61 binnenland Militairen Afghanistan willen gevarengeld Hoe voordelig zal ik 't nieuwe jaar beginnen 5,- korting BeïCompany 12 maanden lang op je T-Mobile abonnement én geen aansluitkosten! Samsung Gratis Sony Ericsson Gratis Samsung MISSIE Vakbond: Tegemoetkoming voor riskant werk 'buiten de poort' 'Welzijn cliënt zegt weinig over kwaliteit tehuis' Dode door brand in appartement 'Deel zorgpremie naar gemeenten' Dansen en zingen als Michael Jackson Vader aangehouden na dood van baby Politie beëindigt feestje onder A6 Man houdt verkeer in Schipholtunnel op 81 miljoen euro voor onderzoek vergrijzing maandag 21 december 2009 Je a's O®®" onder r Mobile vanaf Relax 200 2 jaar Omnia II i8000 i.c.m. T-Mobile Relax 200 web'n'walk Standard 2 jaar (1e 6 maanden 24,95 p/mnd, daarna 34,45 p/mnd) Satio i.c.m. KPN Personal Sim 2'jaar; Flexibel 265 Surf&Mail Totaal (1S12 maanden 34,- p/mnd, daarna 42,75 p/mnd) Giorgio Armani B7620 Gratis i.c.m. T-Mobile Relax 200 +- web'n'walk Standard 2 jaar (1e 6 maanden 24,95 p/mnd, daarna 34,45 p/mnd) Alle afgebeelde toestellen zijn verkrijgbaar met: /f kpn TcJftrt. (K) vodafone r Vi" Vakbond maakt gevarengeld voor militairen inzet van ko mende onderhandelingen ar beidsvoorwaarden. Het aantal militairen in Afgha nistan dat recht zou hebben op extra geld ligt volgens bond tussen 2400 en 3000. DEN HAAG - De Nederlandse mili tairen die in Afghanistan gevaar lijk werk doen 'buiten de poort', willen gevarengeld. Voorzitter lean Debie van de militaire vak bond NBM/NOV zal dit over twee maanden tot inzet maken bij de komende onderhandelingen over arbeidsvoorwaarden, zo schrijft hij in het vakbondsblad Trivizier. Debie bracht begin deze maand een bezoek aan Afghanistan, on AMSTERDAM - Verpleeghuizen met gelukkige bewoners bieden geen betere medische zorg dan instellin gen waar bewoners minder tevre den zijn. Er bestaat nauwelijks een relatie tussen de zorgprestatie en het te- vredenheidsgevoel van bewoners van verpleeg- en verzorgingshui zen. Dit blijkt uit de ranglijst van ver- pleeg- en verzorgingshuizen van de Volkskrant De krant publiceer de de lijst en kroonde de verpleeg- unit De Klink in het Friese Metsla- wier als het best scorende verpleeg huis. Het beste verzorgingshuis volgens bewoners is het Jacobs Gasthuis in Schiedam. ROTTERDAM Door een brand in een appartemen tencomplex aan de Rietdekkerweg in Rotterdam is in de nacht van za terdag op zondag een man omgeko men. Het gaat om een 38-jarige be woner. Er zijn geen gewonden ge vallen. Na de melding van de brand werd het appartementen complex, dat ruim dertig wonin gen telt, ontruimd. DEN HAAG Zeker een half miljard euro per jaar aan AWBZ- en zorgpremies moet naar de gemeenten, die daar mee hulp aan vooral ouderen kun nen financieren. Die blijven dan langer zelfstandig en hoeven min der een beroep te doen op dure zorg. De Vereniging van Nederland se Gemeenten heeft een voorstel daartoe gedaan aan het ministerie van Volksgezondheid. der meer aan de locaties Tarin Kowt en Deh Rawod in de Neder landse 'thuisprovincie' Uruzgan. Daar pleitten leden van zijn bond voor de invoering van gevarengeld. „Ze vinden dat gevarengeld moet worden uitgekeerd aan militairen die gevaarlijk werk buiten de poort verrichten." Nu is gevarengeld alleen voorbe houden aan bepaalde militairen, zoals personeel dat zich bezig houdt met het opsporen van explo sieven. „Militairen op missie wer ken onder buitengewoon gevaarlij ke, inspannende en mentaal uit puttende omstandigheden", aldus Debie in een toelichting. „Ze trek ken een vergelijking met explosie- venopruimingsdiensten." Militairen op missie hebben nu nog recht op een zogenoemde WHO-toelage van gemiddeld 80 euro per dag. Dat is een vergoe ding voor het draaien van extra uren. Het potentiële aantal militai ren in Afghanistan met recht op gevarengeld, schat Debie tussen 2400 en 3000 op jaarbasis. De discussie over gevarengeld speelt al langer. Een woordvoerder van Defensie zegt dat het ministe rie tegen een aparte gevarentoela- ge blijft. Een extra toelage wekt vol gens hem de indruk van verschil lende categorieën militairen ter wijl soldaten als een team worden uitgezonden. Nog los van het feit of een grens kan worden getrok ken tussen wie wel en wie geen ge vaar loopt. Debie verwacht een lastige discussie. „Ik realiseer me dat het een complexe zaak is." Hij wil niet vooruitlopen op de gewenste hoogte van een gevarentoeslag, die voor uitgezonden militairen op al le missies moet gelden. TILBURG - Tientallen imitators van Michael Jackson dansen met elkaar in het Midi-theater in Tilburg. Daar werden gisteren audities gehouden voor de nieuwe theatershow My name is Jackson van Albert Verlinde. Tussen de look-a-likes bevond zich zelfs een vrouwelijke Jackson. De talentenjacht wordt uitgezonden door RTL, maar wanneer is nog onduidelijk. foto Marie-Thérèse Kierkels SPIJKENISSE De politie heeft zaterdag een 30-ja- rige vader aangehouden in verband met de dood van een zes weken oude baby in Spïjkenisse. De poli tie kreeg zaterdag rond 10.00 uur een melding van de reanimatie van een zuigeling aan de Neptunus- straat. Die reddingspoging mocht niet meer baten. Na sporenonder zoek werd de vader aangehouden. ALMERE De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag in Almere een einde gemaakt aan een feestje on der een viaduct van de A6. Zo'n 130 feestgangers werden naar huis ge stuurd. De organisatoren hadden een onderdoorgang van de A6 afge sloten en voorzien van warmteka- nonnen, licht en een geluidsinstal latie. Ook was er een voorraad drank en etenswaren aanwezig. SCHIPHOL De spoorwegpolitie en de mare chaussee hebben zaterdag na on derhandelingen een verwarde man met een mes uit de Schipholtunnel gehaald. De man verbleef daar tweeëneenhalf uur. Het treinver keer in de Schipholtunnel werd stil gelegd. De treinen werden omge leid. De man is meegenomen voor verhoor. LEIDEN Een consortium van meer dan hon derd bedrijven en universiteiten heeft 81 miljoen euro subsidie ge kregen van het kabinet. Het geld is bedoeld om onderzoek naar de ge volgen van vergrijzing en onge zond leven beter te kunnen verta len naar praktische maatregelen. Die maatregelen moeten tot doel hebben om mensen langer gezond te laten leven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6