Silvana Bauer is een ander Cruijff moppert over Catalaans publiek 281 RENTREE Begin deze eeuw was de Kruiningse Silvana Bauer hét tennistalent van Nederland. In 2003 stopte ze abrupt. Gisteren maakte ze haar rentree in Goes. Voetbalschool NOAD gaat niet door Marty Bekooy nieuwe trainer Oostburg Van Housseit ere Mooibroek in finale Olympische Spelen goudmijn voor IOC Lesley Kerkhove Silvana Bauer bereikte op 9 december 2002 de elfde positie op de wereldranglijst voor junioren. In het dubbelspel reikte ze zelfs tot plaats negen. niets. „Als ik geen zin heb, dan heb ik geen zin. Ik bedoel: ik kan alles zelf bepalen. Ik wil graag weer een beetje meedoen in Ne derland, maar de top hoef ik niet meer te bereiken." dinsdag 22 december 2009 SINT PHILIPSLAND De afronding van de vijfde editie van de Voetbalschool van NOAD'67, die vandaag zou plaats vinden, is afgelast De velden waar op de trainingen van de Arsenal So ccer School zouden plaatsvinden, zijn onbespeelbaar. Er is nu beslo ten om in het voorjaar van 2010 de trainingen alsnog te laten plaatsvin den. Om de deelnemers, allen in de leef tijd van 6 t/m 13 jaar, niet helemaal teleur te stellen, krijgen ze vandaag wel hun voetbalschoolcadeau. OOSTBURG Marty Bekooy wordt met ingang van het seizoen 2010-2011 de nieu we hoofdtrainer van SV Oostburg. Op dit moment is Bekooy assi stent-trainer bij Hoek. Eerder was hij werkzaam bij Breskens 2 en Groede. Bekooy tekent een con tract voor één jaar. Oostburg neemt na drie succesvol le jaren afscheid van trainer Wim Fenijn. De Zeeuws-Vlaamse club komt uit in de zondag vierde klas se B en staat momenteel in het lin kerrijtje. VLISSINGEN Bij de Toptenniscompetitie in het Racketcentrum in Vlissingen zijn de poulewinnaars bekend. Rogier van Housseit won met 6-3 7-5 van Ruben Hendrikse en kan niet meer worden bijgehaald door Hendrikse en Dimitri Kaijser. In de andere poule won Jurjen Mooibroek al zijn wedstrijden, waardoor de finale tussen Van Housseit en Mooibroek zal gaan. LAUSANNE De Olympische Spelen leveren or ganisator IOC steeds meer geld op. Uit een marketingrapport blijkt dat de Winterspelen van 2006 (Turijn) en de Spelen van 2008 in Peking ge zamenlijk 3,76 miljard euro hebben opgeleverd. Dat is een record en betekent een stijging ten opzichte van de jaren ervoor met 23 procent. Ook de voor uitzichten zijn gunstig. uit 15. TENNIS Goes. ZuidWest Lease nationaal ranglijst- toernooi, eerste ronde. Mannenenkelspel: R. Bruggeling-E. Huisman 6-2 6-1, M. Vos-T. van Oosterhout 6-2 6-3, J. Bos-B. Corveleijn 6-0 6-3, M. Bloem-S. de Jong 6-1 6-4, R. Linden- bergh-R. de Jager 6-4 6-3, M. Janssens-P. Mol 3-6 7-6 7-6, P. Toonders-M. Brand 7-5 7-5, M. van der Goes-B. van den Berg 3-6 6-2 6-3, K. Boelhouwer-B. Ovaa 6-2 6-1, D. Tijn-G. Murad 6-3 7-5, P. van Reeth-S. Sprinkhuizen 6-0 6-2, O. van Welzenis-J. Heijman 6-2 7-6, M. Log- ger-M. Pierot 6-4 3-6 6-4, V. van den Ho- nert-B. Brkic 6-3 3-6 6-3, K. van den Berge-N. Schlosser 7-6 6-1, F. Clausing-P. Chehoudi w.o. Vrouwenenkelspel: L. Kerkhove-G. vd Willige Von Schmidt 6-0 6-2, L. v. Tilburg-S. Pauwels 6-0 6-2, L. Coenen-D. van Dijk 6-0 6-2, M. Flo- hil-J. Viveen 6-2 6-4, G. Spek-J. van den Dries 0-6 6-2 6-2, A. Luijpen-M. Wolfert 4-6 6-3 6-3, C. van Dijk-K. Vonck 6-1 6-2, L. Geurts-M. Martens 6-4 6-1, C. vd Meij-M. vd Eerenbeemt 7-6 6-1, R. Brans-D. Kuijstermans 6-2 7-6, M. Zegwaart-T. Nosik 7-5 6-0, L. v. Tiggelen-M. Is raël 6-2 6-4, C. Pop-L. Guijt 6-2 6-4, S. Bau- er-M. Wijnen 7-5 6-1, J. Wikkerink-F. vd Velde 6-3 6-2, B. v. Kampen-R. van Beek 6-2 6-4. AGENDA p. DAMMEN PZDB-beker: Kwartfinale. Locatie: De Lamme- renburcht in Vlissingen. Aanvang 19.30 uur. door Roeland van Vliet GOES - Silvana Bauer is terug in het wedstrijdtennis. Als een ander mens. Ze is volwassen geworden en in staat zaken te relativeren. „Ik maak me niet meer zo snel ergens druk om", zei ze gisteren met een grote lach op haar gezicht. Flauw vallen doet ze - juist daardoor - nauwelijks meer. De inmiddels 23-jarige Bauer had van de organisatie van het Zuid- West Leasetoernooi een wildcard gekregen. Ze speelde gisteren haar eerste partij tegen Margot Wijnen en won met 7-5 6-1. Ze keek er niet van op, maar was er wel bij zonder content mee. „Het was mijn eerste wedstrijd sinds 2003. Ik wist niet wat ik kon verwachten van mezelf. Ik wist alleen dat ik heel graag wilde winnen. Die gre tigheid van toen heb ik nu nog steeds." Tussen 2000 en 2003 stond Bauer te boek als hét tennistalent van Ne derland. De jonge Kruiningse werd in de diverse jeugd categorie ën zes keer Nederlands kampioe ne en reisde de wereld over met Jong Oranje. Ze zag Zuid-Amerika, Oost-Azië, Australië en legde de basis voor een mooie carrière tij dens tal van grote jeugdtoer- nooien,.waaronder die van de vier Grand Slams. „In die jaren draaide mijn leven maar om één ding: ten nis. Ik stond zes dagen per week op de baan." Op haar zestiende maakte ze al haar debuut bij de senioren. Ze reisde mee met het Fed Cupteam naar Australië, speelde futures en kreeg een wildcard voor de Ordina Open in Rosmalen. Omdat het Ne derlandse vrouwentennis in het slop zat, vestigde iedereen zijn hoop op Bauer. De sport zou een nieuwe impuls krijgen! Maar de Zeeuwse kreeg er lang zaamaan tabak van. Ze raakte voor al de zakelijkheid in het toptennis beu. De druk om te presteren in het kille wereldje werd zo hoog, door onze correspondent Henk van den Boom BARCELONA - Als Camp Nou van avond tijdens de vriendschappelij ke wedstrijd Catalonië-Argentinië niet vol stroomt hoeft het van Jo- han Cruijff niet meer. De kersver se bondscoach van het Catalaanse elftal is helemaal niet te spreken over zijn aanhang. Hij wil schitteren voor een vol en uitverkocht huis, net als in zijn glo riedagen als trainer van Bar^a. Het gemopper van Cruijff is niet van de lucht, omdat gistermorgen nog maar een derde van de kaar ten was verkocht. „Op deze manier is het niet de moeite waard om te spelen." Daar- Net als Silvana Bauer won ook Les ley Kerkhove bij haar rentree. De Zierikzeese, die twee maanden uit de roulatie was vanwege de ziekte van Pfeiffer, won haar eerste duel met 6-0 6-2 van Gabriella van der Willige Von Schmidt. Kerkhove warmt zich deze week in Goes en volgende week in Rotter dam op voor een serie futures in Engeland. Bauer en Kerkhove hebben zich sa men ingeschreven voor het dubbel spel. Hun eerste partij daarin is morgenavond. dat ze zeer geregeld flauw viel. Er was een periode waarin ze bijna el ke dag even het bewustzijn ver loor. „Het gebeurde vooral als Sil vana zich niet prettig voelde, als ze het gevoel had dat ze niet over haar problemen kon praten. Dan werd flauwvallen bijna een schreeuw om aandacht", liet Hans Felius, technisch directeur van de KNLTB, destijds optekenen. In de zomer van 2003 besloot Bau er te stoppen. Heel abrupt. Van de ene op de andere dag was ze geen tennisster meer. Zelf vond ze het heerlijk. Ze kon eindelijk doen wat alle andere zeventienjarige meisjes doen. Tussen toen en nu bouwde ze een heel ander leven op. Ze trouwde, verhuisde naar Oostdijk, werd moeder („Nee, kom niet aan met de vergelijking met Kim Clijsters") en vond een baan als beheerder van het dorpshuis van Oostdijk. En pas sinds de vorige winter raakt ze weer een tennisracket aan. „Ik ben toen gaan trainen bij Luc Govers van TOZ. En ik vind de sport nog altijd zo leuk, dat ik nu ook weer wedstrijden wil gaan spelen. Na 'Goes' wil ik ook wel weer aan andere nationaal rang lij sttoernooien mee gaan doen. tegenover prijst Cruijff de profes sionaliteit van zijn achttien spelers die 'trots zijn om voor Catalonië te mogen spelen zonder er iets voor te krijgen. Daar moet het pu bliek een voorbeeld aan nemen'. Zondag kwam de Nederlandse coach al naar de Catalaanse hoofd stad, waar hij door de sportpers werd bestormd. Niet zozeer vanwe ge de 'interland', maar eerder nog om zijn mening te horen over de prestaties van zijn oude club na het winnen van de wereldbeker voor clubteams. Daarmee won Barga alle zes titels die in één sei zoen bijeen zijn te schrapen. Een historisch record van de mannen van Pep Guardiola. Volgens Cruijff is een dergelijke prestatie nooit Misschien moet ik dan wel eerst kwalificaties spelen, want een goe de ranking heb ik natuurlijk niet meer." Bauer staat nu anders op de baan dan zes jaar geleden. Ze hoeft meer te evenaren. De fotografen hadden gisteren graag het histori sche plaatje willen maken van Cruijff en Maradonna samen. De twee sterspelers van de Catalaanse club uit de jaren zestig en tachtig: El Pelusa en El Flaco, de Pluis en de Dunne, zoals Diego Maradona en Johan Cruijff in Spanje bekend zijn. Maar de Fifa gooide roet in het eten, omdat het de schorsing van twee maanden die loopt tegen de bondscoach van Argentinië niet wilde verschuiven. Dus reisde Maradona apartvan zijn team naar Barcelona en werd in een bus je, gescheiden van zijn spelers, naar het hotel gebracht waar 'toe vallig' ook Cruijff was gelegerd. „We hebben wel even met elkaar gepraat, maar gewoon over onze fa milie. Diego mag immers niet over voetballen praten", grapte Cruijff De Argentijnse bondscoach heeft privé zes toegangskaartjes gekocht en zal de wedstrijd op persoonlij ke titel bijwonen. Johan Cruijff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30