entertainment 147 Bomen, ballen en braadstuk PZC Jamie Oliver Flavour Shaker Gold X maandag 21 december 2009 De één houdt vanwege de crisis de hand op de knip, de ander slaat als vanouds zijn creditcard 'stuk'. En waar sommigen met de familie om de kerstboom zitten, vertrekken anderen naar het buitenland. Kortom, 'Bekend Nederland' viert op uiteenlopende wijze kerst. Ruth Jacott. foto GPD Gerard Joling. foto ANP bisch gebied. „Ik moet echt bijkomen van dit hectische jaar." Geers diverse kerstbo men - waaronder een boom vol Swarovski- kristallen - en decoraties als gouden potten en beelden van engelen, sneeuwuilen en fa zanten blijven dit jaar op zolder. Wel han gen de bomen in zijn tuin vol 'hysterische kerstverlichting'. „Daar kan nachtelijk Parijs nog een puntje aan zuigen." De herboren Topper staat bekend om zijn extravagante kerstborrels. „Twee jaar terug heb ik een man of tachtig thuis uitgenodigd. Het eten, de inrichting, alles stond klaar toen bleek dat de nepsneeuw ontbrak. Om dat die nergens meer te krijgen was, heb ik het huis met poedersuiker wit gemaakt, 's Nachts werd dat één grote kleefbende." jacott en haar man maken hun stulpje sa men kerstklaar. „Overal waar het enigszins mogelijk is, zetten wij iets neer: losse tak ken, ballen of glitters. Zelfs op de wc! En we 'Er hangen rare versiersels in, zoals hoorntjes met bollen ijs' in een andere kleur." V4RRBauer laat zijn ee ga en kids hun kunstboom optuigen, terwijl Van der Meij zich solo op haar kitschboom stort. „Hij is meestal roze met heel veel glit ters. Er hangen rare versiersels in, zoals hoorntjes met bollen ijs." Niet iedere kerst verloopt rooskleurig. De Bauers beleefden droevige kerstjaren nadat Mariska's broer Jan verongelukte. Van der Meij en Gibson liepen tijdens een roman- tisch kerstweekendje Pa rijs in de armen van rel- jongeren. „Ze staken au to's in de fik en begon nen ons te duwen. God zijdank hebben we het er levend vanaf ge bracht." Joling, gereformeerd op gevoed en als kind vertolker van aartsengel Gabriel in een lokaal kerktoneelstuk, signa leert een verschuiving in de viering van kerst. „Vroeger ging het om de geboorte van het kindeke Jezus, maar de laatste jaren is het één groot vreetfestijn geworden." Zelf hebben de prachtigste kerstboom, elk jaar drinkt hij tijdens kerst 'wijn als water' en door ThaBóa Brandt De feestdagen zijn voor menig BN'er de aanzet tot een werk- stop. Frans Bauer bijvoorbeeld werkt nooit met de kerstdagen, ook al is hij op tweede kerstdag te zien in een Bananasplit Kerstspecial. Maar die is vooraf opgenomen. „De kerstdagen staan in het teken van mijn gezin", zegt de Brabander. Hij gaat in de kerstnacht met zijn gezin naar de kerk en verdeelt de eerste en tweede kerstdag evenredig tussen zijn fa milie en die van eega 'Maris'. De zanger ver wacht zijn mooiste kerst tot nu toe te bele ven: „Het is de eerste kerst van Lucas, onze jongste, en mijn eerste kerst als vader van vier kinderen." Ruth Jacott ondernam vorig jaar een kerst tournee, maar dat was 'eens maar nooit weer'. „Het was weliswaar leuk, maar ik mis te mijn familie enorm." In totaal twaalf fa milieleden strijken dit jaar bij de zangeres en haar echtgenoot Humphrey Campbell neer voor het nodige gekeuvel en getafel - Jacott zwoegt steevast in de keuken op de ideale kerstkalkoen. Ook is er ruimte voor bezinning. „Elk jaar bidden we. We spreken de hoop uit dat wij en onze omgeving een mooi jaar tegemoet gaan." De zes maanden zwangere Kim-Lian van der Meij zit straks allerminst in een sexy stoeipakje onder de kerstboom. „Dat lijkt me niet romantisch." Met dochter Ronja en vriend Daniel Gibson snuift de musical ster 'het ultieme kerstgevoel' op in Zweden, het geboorteland van haar geliefde. „Een witte kerst is daar gegarandeerd en ik vind het heerlijk er kerstmarkten af te struinen. Of in mijn huiselijke kloffie peperkoekhuis jes te maken." Gerard Joling stuurde onlangs een kerst kaart met foto naar 21.000 fans en siert deze kerst dus menig huiskamer. Zelf tankt hij de laatste week van het jaar bij in het Caraï- werkt hij de nodige hapjes naar binnen. „Ook bij meneer Joling is het vlees zwak. Na de feestdagen laat ik alcohol staan om de overtollige kilo's eraf te krijgen. En ik loop een paar keer per week 15 kilometer hard." Om de kerstboodschap terug te vinden én vanwege de economische crisis, doet Jacott dit jaar niet aan cadeaus. Van der Meij, wier hart een sprongetje maakt bij de aanblik van felgekleurde cadeauverpakkingen, laat haar creditcard echter 'roken'. „Al moet ik opletten dat ik de presentjes in balans houd. Als ik voor Daniel een laptop koop en voor zijn familie een marsepeinen reep, lijkt het alsof ik ze niet mag. En voor iedereen een laptop kopen, wordt een te dure grap." Joling, het hele jaar gul voor zijn naasten, ziet zijn kerstcadeau reeds voor zich. „Ik zou het enig vinden als er een man van een jaar of 35 met alles erop en eraan uit een pakje komt springen. Een leuke vriend mag van mij met een witte kerst meewaaien." reageren? media@wegener.nl Kim-Lian van der Meij. foto GPD WOONWINKEL^ Limited edition! De Flavour Shaker is een fantastische manier om uw eten meer smaak te geven. Het is snel. Het is leuk. Het is gemakkelijk. Met de Flavour Shaker verandert uw alledaagse maaltijd in iets geweldigs! In een handomdraai maakt u de lekkerste mari nades, pesto's, dressings en cocktails. Het geheim? De kracht van de keramische bal! Inclusief Jamie Oliver Recepten Inclusief Certificaat van Echtheid Inclusief siliconen doseerlepel Normale prijs €40,05 Lezersprijs 29,95 www.pzc.nl/woonwinkel BON LE FLAVOUR SHAKER GOLD Hierbij bestel ik (aantal) x de LE Flavour Shaker Gold a 29,95* (44132) exclusief verzendkosten van 4.50. Levertijd met bon 10 werkdagen Levertijd webwinkel 5 werkdagen. Klantenservice: 0900-2021352 0.45 p.g.) Het fs helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. NAAM Om Ov ADRES POSTCODE PLAATS TELEFOON E-MAIL GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Wegener Woonwinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIR0REKENING HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Wegener Woonwinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In liet colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere Informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65