Internationale basisschool in Philippine PZC JVOZ vertrekt naar Middelburg Zeeland helpt Cambodja 31 Nieuwjaars receptie "Zeeland op Niveau" IGBO SCHOOL Start voorzien op 1 september Ongedwongen wedstrijdjudo tijdens Olieboilentoernooi IJspret in Nieuwerkerk BOA deelt meer dan 200 bekeuringen uit Personeel Het Gors in centraal kantoor woensdag 23 december 2009 Jn m&s* ssmsaam s door Eugène Verstraeten PHILIPPINE - Zeeuws-Vlaanderen krijgt een internationale basis school. Per 1 september start de voorziening in het gebouw van brede school De Stelle in Philippi ne. Het onderwijs dat wordt gegeven, voldoet aan de internationaal gel dende criteria. Daarnaast zal een internationaal lees-, schrijf-, taai en rekenprogramma worden aan geboden. De internationale school richt zich op kinderen van 3 tot en met 11 jaar van ouders die bij internatio nale bedrijven in de regio werken. De school gaat naar verwachting één of twee lokalen tellen met daarin een aantal combinatiegroe pen. „We denken in eerste instantie aan tussen de tien en twintig kin deren", zégt directeur Marjan Basti- aanse-Ars van De Stelle. Scholen koepel Open Basis heeft op ver zoek van Dow en burgemeester Jan Lonink van Terneuzen de mo gelijkheden onderzocht voor een internationale onderwijsvoorzie ning in de regio. „Een particuliere school betekent dat je veel geld aan de ouders moet vragen", zegt Bastiaanse. „Daarom heeft Open Basis besloten aan te sluiten bij de Dutch International Primary Schools. Deze scholen verzorgen het onderwijs aan internationale leerlingen vanuit het IGBO-princi pe. Dat staat voor internationaal georiënteerd basisonderwijs." De kosten worden deels betaald via reguliere onderwijsbijdragen en een extra subsidie van het mi nisterie. Voor de ouders blijft er jaarlijks nog een bedrag over van 3500 euro. „We hopen nog op bij dragen uit het bedrijfsleven en van de provincie." Een voorwaarde om IGBO-onder- wijs te kunnen geven, is dat de school verbonden is aan een be staande Nederlandse basisschool. Er is gekozen voor De Stelle in Phi lippine vanwege de centrale lig ging in de regio. En daarnaast is er direct ruimte beschikbaar voor per manente huisvesting van een inter nationale afdeling. "gr."' EaHHSMI «ssms - fiHWJfMMlrtmwüMJiMn 88 THOLEN De Buitengewoon Opsporingsamb tenaar (BOA) blijft ook in 2010 con troleren op foutparkeren in de ge meente Tholen. De toezichthouder is ingehuurd om foutparkeerders te signaleren. Tot december 2009 heeft hij 230 procesverbalen uitge schreven voor parkeerovertredin- gen. De BOA controleert in verschil lende Thoolse kernen ook op de overlast van hondenpoep. GOES - 'Mate!' klinkt het regelmatig in de gymzaal van het Edudelta College in Goes. Ruim tweehonderd "kinde ren van judoclubs uit heel Zeeland zijn naar het negen de Olieboilentoernooi gekomen, georganiseerd door Ju- doGoes. „In Zeeland is geen 'echt' toernooi", zegt judo leraar André van Meerkerk. „Met dit toernooi willen we startende judoka's op een ongedwongen manier laten kennismaken met wedstrijdjudo." Iedere deelnemer ging naar huis met een zak oliebollen, 123 kinderen ver trokken met een beker. foto Ronald den Dekker door Theo Giele MIDDELBURG - Sportcomplex Veer- sepoort in Middelburg moet met de komst van de Jeugd Voetbal Op leiding Zeeland en uitbreiding met twee kunstgrasveld hét voetbalcen trum van Zeeland worden. Burgemeester en wethouder van Middelburg zijn bereid hiervoor ruim 1,6 miljoen euro voor uit te trekken. JVOZ speelt nu nog in Kortgene. De opleiding, een initiatief van de gebroeders Gerard en Dennis de Nooijer, had eerder al plannen om naar Middelburg te verhuizen. JVOZ zou naast de onlangs geo pende Voetbal Experience een .plaats krijgen. Maar de huur was voor de opleidingsclub niet op te brengen. Bij verhuizing van JVOZ naar de Veersepoort zal voor de voetbalop leiding kleedaccommodatie wor den gebouwd. De uitbreiding en vernieuwing van het complex kan in augustus 2011 gereed zijn. Kunst grasvelden kunnen alleen in de zo mer worden aangelegd. NIEUWERKERK - De ijsbaan in Krabbendijke was gisteren vanwege dooi ge sloten, maar in Nieuwerkerk kon nog volop worden geschaatst. „De meeste banen in Zeeland zijn dicht. Wij hebben de baan maandagavond goed schoongemaakt zodat er dinsdag nog geschaatst kon worden", aldus een woordvoerder van de ijsvereniging. foto Dirk-Jan Gjeltema mmmmmmwmssmmmmwm.mmmmmsm GOES Het Gors, Zeeuwse stichting voor mensen met een beperking, huist sinds deze week in een nieuw cen traal kantoor aan Stationspark. Daar werken nu alle medewerkers. Eerder zaten ze in drie kantoren, vespreid over Goes. Het Gors on dersteunt op ruim tachtig locaties bijna negenhonderd cliënten met een lichamelijke of verstandelijke beperking. mm Stichting Don Bosco Kinder Fonds Stichting Sawosdee PROJECTHULP Z.O.AZlP. Amundsenweg 33 te Goes, op vrijdag 8 januari 2010 van 18.00-22.00 uur In tegenstelling tot voorgaande jaren verzoeken wij u nu de entreekaarten a 20,- p.p. te bestellen via www.zeelandopniveau.nl De opbrengst van de kaartverkoop komt ten goede aan een geschenk voor de Stichting Sawasdee-deze stichting steunt met succes al jaren kansarme weeskinderen in Cambodja. Zeeland op Niveau zorgt voor de feestelijke aankleding,de muziek,overheerlijke hapjes en een scala aan drankjes. De participanten van Zeeland op Niveau hebben het mogelijk gemaakt een gloednieuwe Land Rover Defender te doneren aan de Stichting Sawasdee. De Land Rover zal worden ingezet in Cambodja voor b.v. ziekenvervoer en/of bevoorrading van de veelal afgelegen schoolprojecten en wordt deze avond officieel overgedragen. Elke toegangskaart geeft bovendien kans op een gratis vliegreis voor 2 personen naar Cambodja zodat u er bij kunt zijn als de Land Rover wordt overgedragen. De prijsuitreiking vindt plaats tijdens de receptie om 20.30 uur. www.cambodja-sawasdee.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63