Sneeuw hindert openbaar leven 2 PZC \j Arke.nl Mededeling PZC Afscheid valt zwaar Banen op de tocht bij Philips Boek nü zomer 2010 en profiteer! Kortin verder WIN EEN ig l-POD ge *k -ut*' f JFi piy.-.-' nog een paar dagen om te stemmen www.hetbestevandejarennul.nl Vandaag in Buitengebied: Akkerbouwer is ook in de winter druk bezig Wrak van Ritthem balanceert op het randje Drainage helpt goed tegen de vorst DINSDAG 22 december 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 301 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN a mmm^ams®&sassmsssmi OVERLAST Reizigersvereniging Rover uit stevige kritiek op vervoersmaatschappijen de bilt - Oude en nieuwe sneeuw gaan ook vandaag voor problemen op de weg en op het spoor zorgen. Verse sneeuw en mogelijk ijzel zal vanochtend vooral het oosten van het land treffen. Spoorbeheerder Prorail raadt net als gisteren reizi gers af met de trein te reizen. Morgen blijft het waarschijnlijk wel droog en zal het openbaar ver voer en het verkeer vlotter verlo pen. De kans op een witte kerst is groot, aldus het KNMI, vooral in het midden en noorden van het land en in delen van Brabant. Gisteren was het op veel NS-sta- tions chaotisch. Duizenden reizi gers negeerden de oproep om niet met de trein te reizen. Overvolle perrons waren het gevolg, want er reden slechts enkele treinen. Van daag rijden opnieuw alleen maar stoptreinen, veelal niet meer dan twee per uur. Reizigersvereniging Rover vindt dat het openbaar ver voer onder de maat presteert. Het CDA wil opheldering van minister Camiel Eurlings. Op Schiphol kampten passagiers met een vertraging van gemiddeld anderhalf uur. Tientallen vluchten vertrokken niet. Dat had ook te maken met winterse omstandighe den op andere bestemmingen. Af gelopen nacht stonden achter de douane veldbedden ter beschik king van gestrande passagiers. Ruimploegen hadden de meeste snelwegen gisterochtend redelijk berijdbaar weten te maken. Op en kele plaatsen stonden ondanks de kerstvakantie toch lange files. De bevoorrading van supermark ten is volgens diverse bedrijven niet in problemen gekomen. Win keliers hopen vooral dat de misluk te koopzondag later deze week wordt goedgemaakt. Het Centraal Bureau voor de Rijvaardigheid zeg de vorige week bijna 1500 rijexa mens af door het winterse weer. pagina 2 en 3: sneeuw in Zee land pagina 3: commentaar pagina 4 en 5: 'trein staat al stil na een paar vlokjes' pagina 7: vrieskou eist vele le vens in Europa EINDHOVEN - Philips werkt onder de projectnaam 'SUN' aan een re organisatietraject dat volgens vak bond FNV Bondgenoten wereld wijd mogelijk .enkele duizenden banen gaat kosten. Het concern gaat alle activiteiten op het gebied van distributie en opslag onder de loep nemen. Ook voor de Neder landse vestigingen heeft dat gevol gen. Doel is om de activiteiten effi ciënter en beter te maken. Philips wil niet over aantallen spreken. Het concern bevestigt wel dat op 1 juli 2011 bij de scheerapparatenfa- briek in Drachten 38 banen ver dwijnen bij de distributie-afdeling. forfrii Wmmm m Hopelijk blijft het wit tot Kerstmis reageer op www.pzc.nl uvv reacties: 353 VN voldoen niet meer om klimaat afspraken te maken eens -WÊÊtÊBÊÊËÊ^i £6% ioneens 14% VINKEL - Veehouder Henk van Loon uit Vinkei kijkt vertwijfeld naar zijn geiten die geruimd wor den. Zijn bedrijf was als eerste aan de beurt, om dat enkele geiten hoogdrachtig zijn en elk mo ment kunnen lammeren. Ook op twee geitenbe- drijven in Tilburg en Horssen zijn gisterochtend de eerste geiten gedood vanwege de Q-koorts. Tot de kerst worden in totaal negen bedrijven ge ruimd, vertelde Christianne Bruschke van het mi nisterie van Landbouw. Ze legde uit dat elke dag per persoon pagina 4 en 5: ruimen duurt nog maanden Snelle Beslissers Korting in decern Geldig t/rh 31 december 2009 Bovenop de allerhoogste vroegboekkortingen tot we| 350,- Familievoordeel: 100,- extra korting* Ga naar één van de 140 Arke winkels of naar: Door de extreme weersomstandigheden zijn wij vandaag mogelijk niet in staat geweest uw krant voor 7 uur te bezorgen. Onze excuses voor dit ongemak. drie bedrijven worden getaxeerd en geruimd. Tij dens de kerstdagen en de jaarwisseling ligt het werk stil. foto Ed Oudenaarden/ANP Zeeland: 2, 3, 17 t/m 25; Binnenland: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Beurs: 10; Economie: 11; Meningen: 12; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 26; Sport: 27 t/m 29; Televisie: 30, 31. Bijlage: Buitengebied. <ssagSSÊBS^^smsmsamsBaaammxmBSBwast Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 711688 555530 mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1