaatsen af en toe slaags. Dat meldden websites die sympa thiseren met de oppositie tegen de regering van de in juni herkozen president Ahmadinejad. Het zou in andere steden ook onrustig zijn naar aanleiding van de dood van Montazeri. Diens begrafenis bracht maandag in Qom honderd duizenden op de been. WARSCHAU Het voormalige concentratiekamp Auschwitz krijgt meer geld om de veiligheid rond het huidige herin neringscentrum uit te breiden. Dat heeft de Poolse minister van Cul tuur gisteren gezegd. De maatregel komt na de diefstal van de letters van de beruchte leus 'Arbeit Macht Frei' boven de hoofdingang. Er komt bijna honderdduizend euro vrij voor verscherpte veiligheids maatregelen rond het centrum in het zuiden van Polen. BERINGEN Een stel jonge ouders in het Noord-Belgische Beringen heeft een internetpoll gehouden om een naam te bepalen voor zijn kind. De ouders konden zelf niet kiezen. Voor de geboorte mochten vrien den en familie stemmen op namen voor zowel een jongen als een meisje. Het werd Felice Charlotte voor de dochter, die zondag ter we reld kwam. Het paar had al drie kinderen, onder wie een jongen met de ongewone naam 'cièn. LONDEN Zangeres Amy Winehouse is aange klaagd omdat ze zaterdag in een Londens theater door het lint zou zijn gegaan. De zangeres zou in een handgemeen zijn geraakt met een theatermanager. Winehouse meldde zich vrijwillig bij de politie en is aangeklaagd voor het verstoren van de openba re orde. Na verhoor werd ze op borgtocht vrijgelaten. Op 20 januari moet ze voor de rech ter verschijnen. KINGSTON Bij een vliegtuigongeluk op de luchthaven van de Jamaicaanse hoofdstad Kingston zijn veertig ge wonden gevallen. Niemand is er ernstig aan toe. Een Boeing-737 van de luchtvaartmaatschappij Ameri can Airlines uit Miami landde dins dagavond met 145 passagiers en ze ven bemanningsleden aan boord tijdens hevige regens. Het vliegtuig schoot na de landing van de baan en kwam vlakbij een strand tot stil stand. Het toestel brak in tweeën. TORENHOGE KORTINGEN! LEEG LEEG Markt 1 Domburg 0118-581120 ook iedere zondag geopend RIYAD - Een dochter van Al Qaeda- leider Osama bin Laden, Eman bin Laden, zit in de Saudische am bassade in Teheran na te zijn ont snapt aan bewakers die haar en vijf van haar broers acht jaar lang gevangen hielden. Dat heeft de Saudische krant Asharq Al-Awsat gisteren gemeld; Er werd al langer van uitgegaan dat Iran een aantal kinderen van Bin Laden vasthoudt sinds zij uit Afghanistan wegvluchtten na de invasie in 2001. Onder hen zouden zich Saad en Hamza bin Laden be vinden, die hoge functies binnen Al Qaeda zouden hebben gehad. De VS meldden eerder dit jaar dat Saad bij een Amerikaanse lucht aanval in Pakistan was omgeko men. Hij zou daar heen zijn ge vlucht na te zijn bevrijd uit Iran. Vanuit de Saudische ambassade vertelde Eman via de telefoon aan familie dat Saad en de vier andere broers nog altijd worden vastge houden in Iran. Dat zegt Omar bin Laden, een broer die in Groot-Brittannië woont. De 17-jarige Eman ontsnapte bijna een maand geleden. Sindsdien ver blijft ze in de ambassade, die on derhandelt met Teheran om haar het land uit te krijgen. Het Gangeviertel is een oude, ver vallen buurt in het centrum van Hamburg. Het moest grondig gemo derniseerd worden, maar daar dach ten de bewoners anders over. Een Nederlandse projectontwikkelaar heeft zich teruggetrokken. door onze correspondent Oene van der Wal Op de wit besneeuwde binnen plaatsen, temidden van bakstenen muren, waan je je in het verhaal van Kruimeltje. Enkele jonge man nen trekken en duwen in de kou een huifkar, een restant van een demonstratie die zo'n drieduizend mensen van de beweging 'Recht auf Stadt' in de binnenstad hiel den. De actie was het voorlopige sluitstuk van een conflict waarvan het belangrijkste slachtoffer het Nederlandse bedrijf Hanzevast lijkt. Onder druk van Hamburgs alterna tieve scene trok de Groningse in vesteerder zich terug uit een presti gieus project. Hanzevast zou de wijk Gangeviertel een facelift ge ven. Voorbeeld waren de Berlijnse Hackesche Höfe, een toeristische topattractie, met luxe appartemen ten en winkels. Een derde van de bebouwing zou worden gesloopt. Het Gangeviertel wordt ingesloten door gloednieuwe appartementen en kantoren die hoog boven de hofjes uittorenen. „Wij wilden de monumenten en daarmee het stadsgezicht redden. We zien in Europa steeds meer gelijksoortige binnensteden, waarin alles van staal en beton is. Er zijn nauwe lijks nog identificatiemogelijkhe den", zegt Christine Ebeling (43) van het kunstenaarsinitiatief 'Komm in die Gange'. Op tafel ligt een stapel krantenarti- BOGOTA - De maandag door linkse rebellen ontvoerde Colombiaanse gouverneur Luis Francisco Cuellar is dinsdag dood aangetroffen. Zijn keel was doorgesneden. Dat maak te president Alvaro Uribe in een toespraak op de televisie bekend. De gouverneur werd maandag avond door tien mannen in militai re uniformen uit zijn huis in Flo- rencia, de hoofdstad van de staat Caqueta, gehaald. De deur werd met explosieven open geblazen en een bewaker werd gedood. De au toriteiten zeiden dat Cuellar was ontvoerd door rebellen van de link se guerrillabeweging Fare. President Uribe, wiens vader in 1983 door rebellen werd gedood bij een ontvoering, reageerde woe dend. Hij gaf de politie en het le ger opdracht om Cuellar te red den. „We mogen niet langer bui gen voor de grillen van de terroris ten die dit land veranderen in een bloedbad", zei hij. In zijn televisie toespraak herhaalde Uribe dat al les in het werk zal worden gesteld om 'die terroristen' te verslaan. De Fare heeft de ontvoering niet opgeëist, maar analisten twijfelen er niet aan dat deze het werk was van de rebellen. De Fare heeft in het verleden vaker in de kerstperio de toegeslagen. De staat Caqueta in het zuiden van Colombia is lan ge tijd een bolwerk geweest van de Fare en Cuellar is sinds de jaren negentig al vier keer eerder door de rebellen ontvoerd. In Caqueta werd ook presidentskandidate In- grid Betancourt ontvoerd. MOSKOU - Een explosie in een ijzer mijn in het Oeral-gebergte heeft zeker zes mensen het leven gekost. Drie worden er nog vermist. Het voorval gebeurde toen explosieven ondergronds werden vervoerd in de Jestjoeninskaja-mijn en per on geluk ontploften. i-.it VENETIË - Caféstoeltjes staan in het ervoor gezorgd dat grote delen van water op het San Marco-plein in Ve- de stad gisteren overstroomd raak- netië. Een ongewoon hoog tij heeft ten. Toeristen en bewoners werden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10