sport 29 mens geworden Weinig verrassingen in ZuidWest Leasetoernooi Organisatie WK turnen eredivisieduels zit in de problemen naar 17 januari Héél nederland draait om BOV/RG Autobedrijf Dijkwel Auto Dekker Shopping Centre Autobedrijf Autobedrijf Koppejan Murre Autobedrijf Veersedam Kluyfhout Auto v.o.f. Autobedrijf Autobedrijf van Hoepen Oreei Autobedrijf Statenlaan dinsdag 22 december 2009 door Sven Bakker COÉS - De eerste speelronde van het ZuidWest Lease nationaal rang- lijsttoernooi (NRT) verliep giste ren zoals door menigeen voor speld zou kunnen worden: de Zeeuwse toppers wonnen in twee sets en veel andere Zeeuwse spe lers sneuvelden in de eerste ronde. Naast de overwinning van de twee Zeeuwse favorieten bij de vrou wen (Lesley Kerkhove en Silvana Bauer), gingen ook de titelgegadig- den bij de mannen eenvoudig door. Frank Clausing uit Wemeldinge kreeg zelfs een vrijbrief voor de tweede ronde in de vorm van een walkover. De Goese outsider René Lindenbergh moest wel aan de bak, maar was met 6-4 6-3 toch duidelijk de meerdere van Remi de lager. Ook de uit Burgh-Haam- stede afkomstige Koen van den Berge was succesvol. Hij won met 7-6 6-1 van Nico Schlosser en neemt het vandaag op tegen Clau sing. Hun eerdere ontmoeting dit jaar was bij het NRT in Middel burg toen Clausing duidelijk de sterkste was. Bart Ovaa (Oost-Sou burg), Stijn Sprinkhuizen (Nisse) en Bruce Corveleijn (Cadzand) werden gisteren uitgeschakeld. De voor tennisclub Sjef (Aardenburg) uitkomende Pieter van Reeth be reikte wel de tweede ronde. In het vrouwentoernooi neemt Kerkhove het vandaag op tegen Laurelle van Tilburg uit Arnemui- den, die in twee sets te sterk was voor de Vlissingse Stephanie Pauw els: 6-0 6-2. Milou Flohil uit Oost- kapelle mag vandaag ook in de tweede ronde spelen dankzij haar winst tegen Jetske Viveen: 6-2 6-4. Jeantien van den Dries (Yerseke) bood goed weerstand tegen de als derde geplaatste Gina Spek, maar verloor uiteindelijk in drie sets: 0-6 6-2 6-2. Zuidweg 7 Marie Curieweg 3 4363 SG Aagtekerke 4389 WB Ritthem Oost Souburg Tel. 0118-586666 Tel. 0118-488466 www.autobedrijf-dekker.nl www.autodijkwel.nl jonge occassions Domburgseweg 18 Gerbrandystraat 4 4357 BB Domburg 4384 NH Vlissingen Tel. 0118-581487 Tel. 0118-464644 www.autokoppejan.nl www.automurre.nl Wij doen alles voor uw auto Karreveld 4 Vrouwenpolderseweg 75 4371 GA Koudekerke 4354 KL Vrouwenpolder Tel. 0118-551991 Tel. 0118-591524 www.autobedrijfkluyfhout.nl www.veersedamauto.nl Onderhoud en Schadeherstel APK Fagotweg 2 F Molenweg 74 4337 RC Middelburg 4374 NP Zoutelande Tel. 0118-635474 Tel. 0118-561276 www.autobedrijfvanhoepen.nl www.autobedrijforeel.nl Gespecialiseerd in alle merken Statenlaan 244 4336 CP Middelburg Tel. 0118-625663 www.autobedrijfstatenlaan.nl ROTTERDAM - Financiële steun van de provincie Zuid-Holland voor de wereldkampioenschappen tur nen van volgend jaar in Rotter dam is essentieel voor het door gaan van het evenement. Dat zegt Geert-Jan Sikkens, voorzitter van het organisatiecomité. Begin januari moet hij de gedepu teerden zien te overtuigen van de noodzaak, nadat de provincie vori ge week bedenktijd vroeg. De orga nisatie kampte al in mei met een tekort van ten minste 650.000 eu ro. Het Rijk en de gemeente Rot terdam sprongen bij. Sikkens: „Er volgt 6 januari een bijeenkomst waarin gesproken wordt over een jaarlijkse bijdrage van 250.000 eu ro aan het Olympisch Plan 2028. Als dat voorstel het haalt, heb ik begrepen dat we uit die pot steun krijgen", aldus Sikkens. Sikkens erkende gisteren dat de te genvaller een half jaar eerder zou hebben geleid tot een gang naar •de internationale turnbond FIG. „Dan zouden we de organisatie hebben teruggegeven." Een flinke tegenvaller was het feit dat de NOS een forse bijdrage vroeg in de productiekosten. Ook is er nog geen hoofdsponsor gevonden. Sik kens: „Ik kan nu niet uitsluiten dat we het niet voor elkaar krijgen zonder steun van de provincie." ZEIST - De eredivisieduels die afge lopen weekeinde vanwege het win terweer zijn afgelast worden op zondag 17 januari ingehaald. Dat heeft voetbalbond KNVB gisteren bekendgemaakt. Die datum was al gereserveerd voor het geval er wedstrijden geen doorgang konden vinden. Het gaat om de duels Roda JC-PSV, NAC-Ajax, FC Groningen-Heeren- veen, NEC-Vitesse en FC Utrecht-FC Twente. Mochten clubs zich niet kunnen vinden in de nieuwe datum, dan kunnen ze nog uitwijken naar dinsdag 19 of woensdag 20 januari. Ajax liet gis teren al weten dat 17 januari een probleem is. 'Vijf uur per dag stond ik op de baan, vriendinnen had ik niet. Als tennissters onder elkaar is het uiteindelijk alleen maar jaloezie, haat en nijd. Ik wilde weer leven zoals elk ander zeventienjarig meisje' Uit interview van Bauer in 2003 Silvana Bauer staat anders op de tennisbaan dan zes jaar geleden. „Als ik geen zin heb, dan heb ik geen zin." foto Ronald den Dekker Dat ze nog wel wat kan, liet ze in het duel met Wijnen zien. Door een gebrek aan ritme kwam ze in de eerste set met 3-0 achter. „Maar ik maakte me niet druk, want ik wist de reden." Vanaf toen stoomde ze door naar 7-5 6-1. Ze sloeg tal van winners, zowel langs de lijn als crosscourt. „Dat is het spelletje dat ik altijd ge speeld heb. Gelukkig zit dat er nog steeds in." Dus ook bij jou in de buurt!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31